Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Pro většinu nejslabší díl trilogie, pro mě je nejvtipnější a hlavně obsahuje nezapomenutelnou akci s důlními vozíky - to je prostě neskutečná jízda.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Indy je prostě klasika. Má vše co má dobrodružný film mít a to v míře opravdu vrchovaté, charismatického hrdinu, poutavý příběh v perfektních kulisách, akci, napětí a to vše s notnou dávkou vtipu. Zkouknul jsem na DVD celou trilogii a bavil se opravdu náramně a i po těch letech musím smeknout před technickým zpracováním, které nemohlo tak dobře vyniknout na ohraných videokazetách s dabingem jako teď na DVD v originál znění a certifikací THX. Nelze než vřele doporučit neboť zábava pro všechny věkové skupiny je předem zaručena.

Noc na Zemi (1991)

Nádherně hřejivý a očišťující filmek a od Jarmusche můj nejoblíbenější. Všechny příběhy mají něco do sebe, mají vtip (YoYo a Helmut a jízda v taxíku po italsku..buhehe), jsou perfektně zahrané, citlivě natočené a nakonec skrývají nějaké to ponaučení.

Animatrix (2003)

Naprostá pecka. Dá se koukat znovu a znovu a pokaždé něčím překvapí. Maximalistická úroveň detailů a propracované příběhy dávají spoustu prostoru k zamyšlení a zalíbení. Můj osobní favorit se s postipem času měnil, teď jím je storka Beyond ze které sem pokaždé úplně...no proste "Beyond".

Akira (1988)

Božské anime..napoprvé jsem to fakt žral s vočima navrch a napodruhé jsem si jí parádně vychutnal. Po boku Ghost in the shell patří mezi mé anime-modly.

Memories (1995)

Dle hodnocení a komentářů na CSFD jsem si sehnal tuto záležitost a upřímně jsem čekal mnohem více než jsem dostal. Zaujala mě jen MAGNETICKÁ RŮŽE, SMRADLAVÁ BOMBA je takový rádobyhumorný a předvídatalný příběh bez jakékoliv hloubky a u MĚSTO KANÓNŮ jsem málem usnul a to jsem tedy od režiséra Božské Akiry nečekal. Jako celek tak průměr a pro mě zklamání.

Kenpú denki Berserk (1997) (seriál)

Jeden z nejlepších anime seriálů co jsem viděl. Žádné infantilnosti se člověk nedočká, zato vývoj jednotlivých postav (Guts je prostě Borec ze všech největší) a poutavý děj Vás donutí pouštět další díly hned po sobě čím jste v příběhu dál..prostě závislost. A ten konec...neskutečnej nářez.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Úchvatný film, který zraje časem jako víno. Poutavá vize, dokonalé zpracování a ten hřejivý pocit na konci za to určitě stojí.