Terminál (2004)

No všechno bylo řečeno,ale tak znovu 1)Tom Hanks je prostě borec.2) Ano je to kýčovité.A i přes to ,že jsem se náramně bavila a film si úžíval nehledě na přibívající klišé momentíky,tak i přes to to na plný počet nestačí a ano je to kvůli tomu konci,se kterým si Steven mohl pohrát trochu víc... PS: skvělej soundtrack

Maják (2019)

Na dnešní dobu hodně poměrně nestadartní film : černobílé, cast tvoří 2herci a 1herečka,obraz ve čtverci atd. Maják si mě však získal nejen kamerou hereckými výkony nebo hudbou a mixem zvuků,ale také tím jak dává divákovi možnost si dotvořit děj podle sebe, ve všem tom zmatku a a psychu co se tam odehrává je jenom na vás čemu nebo komu budete věřit.Jednu hvězdičku však strhávám za tu první půlhodinu plnou nudy a prdů.

Agent (2019) (seriál)

Když Sacha Baron Cohen nedostal roli Freddie Mercuryho,tak je pochopitelné že si vybral jiného černovlasáče s zapamatovatelným knírkem... No jenomže to je asi všechno co mě na serialu zaujalo skvělá a hlavně vážná role s kterou si Sacha B.Cohen náramně poradil.Celkově to na mě působí tak nějak levně a odbytě a myslím ,že by si z toho dalo vymáčknout daleko víc.Každopádně plusový bod je v tom ,že mi seriál přiblížil jednou zajímavou postavu a až budeme brát v dějepise 60 léta na blízkém východě tak zase budu excelovat :) 3,5*

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Sice pan Fincher režíroval jenom pár epizod,tak i přesto se celý serial nese v jeho duchu:parádní temná atmosféra,chladné barvy,chirurgicky přesně střih,skeptický pohled na mezilidské vztahy atd atd... Na serial se mi vlastně dobře nedívalo a ta nepříjemnost z toho co vidíte/slyšíte byla fakt zvládnuta na jedničku dvakrát podtrženou.Skvělý bylo taky herecký obsazení ať už sebevědomý agent Ford nebo sériový vrazi Kemprem počínaje a Berkowitzem konče.Serial určitě doporučuju těm co májí rádi Fincherův temný styl a nedělá jim problém posluchat dialogy o škrecní,sekaní hlav, zabíjení dětí,mučení,bodání a bůh ví co dalšího... Klobouk dolů

F1: Touha po vítězství - Série 2 (2020) (série)

Kvalita je pořád excelentní.Konečně jsme se mohli podívat i na Ferrari a Mercedes ,což mě hodně potěšilo,ale jedna výtka tu přeci je a to celková stopáž,vůbec bych se nezlobil kdyby každej díl měl plnohodnotnou hodinku...

Miss Americana (2020)

Splnila si sen a stala se slavnou...Ale showbyznys není pro "hodné holčičky",které svým milým kukučem zabrání tomu,aby se do nich někdo navezl nebo nějak ztrapnil to je velice mylná představa.Bohužel tím to trápení nekončí první polovinu Taylor pořád dokola obhajuje svoji osobu,což jí na bodech moc nepřidá a naopak v druhé polovině se z dokumentu o Taylor stává AntiTrump dokument ,asi za účelem ovlivnit letošní volby..Navíc v dokumentu mi chybí spousta archivních záběrů a zmínky o tátovi rodině partnerech/partnerkách, no co si budem to by to musel mít na starost Asif Kapadia,aby to nějak vypadalo.Navíc zde není ani zmínka o těch největších hitech jako Shake it off a Everything Has Changed .Za mě velký zklamání a na závěr: Ano Bioncé měla lepší klip ,ale žádných 25% neodčítám,zpěvačka to je fakt hodně dobrá

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

"This comment is made by order of Peaky fucking Blinders".Naprosto dechberoucí,epická,brilantní gangnsterka!Která si vás už od prvního dílu ziská sovojí:atmosférou Birminghamu na začatku 20.století, skělou výpravou,kdo si ale získal mě hned jak se objevil na scéně je modrooký krasavec Cillian Murphy aka Thomas Shelby,který seriál vyzdvihuje o úrověň víš,(je to přesně ta díky které si herce zapamatujete a už to pro vás vždycky bude Tommy Shelby a Cillian Murphy),ostatním hercům patří za jejich výkony taky velká poklona( Sam Neill,Helen McCror,Annabelle Wallis,Paul Anderson, Joe Cole ,Tom Hardy, Finn Cole, Adrien Brody, Sam Claflin atd....).Dál se serial může pyšnit skvělým soudtrackem ať už se jedná o Nick Cave And The Bad Seeds - Red Right Hand nebo písničky od Davida Bowieho nebo Jacka Whitea a jeho The White Stripes.Serial nabízí i spoustu akčních a brutálních scén od řezaní objičejů čepicí plnou žiletek až po přestřelky se samopaly.Dál se mi na seriálu líbily dlouhé a hluboké dialogy v podaní Tommyho Schelbyho,určitě taky nesmím zapomenout na skvělé kostýmy jež mi budou inspirací při dalších nákupech. Každá serie se mi líbila na sto procent a vždycky přinese jak nové rodinné zvraty tak nové záporáky a nové prostředí.Prostě naprostá lahůdka,už se nemůžu dočkat na 6.serii

8. míle (2002)

"He looks calm and ready to drops bombs but he keeps on forgeting what he wrote down.."Vždycky když Slim shady vydá nový album,nebo se objeví na Oscarech z jeho nejlepší písničkou a akedemii odměněnou Lose yourself,tak si vždycky vzpomenu na film 8mile a tak mi to teď nedalo a musel jsem se podívat zase znova a 5* je zasloužených zcela právem.Jinak Em jako herec je výbornej ,scénář ,režie... no prostě to do sebe všechno zapadá jak prdel na hrnec. Každý kdo má rád hiphop nebo konkretně Eminema by si 8Mile neměl nechat ujít.

Oscar 2020 (2020) (pořad)

Holywoodskou smetánku mám prostě rád,všechny ty obličeje ,které známe z našich oblíbených filmu to je prostě něco pro mě.Plus navíc se mi líbí jak jsou všichni vyšňoření ,všechny ty paprazzi ,dojemné nebo srandovní proslovy to si prostě nemůžu nechat ujít... Každopádně bez moderátora tomu chybí taková šťáva a drive (Ricky GG2020 nebo ElenDegeneres Oscars2014...),ale i to jsem nakonec prominul v moment co se na podiu objevil SLIM SHADY a jeho písnička Lose yourself,další problém je čas celé show ,který by potřeboval aspon o hodinu zkrátit. No a ted k cenám Parazit pro mě docela překvapení ,jak za režii tak za best picture,(aspoň že zmínil pana Tarantina a pana Scorceseho to zahřálo u srdíčka ,jelikož tihle dva jsou promě fakt GOATs.Ostatní kategorie celkem odpovídali tomu co jsme viděli na BAFTA nebo GG PS: Za Brada jsem mega rád Jo a ještě když už jsem zmínil tu Ellen D. a když vemu v potaz jak to ted vypadá v Česku s počasím tak si nedopustím malý quote:"For those you are watching around the world it has been a tough couple of days for us here it has been rainin, we are fine,thank you for your prayers"

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Výbornej seriál kterej vás nenechá odtrhnout (sám jsem první dvě serie(18h) viděl za 2dny)Serial tak svkělej,že jsem myslel že si přejmenuju učet na jedno z hlavních měst do oblíbených herců si dám Profesora Berlina Helsinky Tokio paní komisařku a prostě všechny ,protože vypíchnout tady jeden hereckej výkon nejde vši hrají úplně skvěle a hned se do nich zamilujete(ne nemám Stockholmský syndrom).Samozřejmě nesmím zapomenout na skvělou hudubu a taky na písničku Bella Ciao ,která se mi vryla do paměti a pořád si jí broukám.Spousta odzbrojujících hlášek hlavně z úst narcistického Berlina, taky zde bylo pár přímých i nepřímých odkazů na pana Tarantina což je taky +.Místy tak napjaté chvíle,že si koušete nehty a krve by se ve vás nedořezal.Nemůžu se dočkat na 4 serii. Tenhle serial byla láska na první pohled !