1984 (1984)

2+2=?

Jedna za všechny (2014)

Tak takovou slátaninu jsem dlouho neviděla....a v kině! Sic! Takhle to dopadne, když jdu na pas blint..... Postava Cameron by byla možná i sympatická nebýt toho, že se zaplete do podivného kamarádství s manželkou svého milence...ok, ale pak k nim do party přibyde ještě jedna! A tyhle tři slepice se rozhodnout pomstít tomu Jedinému Parchantovi společnými silami a to co nejdrtivěji. Pořád by to bylo takhle ještě nějak stravitelné, ale co ty hysterické scény? Co ten trapnýtrapnýtrapný fekální humor? Co ta velkoprdelnice Nicki Minaj a velkoprsatice Kate Upton??? To už fakt nelze diváka nalákat jinak, než že se snížíme k nabídce podobné pornokinu, včetně bezduchých, holých vět? A ano, až tohle uvidí někdo ze skvostných českých rejžů, tak tipuju, že se dozajista objeví něco jako česká variace na téma.

Dokud nás smrt nerozdělí (2003)

Příjemná oddychovka s agentem, který převrátí život jednomu podiatrovi a oba - jako otcové nastávajících novomanželů, pořádně zamávají s jednou svatbou. Douglas si svého tajného viditelně užívá, Brooks je mile toporný a Suchet zase naprosto ďábelský!! Ďábelsky odzbrojující :-D

Zmražená pojistka (2005)

Mohla to být ukázková černá komedie (takový potenciál, co nabízejí tyhle hvězdy, lokalita, zápletka...) a je z toho ukázkový průměr. Kde se stala chyba? Asi někde cestou u režie. Je to ale takové milé, malé a hravé, opětovné shlédnutí není vyloučeno.

Úplně normální (2012) (seriál)

Tak kontroverzní (stále i dnes - a nejen v Texasu), ale tak podivně nemastné-neslané, že na setrvání u celé série, dvou, tří?? to fakt není. EDIT 2015 - jen 22dílů 1. a jediné série

Julie a Julia (2009)

Okamžitě jsem si vzpomněla na český pokus jedné mladé blogerky Projekt Sandtnerová :) (viz http://grosmanova.blog.idnes.cz/r/23836/Projekt-Sandtnerova.html). Julie a Julia neurazí, ale ani výrazně nenadchne...chybí tomu pomyslná třešinka na dortu, i když jsem taky kuchařský "blázen" mající pochopení pro to, do čeho se obě blogerky pustily. :)

Pohrdání (1963)

....a ve vedlejší roli ikonická Casa Malaparte!

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Uvidíme, zda si to časem, na konci ode mne tu čtvrtou vyslouží....

Van Gogh (1991)

Strašně neosobní, chladné, nudné...a dlooooouhé. Některé pasáže bych oželela. Otravné postavy, tedy jejich představitelé, frackoidní Gachetova dcerka, nesympatický a toporný Vincent. Kde je ta spalující vášeň? Kde je ta umělcova rozervanost vedoucí až k sebezničení? Bohužel toto zpracování mne nechává naprosto chladnou.