Muž z Toronta (2022)

Duo Hart a Harrelson celkem dobře klape. Film pobaví ale nijak více nenadchne. Solidní průměr.

Zákon mlčenlivosti (2022)

Mám o tomto filmu hodně smíšené pocity. Na jednu stranu skvělý temný vizuál a pěkně zpracované místo patriarchální mafiánské Itálie. Na stranu druhou nejasný příběh a na konci pocit, že vůbec nechápete, o čem to bylo. Absence alespoň částečného budování postav vám zaručí totální nesoucit s protagonisty. Super myšlenka, bohužel nejasně uchopena.

Zapomenuté světlo (1996)

Bolka Polívku znám převážně jako komediálního herce. Mám ho v těchto rolích rád, hlavně díky jeho Dědictví (aneb...). Ale musím říct, že vidět ho ve vážné roli je něco jiného. V pozitivním slova smyslu. Role faráře se zhostil naprosto skvěle a církvi rozhodně nezahanbil. Skvělé dílo vystihující zdánlivě bezmocnou dobu pozdní normalizace.

Za bílého dne (2022)

Film zbytečně dlouhý a pomalý. Nelze ani odkazovat na budování atmosféry, jelikož tam skoro vůbec nebyla. Hvězdu dávám za celkem fajn herecké obsazení a snahu vytvořit cool artový film. Nepovedlo se.

Black Widow (2021)

Já si nemůžu pomoci, ale nová Black Widow se spíše hodí do doby kolem prvních Avengerů, než do roku 2021, kdy si Marvel hraje s emocemi fanoušků jako s legem. Tenhle film prostě nic nepřinesl, jen otřesnou nudu a utrpení (ne však v dobrém slova smyslu, jako u jiných MCU snímků). Sorry Scarlett, ale tohle se fakt nepovedlo. Tak snad získáš aspoň ty ukradený prachy od Disney.

Trestanec (2017)

Aneb jak jedna dopravní nehoda udělá z člověka hlavu mexického kartelu. Fajn podívaná, Nikolaj se role zhostil výborně a perfektně tak podtrhuje drsnou atmosféru americké vězeňské instituce. Sice je film malinko přehnaný a samotného dealování uvidíme pomálu, ale za to si užijeme super příběh plný zvratů a... no však se podívejte sami. Mříže se otevírají.

Godzilla vs. Kong (2021)

Konga mám rád, pořád si myslím, že jeho film byl z celého Monsterverse nejlepší, ale kámo... to si ji nemohl dát pořádně do držky? Nemohl, protože to by nebylo přeci tak napínavý (opak je však pravdou). A tak se ocitáme, znovu, uprostřed klišé situace: Godzilla bad, Kong good, Godzilla fights Kong... ale najednou BUM nový nepřítel a Godzilla + Kong = friends. Tohle jsem přesně předpovídal a tohle se přesně stalo. Velký zklamání, čekal jsem, že z tohoto epického clashe vytěží co nejvíce. Mimochodem, mohl by mi někdo vysvětlit, co ve filmu vlastně dělala MBB? Já bych věděl co: úplné hovn...

Cherry (2021)

Tom Holland není jenom funny Spider-Man, ale hlavně strašně talentovaný herec, který do kinematografie vkládá celé své srdce. A to je (doufejme) teprve na začátku své kariéry. No a Cherry, které poctil hlavní rolí, je jen další důkaz mistrovského díla a ještě k tomu pod taktovkou pánů Russoů. Neskutečně emotivní film, který naplno prožíváte od začátku do konce. Jsem mile překvapen, z tak opomíjeného snímku se nakonec vyklubalo veledílo.

Devátá brána (1999)

Jedna pasáž skvělá, druhá unudí k smrti. A tento cyklus se stále opakuje po dvě hodiny. Johnnyho mám rád a snímek mi ani v celku nevadil, jen jsem nepochopil jeho pointu. Pokud vůbec nějaká měla být. Hodně nedotažené do konce, což je velká škoda pro jinak skvělý koncept.

Moneyball (2011)

Stále se snaží vyhrát tu poslední hru. Pěkné a dojemné.