Království zombie - Série 2 (2020) (série)

Beru zpět svůj komentář o první sérii. Zatímco ta minulá mě vůbec nenadchla, tahle celý příběh uvedla v dokonalost. Autoři se konečně přestali bát pořádných jatek a zapleteného intrikářství mezi korejskými šlechtici. Smekám, tahle série se sakra povedla.

Království zombie - Série 1 (2019) (série)

První série je teda pěkná slabota. Cením sice originální nápad o zombie nákaze, která ještě zcela nezničila celej svět, a tak si můžou politikové dál hrát svoje hry, ale i v této části seriál dost pokulhává. Každopádně koukat se na vystrašený šlechtice a korejskou kulturu jsou dvě věci, díky kterým jsem seriál zcela nezavrhl.

Robin Hood (2018)

Požít se to sice dalo, ale na jedno zkouknutí a sbohem! To, že se ve filmu objevil černoch ("Ježišmarijá, ale přece ve středověké Anglii NEMOHL být člověk TEMNÉ pleti!!!") bych úplně pominul. Ale to CGI... no řekněte mi, jak se ve dvacátým prvním století může na světlo světa dostat něco, co má kvalitu speciálních efektů, jako kdyby to vytvářel žák informatiky v páté třídě. Cením jenom jiné zpracování Roba Kapucáka, než nám nabídly předchozí snímky, hlavně v mladosti herce (nic proti, Russelle a Kevine). Upřímně doufám, že pokračování nikdy nevznikne, jinak sem nabíhám a měním své hodnocení na ODPAD.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Minulej díl mě celkem zklamal. Čekal jsem něco víc od znovushledání Doma a Briana. Ale tenhle film... ten mi vrátil chuť k Rychle a zběsile zpátky i s úroky. Nonstop dvouhodinová akce, kde se objeví nejen nováčci, ale i staří známí. Perfektně natočeno a napsáno, tohle zatím překonalo všechny předchozí kousky.

Útěk do divočiny (2007)

Mimořádně silný a kouzelný je tento příběh, co po sobě mladý Chris zanechal. Příběh, který Sean Penn vzal a ukázal nám ho v neskutečně reálné podobě. Z mé strany ani jedna výtka.

Vyproštění (2020)

Netflix poslední dobou s kvalitou nových filmů vůbec nešetří. A za to jim patří velký dík. Kdo by přeci čekal, že nějaká další tuctová akčňárna dokáže tak moc nadchnout. Ale i přes to je tomu tak. Hned na začátku jsem zkusil předsudky dát stranou a i když hlavního herce moc nemusím, zatajil jsem dech a pustil se do toho. Nebudu vás dlouho napínat, udělal jsem jen to nejlepší. Záhy se z toho vyklubala velmi dobře natočená akce s překvapivě zajímavým příběhem. Až na pár klišé jsem se skvěle bavil. Prostředí je živé a skvěle do děje zapadá. Hlavní protagonista je sice malinko Superman, ale jako protiváha se projeví i jeho slabiny. Filmaři si dali záležet a je to sakra poznat. Vždyť se mi i ten Chris už konečně začíná zamlouvat.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Film s dobrou myšlenkou, ale sakra nedotaženou. Konec vám totálně zkazí zážitek z jinak perfektně rozjetého snímku.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Úchvatný Nicholson, monstrózní Fletcher, banda psychoušů a na špičce všeho tohoto jméno Forman. Co na to říci, tenhle film je prostě legenda.

Hoří, má panenko (1967)

No tak tohle byl absolutní skvost. Totálně nadčasové dílo, které nezestárlo ani za padesát let. Perfektní dialogy, prostředí, herci... no prostě komedie, jak má být. Až na to, že to vlastně ani komedie není. Když sloupnete tento laciný obal, objeví se před vámi něco, z čeho až mrazí. A to nemluvím jenom o scéně, při které se mi toho nebohého dědy více než zželelo. Forman se zase ukázal. Bohužel se jedná o jeho poslední skvělý film. Tak si ho važme.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

No to bylo trapasu. Ale to je jenom dobře. Forman prokázal svůj mistrovský um a zaznamenal typické momenty mladé dívky v 60. letech. Tak moc jsem se snad u žádného podobného filmu nesmál. A vždycky jsem propukl v smích v moment absolutního ticha. Prostě zírám.