Nevěsta byla v černém (1968)

Dobrý film, kterému však dosti pomáhá konec, na který jsem se už po 20 minutách vydatně těšil. Některé momenty byly hodně dobré. Úvodní scéna se záběrem na kráčející nohy dobrá. Jinak mi tento skvost kinematografie přišel spíš jako diamantové kousky slepené plastelínou.

Zpovídám se (1953)

Silné drama, kterému se dostalo cti být zrežírováno Hitchcockem. Nepatří mezi klasické mistrovy filmy, nicméně prvky jeho rukopisu jsou zde jasně patrné - neprávem obžalovaný muž. Jenže v tomto případě je to ještě vylepšeno tím, že nemůže o sobě vypovídat. Napětí zde bylo, sice ne tolik, jako např. u Rozdvojené osobnosti, nicméně svoje kouzlo si film uchovává už přes 50 let. 95%

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Jestli jste viděli jak se tvářil Shrek, když ho vyfotil před hradem automat, tak něco podobného bylo vidět i po shlédnutí této "nejlepší romantické komedie" na mém obličeji. Příběh je stejný jako stovky jiných. Vtipných scén je jako šafránu a romantika přichází se závěrečnými titulky. No newim Blake Edwards! 50%

Dotek zla (1958)

Zajímavé, konec hodně zachraňuje celý film. Kamera je velmi zdařilá. Herecké výkony také, ale celkově mě film přijde dost utahaný a celo dobu jsem čekal, kdy se začne něco dít. 65%

Zjizvená tvář (1932)

3* jsou tak docela objektivní. Docela zklamání. Příběh by šel shrnout v 5 minutách. nu nebyl to nejlepší filmařský kousek.

Casino (1995)

podobné jako mafiáni, zbytečně krvavé.

Karcoolka (2005)

Vskutku pěkná podívaná s vtipným a svěžím příběhem. 65%

Saturnin (1994)

Kdybych byl taky tak pohotový jako Saturnin... Skvělá a inteligentní zábava, která zaručeně pozvedne náladu spolehlivěji, než >>Hradní svíce