Potíže s Arizonou (1987)

3 a to se ještě překonávám. občas jsem se zasmál, ale toto mi jako komedie nepřipadlo. motorkář byl dobřej, občas nějaká hláška, ale víc už nic, víc nic....

Život je krásný (1946)

milé pohlazení. rozhodně to však dokonalý film není. Celý film by mohl mít trochu větší spád. James Stewart byl výborný. každá scéna asi svoje místo měla, ale pokud se mě někdo na tento snímek zeptá za půl roku, nevím, jestli budu o něm schopen ze sebe vypravit kloudné slovo, či si vůbec vzpomenout, jestli jsem to viděl. Dokud si jej pamatuju tak rovnejch 80%

Africká Královna (1951)

Sympatické putování hlavních hrdinů po africké řece setkávajících se s mnohými dobrodružstvími. Před 50 lety hodně dobré, dnes uchházející. Občas vtipnost dotváří vejšplechty hl. hrdinů... "pane Allnutt?" " jsem pořád tady, nemám kam jít.".... 75%

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Místy vtipné, ale podle mě se jedná o dost přeceněný film. herecké výkony v tomto divadelním představení jsou více než dobré, nicméně se v druhé polovoně filmu vytrácí šmrnc z půlky první. 75%

Nejkrásnější hádanka (2008)

Jako česká pohádka mě to mile překvapilo, proto lehce přidávám na hodnocení. Špatné to nebylo a člověk se i občas zasmál..

Coach Carter (2005)

3* dávám tomuto filmu za poměrně dobře dokumentárně zpracovaný film o americké kultuře. Stačí jen trochu přemýšlet a člověk je moc rád, že mezi čr a tímto státem je celkem dost velké moře. Ani jsem si nedovedl představit, jak vymyté mají mozky a opravdu s velkým pousmáním sleduji jejich žebříček hodnot. Film celkem (jako dokument) ušel. Hlavní hrdina snad trochu toho rozumu měl. 55%

Millerova křižovatka (1990)

Zatím to nejlepší, co jsem od Coenů viděl, film byl hodně povedený, atmosféra se podařila věrně vystihnout. Plus vidím taky v tom, že na mafiánský film není příliš krvavý. Věřil bych i tomu, že s každým dalším podíváním by se mi líbil víc a víc, ale konec mě opravdu naštval. Nelíbil se mi. Jako by veškerá práce hlavního hrdiny ve filmu přišla vnivěč. 75%