Vodka Lemon (2003)

Film statický ako život v Arménsku. Všadeprítomné ticho, zima, chudoba, apatia. Nie je zlý, ale v podstate ani zaujímavý, trochu nudný. Ako komédia je to slabé.

Smrt panen (1999)

Dost dobre natočené, skvelá hudba od Air. No, nepochopil som celkom myšlienku filmu. Dopad bigotnej katolickej viery na výchovu detí? Film o tom, čo spôsobí zákaz a autoritatívna výchova?

Tady (2003)

Zopár poviedok o živote. Filmy, ktoré nemajú zápletku, ani rozuzlenie. Taký oddych. Niektoré dobré, niektoré slabšie. Skvelý výber postáv a zladenie s hudbou

Život je krásný (1997)

Pekná hudba, úžasný, prirodzený výkon malého židovského chlapca Josue (Giorgio Cantarini). Hektický čašník (Roberto Benigni) sa stále snaží byť optimistický a brať veci neustále na ľahkú váhu, no začína byť časom nudný a otravný, nehovoriac o tom, že v niektorých situáciách je to ozaj nevhodné. No koniec, keď sa otec obetuje, aby zachránil syna, ma dojal k slzám.

Tygr a sníh (2005)

Veľmi podobné s filmom Život je krásny, snímka má iba iné prostredie. Priznám sa, Benigniho filmy mi nesedia. Jeho ukecanosť, nervozita a tá romantická naivita, kde všetko vychádza, ako on chce, zaveľa nestojí.

Irina Palm (2006)

Zaujímavý film. Dáva divákovi skvelý priestor na premýšľanie. Maggie pracuje v salóniku -kde muž zaplatí za to, že ho odšťavia- aby zarobila peniaze na vnukovu operáciu. Je to zvláštne. Filmom nás sprevádza hudba pripomínajúca Portishead – Theme to kill a Dead Man alebo hudbu z Jarmushovho Dead Mana. Hraje však tá istá dokola. Takisto dole v nočnom podniku hraje stále rovnaká hudba. No herecké výkony Marianne Faithfull a Miki Manojlovica sú úžasné, veľmi prirodzené.

Neviditelné děti (2005)

Myšlienka pomôcť deťom je pekná. Zo siedmych filmov sú 4 výborné: od Spika Leeho, Katii Lund, Ridleyho Scotta a Stefana Venerusa. V niektorých sú dosť slabé herecké výkony a posledná od Johna Woo je príliš rozvláčna, prehnaná. Myslel som, že Woo už opustil komunistickú školu režisérstva.

Lovec jelenů (1978)

Prvých 45 minút som sa výdatne nudil, stále ma lákalo, že to vypnem, nehorázna nuda!!! Film obsahuje viacero zbytočných scén. Má však aj svoje plusy, napríklad cestou na lov krásna príroda a pasáž vo Vietname je pôsobivá. Celkovo však dosť deprimujúca snímka, podobne ťažké ako Apocalypse Now alebo Full Metal Jacket, nemohol som to dopozerať celé, po dvoch hodinách som sa už iba preklikal do konca.

Přežila jsem Picassa (1996)

Hopkins veľmi dobrý výkon. Zaujímavý film, zobrazuje, aké monštrum to naozaj bolo -Picasso, maximálny egocentrik, nemorálny človek striedajúci ženy, robil z nich psychologických otrokov, bez ostychu mal styk s viacerými s ich vedomím. Zrúcal tradičné umenie a všetko toto ešte zaklincoval vstupom do komunistickej strany.

Za mraky (1995)

V prvej a druhej poviedke úžasné prostredie talianskeho zapadákova, scenérie pre filmovanie sú výborné. Atmosféra, opustená pláž, uličky mesta, ošarpané domy, prístav, vietor, dážď. Miestami výborná hudba. Cítiť silný vplyv Wendersa, film zameraný na prežívanie. Mohol to byť umelecký film. Zlyháva v tom, ako trapne, až nerealisticky jednoducho postavy nadväzujú vzťah. V tomto je primitívny a spadá skôr do kategórie erotickej drámy alebo medzi „štýlové filmy pre snobov a úspešných podnikateľov“. Posledná poviedka je poučná, keď sa mladík zaujíma o odhodlanú katolíčku. Čo ma zaujalo, film načrtáva pochopenie, že to, čo môže milostný styk ponúknuť je obmedzené a posúva muža do otroctva.