backi

okres Nové Mesto nad Váhom

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 8.12.2018  20:22

Film, ktorý má čo povedať predovšetkým ubolenej fínskej duši. Pre ostatných divákov akútny nedostatok bližších informácií o zobrazenom konflikte. Napriek tomu silný zážitok.

• 7.12.2018  20:10

Vynikajúca dráma, ktorá mapuje dva odlišné svety a kultúry. Divák sa za belochov musí na konci hanbiť. Morris hrá výborne a presvedčivo. Film je pomalší, ale má v sebe obrovskú silu.

• 20.9.2015  23:21
    Život savců (TV seriál) (2002)

Jeden z najlepších prírodopisných seriálov s nádhernou hudbou. Pastva pre oči i uši. https://www.youtube.com/watch?v=iCW15IHT5pU

• 23.8.2015  01:06
    Černý hřebec (TV seriál) (1990)

Seriál z 90. rokov, bežal na stanici sat 1 a neskôr na slovenskej VTV...

• 8.3.2015  19:04
    Jurassica (TV seriál) (1999)

Chlapci, trošku zabúdate, že ten seriál je z roku 1999. A vôbec to nie je také zlé.

• 22.1.2015  23:52

Škoda takého nevyužitého potenciálu. Na prvý pohľad je zrejmé, že ide o nízkorozpočtovú snímku. Nemusela by byť až tak nepríjemná, ale patriotizmus jej vážne uškodil. Ako úcta k padlým dobrý pokus, film však zráža na kolená slabší scenár. Porozumenie pre južanov čiernej pleti vyznieva u mladých kadetov (vojakov konfederačnej armády!) dosť zvláštne. Ako študentský film by som nastavil miernejšie hodnotenie, takto je to len 40%.

• 2.1.2015  00:00
    Ptačí zpěv (TV film) (2012)

Dnes som dočítal román Sebastiana Faulksa a bol som zvedavý na filmové spracovanie. Oproti knižnej predlohe je to o dosť horšie. Dejové línie sú zjednodušené, pričom skutočné emócie nie sú zďaleka také silné ako pri čítaní knihy. Napriek tomu je film pozerateľný a páčila sa mi najmä rola Jacka Firebracea.

• 28.12.2013  21:35

Nerozumiem tomuto nízkemu hodnoteniu. Film stavia na absurdnosti celej vojny a aj zo zákopov a blatistej zeme podáva ohromujúce svedectvo o nezmyselnosti vojnového ošiaľu. Pre mňa oveľa presvedčivejšie ako veľkovýpravné americké snímky. Žiadny pátos, len osudy troch mužov v srdci pekla.

• 12.5.2013  02:25
    Válečná generace (TV film) (2013)

Nezdieľam Zeckov názor. Áno, hlavní hrdinovia nie sú presvedčení nacisti (čo v prípade Viktora ani nebolo možné), ich myslenie dnes už asi nikdy neodhalíme. Napriek tomu si myslím, že aj vo Wehrmachte boli vojaci, ktorí mali s plnením likvidačných rozkazov naozaj problém, čo však neznamená, že by som ich zločiny chcel ospravedlňovať. Nie všetci patrili k presvedčeným ideologickým podporovateľom Hitlera. Mohli sme to vidieť na počiatočnom nadšení väčšiny nemeckých vojakov, ktoré však po prežitých hrôzach a charaktere vojny začalo postupne vyprchať. Film má možno viaceré nedostatky, tie však dokážem prepáčiť. Naopak, oceňujem pokus a snahu o realistické zobrazenie hrôz vojny a človeka v nej, jeho premenu na fatalisticky zmýšľajúcu bytosť v dôsledku prežitého utrpenia. Treba si tiež uvedomiť, že ľudia prešli za necelých 7 rokov 2. sv. vojny obrovskými zmenami a udržať čistý štít musel byť nadľudský výkon. Nemci touto minisériou naozaj milo prekvapili, po filmovej stránke je to bravúrne zvládnuté dielo, o ktorom sa nám môže v našich končinách iba snívať. Ostatné povedal za mňa gogo76.

• 27.1.2013  22:48
    Čarbák (TV film) (1986)

Socialistická agitka z druhej polovice 80. rokov. Jediná hviezda za dva zábery meštianskej školy a kúska pôvodnej časti Starej Turej, z ktorej pochádzam. Detské úlohy veľmi slabé, film pôsobí umelo a nezmyselne. Andy Hryc ako Miloš Uher je ďalšou katastrofou. Najhlúpejšie však vystupuje James Kirchhoff, snímka z Američana urobila polodementa (nebol nadchnutý pre pomoc partizánom, čo je neodpustiteľné!). O historickom prínose filmu nemôže byť vôbec reč, žiadne pozadie, žiadne napätie. Zjednodušená optika partizánskeho odboja v kraji pod Javorinou vytvára vhodný výchovný produkt pre stretnutia príslušníkov SZPB, ktorí si chránia svoje socialistické odbojové dedičstvo.

• 16.9.2012  22:55
    Velký sen (2011)

Predvídateľné, príjemné, ľudské.

• 16.5.2012  23:57

Historicky a vizuálne celkom slušne zvládnutý film. Nepresvedčivý a agitáciou presiaknutý záver mi však pokazil dojem z celej snímky. Naozaj neviem, či komunistická strana a napr. Maova kultúrna "revolúcia" viedla ľud k zotaveniu národa. Dosť o tom pochybujem.

• 8.4.2012  15:05

Solídne natočené bojové scény zráža na kolená veľmi slabý scenár. Poliaci sa objavili v tyle Sovietov z ničoho nič, divák je ukrátený o precíznejšie spracovanie oslavovaného "zázraku nad Vislou." Na druhú stranu pobaví úloha sovietskeho komisára v úvodnej časti filmu, v ostrom kontraste pôsobí primitivita boľševikov a silná religiozita Poliakov. Chvíľami je rozdiel možno väčší , než by bolo treba, ale v tomto smere netreba Poliakom nič vyčítať, je to predsa ich film :) Naozaj škoda pokazeného scenára, viac diplomacie a zákulisia z tak významnej časti poľskej histórie by nebolo na škodu. Napriek tomu je to dobrý film.

• 23.2.2012  15:37
    Nikdy viac (1958)

Súdny proces s členmi POHG z roku 1958 naozaj pôsobí ako nacvičené divadlo. Bol zmanipulovaný, i keď niektorí z uvedených členov sa skutočne dopustili viacerých vrážd a ako takí si súdny proces určite zasluhovali. Napriek tomu proces i samotný film ukazuje skôr na podstatu komunistickej justície - za každú cenu obžalovaného obviniť a odsúdiť podľa vopred pripraveného scenára. Film plní aj dobovú "vychovávateľskú" úlohu, mieša zábery jeden cez druhý, s cieľom poukázať na zločinnosť fašizmu a ľudáctva (bohužiaľ medzi nimi vôbec nerozlišuje - ďalšia propagandistická fraška z dielne budovateľov krásnych zajtrajškov). Spojenie imperializmu, fašizmu, USA a západu pôsobí ako zlý žart.

• 8.2.2012  23:59
    Stopař (2010)

Nádherná prírodná scenéria s komorným príbehom o mužoch z odlišných kútov sveta a podobným osudom. Príbeh je jednoduchý, ale nenudí. Sharp je ďalší človek po Gibsonovi (dokonca z domáceho súdka!), ktorý si trochu kopol do Britov. Treba povedať, že decentnejšie ako Mel.

• 23.1.2012  23:58
    Za hranicemi (2011)

Výborný film. Severská kinematografia ukazuje, že to s filmami z obdobia 2. svetovej vie. Po Fínoch ma Švédi veľmi milo prekvapili.

• 6.11.2011  22:00
    Čekist (1992)

Boľševický teror vo svojej najčistejšej podobe.

• 25.10.2011  23:57
    Rozkaz (2008)

Sonda do hlbín viacerých duší tvrdo poznamenaných ničivou občianskou vojnou. Oceňujem vybičované charaktery na ostrie noža. Morálka sa s divákom hrá na skrývačku, aby ju v závere predsa len (viacmenej úspešne) chytil. Psychológia postáv zvládnutá na jednotku. Včera Raja 1918, dnes Käsky...Brilantný severský zážitok a jeden vyšinutý Hallenberg. Bravo.

• 25.10.2011  00:11
    Raja 1918 (2007)

Veľmi dobré spracovanie rodiaceho sa Fínska a jeho ochrany vlastných hraníc. Charakter hlavných postáv by si určite zaslúžil plné hodnotenie, náš filmový priemysel môže len pozerať do zeme a v tichosti šúchať nohami. V pozadí bol navyše cítiť studený dych ruského boľševického medveďa. Jedna hviezda dole za slabšie zasadenie príbehu do kontextu historických udalostí. Inak nie je čo vytknúť.

• 10.10.2011  00:08
    United (TV film) (2011)

Film o odvahe a sile pokračovať po veľkej tragédii ďalej.

• 3.9.2011  23:22

To bolo utrpenie. Dementný scenár, zlí herci, Frank a Jesse v neuveriteľnej polohe. Dialógy na úrovni detí zo školskej družiny. Odkaz pre milovníkov dobrého westernu - vyhnúť sa veľkým oblúkom!

• 16.8.2011  00:10
    Konspirátor (2010)

Súdna dráma ako remeň a výborný McAvoy. Viac ako príbeh možno zapôsobil vizuálny dojem a hra so svetlom. Spravodlivosť sa stáva nebezpečnou zbraňou, ak národ potrebuje obete. Myšlienka viackrát opakovaná, a (nielen) v historických kulisách naďalej veľmi poučná.

• 14.7.2011  23:57
    Ironclad (2011)

Tento kúsok sa veľmi ťažko hodnotí. Tak ako sa hlavné postavy potkýnajú o useknuté ruky a nohy, tak sa príbeh trochu potkýna a viazne v neprehliadnuteľných detailoch, vrcholiacich v maďarčine dánskych spojencov kráľa Jána. Charakter postáv tiež pravdepodobne nikoho nenadchne. Napriek tomu dávam 4, vo filme som neregistroval žiadny prehnaný pátos. Kamera by potrebovala v súbojoch viac zaostriť, ale krvi si divák užije až až. Paul Giamatti tak ako v Johnovi Adamsovi opäť výborný.

• 21.3.2011  21:51

Drsný naturalisticko - sentimentálny vojnový opus.

• 24.2.2011  00:18
    Tajemství (2006)

skúsim to podľa tohto filmu... uvidíme :)

• 21.2.2011  02:09

Silný vizuálny zážitok.

• 8.2.2011  23:43

Výborný film. Chvíľami moźno až patetický, ale v tomto prípade to nie je na škodu. Bojové scény sú naturalistické, natočené v štýle hollywoodskych blockbusterov. Perfektná kamera a ruská nátura (bojujeme, bránime sa) v hodnovernom prevedení. Vojnový film, na ktorý sa nedá len tak ľahko zabudnúť.

• 17.11.2010  01:19
    Odsun (2010)

Nič nové pod slnkom, oči zostali suché, napriek tomu príjemný zážitok z bravúrne zvládnutých detských úloh.

• 24.10.2010  21:29
    Admirál (2008)

Bavilo ma to. Možno to nie je historický film v pravom slova zmysle, ale páčila sa mi snaha o zobrazenie vnútorného sveta hlavných protagonistov a vyrovnanie sa s neľahkou dobou. Samozrejme hlbší príbeh by nebol na škodu, avšak pre mňa to bol príjemný film. Oceňujem solídne natočené bojové scény.

• 4.10.2010  13:25
    Generál Nil (2009)

Veľmi silný dojem. Realisticky zobrazený systém komunistickej hrôzovlády v Poľsku a obdobia inscenovaných procesov v 50. rokoch na osude búvalého generála Armie Krajowej. Výborný realistický zážitok. Možno by stálo za to pokúsiť sa sfilmovať i osud Milady Horákovej. V novodobej česko-slovenskej filmovej tvorbe o našich nedávnych dejinách poznačených represáliami komunizmu sa na Poliakov (a nielen na nich) žiaľ nechytáme. Škoda.

<< předchozí 1 2 3