Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006)

A pak že slasher už nemůže přijít s něčím novým. Leslie Vernon je svěží vánek v tomhle subžánru a zároveň vzdává poctu hororovým klasikám s podporou Roberta Englunda a Kanea Hoddera. Leslie je profesionální zabiják s vlastní legendou a naprosto bravurně ovládá svoje řemeslo. A díky dokumentaristům uvidíme jak takovej zabiják pracuje od prvopočátků svých vražedných plánů až po nahánění vyhlídnutých obětí. A je to neskutečná prdel, kdo má tenhle žánr nakoukanej bude naprosto spokojenej. Já se bavil královsky a určitě doporučuju hororovým fandům si tohle nenechat ujít.

Žraločí tornádo 6 (2018) (TV film)

V rámci týhle šílený, ujetý a neuvěřitelný série je tento poslední díl tím nejvíce debilním a nejméně zábavným. A i přesto, že mám tuhle nablbou arcikrávovinu rád, tak tohle jsem zvládl dokoukat s obrovskými problémy. Další epizodu už nechci, ale kdyby náhodou asi si jí ujít nenechám :-)

Mrazík (1964)

Pohádka, která se v Česku stala kultem, ale já ji nikdy moc nemusel.

Děsivé dědictví (2018)

Nádhera, prostě dokonalý hororový zážitek až mi srdce pohasíná :-) Pomalý ale velice pečlivě stupňovaný tempo s mrazivou atmosférou mě absolutně pohltilo. Už dlouho jsem nezažil něco tak intenzivně dráždivýho. To dusno je citelný a u těch několika šok-scén jsem měl fakt vykulený oči jak jsem to prostě nečekal. Herci perfektní, obzvlášť Toni Collette, který jsem to šílenství úplně sežral a bylo mi jí strašně líto :-D. Já nemám co vytknout, kdo má rád tíživý atmosférický horory, tak můžu toto jen doporučit.

Escobar (2017)

Baví mě tyhle prohlídky ze života mafiánských bosů. Ve finále ale nic extra, Javier Bardem skvělej jako vždy. Celkově to ale víc než lepší průměr není.

Ježíš je normální! (2008)

Díky za tento dokument. Chtělo by to víc materiálu a více podobných dokumentů o šílenství a fanatismu Aleluja. Já tyhle sekty hlásající slovo boží ze srdce nenávidím. Jsou jako choroba, která se rozlézá a ničí lidi a co je nehorší jsou v tom vychovávány i děti. Aleluja

Amadeus (1984)

Stvořitel nesmrtelný hudby Mozart byl geniální hovado a na svou genialitu také dojel. Náš velikán Miloš Forman si vzal do parády zpracování jeho příběhu a stvořil opravdu velkolepý film. Z filmařského hlediska tady asi není co vytknout, mě ale nechává tento příběh chladným a ačkoliv jsem se nenudil, nevytvořil jsem si tu žádný vztah k nikomu. Každopádně je to další film, za který můžeme být na Formana hrdí.

Odsouzeni zemřít (2006)

Nechtěná komedie. Já jsem sice nikdy v takový situaci nebyl, ale je opravdu hodně těžko uvěřitelný, že těch šest dementů nepřišlo na pár jednoduchej způsobů jak se dostat na tu jachtu. A ještě se navíc dokázali mezi sebou skoro vyvraždit. A vrcholem všeho bylo jak se ta holčina dostala nakonec na palubu. To kdyby udělali rovnou, ušetřili by pár životů a noc v bouřlivým moři. Tohle jim nebaštím, založeno na skutečný události ?! Mám veliký pochybnosti kam až tak ta skutečnost sahala. No, moc nad tím nešpekulovat a znova nepouštět.

Strašidla (2016) odpad!

Jak někdo může něco takovýho financovat ? Jak někdo může něco takovýho pustit do kin a televize ? Jak je to možný ?