Kvílení (2016)

Dlouhé, dlouhé a předlouhé. Nějak jsem se v tomhle nevyznal a kvůli loudavýmu tempu a spoustě nezajímavostí mi bylo nakonec všechno těžce u prdele. Atmosféru to má i několik výbornejch momentů, ale z větší části jsem se spíš nudil.

Touha po pomstě (2010)

Očekával jsem mnohem drsnější zábavu. Mučení nic moc, žádný gore nebo nechutnosti a ten manželskej pár mě strašně sral. A hlavně to závěrečný překvapení bylo čitelný zatraceně brzo a skoro mě to až rozesmálo, že je to nakonec tak, jak jsem polovinu filmu předpovídal. Celkem nic moc, nějak mě to nenadchlo.

Daddy's Little Girl (2012)

Tak tohle je síla, nic pro slabší dušičky. Jelikož jsem otec dvouletý holčičky, tak jsem s tímhle taťkou soucítil a při pohřbební scéně mi bylo fakt hrozně úzko. A jeho pomstu jsem si užíval stejně jako on, ten chlapík se s tím nesral, to kurva fakt ne. Velice brutální podívaná a pro mě i dost emocionální zážitek.

Moje sestra vlkodlak 3 (2004)

Třetí část o nerozdělitelných sestrách je určitě ta nejslabší. Co se mi líbí je, že každý díl trilogie je něčím jiný, tady se děj odehrává v 19. století uprostřed zasněžených temných lesů a v pevnosti, kde se několik přeživších brání útokům vlkodlaků. Prostředí je skvělý, ségry jsou taky skvělý, ale chybí mi tady ten černej humor, kterej byl v předešlých dílech fajn a taky tu nebyla žádná pořádná scéna, kterou bych si zapamatoval. Nemůžu říct, že by film přímo nudil , ale nebavil jsem se tolik jako u prvních dvou dílů.

Amityville: Dollhouse (1996)

Tahle část série je jedna z těch povedenějších. Amityvillské zlo opět terorizuje další rodinku prostřednictvím domku pro panenky. Nic extra, ale během tý hodiny a půl jsem se nenudil, protože to má docela dobrý nápady, krev, slušný masky a trochu erotiky.

Moje sestra vlkodlak 2 (2004)

Tohle pokračování je něco úplně jinýho než jednička, přišlo mi to vážnější, temnější a depresivnější. Už jen to prostředí léčebny uprostřed zasněžených lesů je tísnivý, ale kupodivu to nevypadá vůbec blbě. Vlkodlaka si tu moc neužijeme, ale když už zaútočí tak je to masakr, Emily Perkins je výborná a ta malá holka vypouští super hlášky. Velmi slušnej vlkodlačí horor, kterej určitě neurazí a nenudí.

Apostle (2018)

Měl jsem hroznej problém se do toho příběhu dostat. Skoro celá první polovinu jsem se nějak nechytal a těch nudných chvil mi přišlo docela hodně. Nemůžu upřít parádní stylovou atmosféru a několik vynikajících scén, ale ty 2 hodiny mi přišli hrozně dlouhý. Na jedno podívání Ok, ale opáčko si určitě nedám.

Death Race 2000 (1975)

Možná jsem divnej, ale já jsem se bavil hodně. Totálně ujetá šílenost o megazávodu napříč amerikou a cestou můžete svýma nadupanýma kárama masakrovat lidi, čím víc tím líp :-) no není to skvělé ? Je to skvělé. Stallone i Carradine jsou dokonalý.

První člověk (2018)

Nádherně zfilmovaný příběh. Očekával jsem, že to bude akčnější něco ve stylu Apolla 13 od Rona Howarda, ale více se zaměřili přímo na Armstronga což samozřejmě vůbec nevadí, je to hodně zajímavej životopis.

Halloween (2018)

To snad není ani možný. Návrat jednoho z nejznámější filmových zabijáků snad už nemohl dopadnout líp. Michael si přesně tohle zasloužil.Ne že by se Robovi zombiemu znovuoživení téhle legendy nepovedlo, ale šel si vlastní cestou. Tady se navazuje přímo na úplnej začátek a společně s Michaelem se vrátilo a vylepšilo vše, na čem si původní Halloween zakládal a to je především atmosféra napětí a hrůzy. Film vypadá skvěle, postavy jsou sympatický a z Myerse jde strach a to je ta největší výhra. Nemáme tu další film s bandou otravných puberťáků s debilními kecy a debilními vtipy. Všichni se Michalea bojí a všichni ví, že když se objeví tak je kurva zle. Tohle jsem si vychutnal, velkolepej návrat.