Howlův kráčející hrad (2004)

:DTak to byl pech. Koukla sem se na to, pže to bylo v topce, a evidentně se na to kouklo víc lidí a evidentně se jim to taky zrovna dvakrát nelíbilo a už to v topce neni! Z čehož můžu konstatovat, že to bylo uplně zbytečný. Mezi nejlepšíma 200 filmama už to neni, takže sem ztratila čas. Což teda zároveň vyjadřuje můj názor - ztráta času. Nevim, co všichni na těch japonskejch animácích viděj, ale kromě těch promakanejch dveří šlo o vykonstruovanej, přehnaně smyšlenej a nenapínavej příběh lásky a kouzel, kde hned bylo jasný, jak to dopadne. A vůbec nebylo vysvětlený, co vysvobodilo ji, a proč jí zůstalo to, co jí zůstalo:).

Ďábel nosí Pradu (2006)

Takhle klidnýho ďábla sem neviděla, ale on přece může mít jakoukoli tvář. Původně sem vůbec neměla v úmyslu se na to dívat, ale kamarád se mě ptal, jestli nemám Ďábel nosí Pradu, já že jo, on pučíš? já že jo, tak sem akorát kontrolovala titulky, jestli seděj a kromě toho, že seděly, sem slyšela tu úvodní písničku od KT Tunstall, kterou už tak dlouho zbožňuju, až sem se rozhodla, že to prostě musim vidět. A rozhodně mě to nezklamalo. Dobře sem se bavila, i když s okoukanym scénářem. "Ošklivka" (silný slovo, pže Anne byla krásná i jako "ošklivka") dostane životní příležitost v Runaway, kvůli který "by jiný holky zabíjely", ve světě módy se změní v krásku, potká báječnýho chlapa, i když už jednoho má atd. Prostě klasika, klidně bych mohla prozradit i konec, pže je stejně jasnej, ale i tak. Byla to prostě dívčí pohodová podívaná.

Město bohů (2002)

Zbraně, násilí a drogy sou, koukám, v Cidade de Deus na dennim pořádku. Jak má mezi takovejma stvůrama přežít obyčejnej kluk, kterej se chce stát fotografem? Mnohý ale nemaj na vybranou, nebo sou do afér zapletený proti svý vůli. Účty se tady splácej olovem a ze začarovanýho kruhu je pak neuvěřitelně těžký a nemožný se dostat. Jedinej problém pro mě byl orientovat se, kdo je kdo, pže mně přijdou všichni stejný:D.

Quantum of Solace (2008)

A zpátky ke klasickýmu Bondovi....Po odfláknutym začátku přišla špatná hudba, kde zklamala i Alicia Keys, pak následovalo spoustu honiček a aby toho nebylo málo první se odehrála v autě, pak na lodi a nakonec v letadle. Chyběla už jenom ponorka nebo ňákej krtek. Dál bych vytkla málo jokeů a že spal jenom s jendou. Zas ale bylo drsný...no to nebudu řikat:) Ale stojí to za skouknutí, jenom je prostě škoda, že tomu předcházela zatim nejlepší bondovka. Fakt sem zírala na ten hotel v poušti...Těch hostů tam, hned bych tam jela koukat do písku.

Casino Royale (2006)

Dočkala sem se Bonda, kterýmu fakt věřim. Navíc je to vážně fešák;). Řikala sem si, jak to vůbec nebudu prožívat, stejně ze všeho vyvázne se škrábnutim, ale tohle? Při pokeru sem se potila jak prase a když mu dal něco do pití, sem vážně nečekala, že ten přístroj nestihne zapnout, respektive spravit...Přišel do casina jak největší pracháč, bylo mu to vlastně jedno, jeho prachy to nebyly že jo, prokouknul inhalátorovo blafování, ale když se to jednou nepovedlo, pak už sem si žmoulala ruce a jenom: prosim, měj kluka, prosim, měj postupku. Fakt nářez! Btw úvodní song od Chrise Cornella mám od zhlídnutí jako vyzvánění:)

Sedm samurajů (1954)

Nevim, jestli je to moudrý, ale srovnala bych Sedm samurajů se dvěma filmama: Kmotrem a Sedmi statečnejma...Kmotr mi tenhle film připomínal dýlkou a profláknutostí, ale i tak tam bylo spoustu lichejch míst a slabejch okamžiků. A Sedm statečnejch, jak už název napovídá, je téměř to samý. Samo, že Sedm statečnejch se akorát opičí, ale rozhodně šli na to líp. Zkrátili to, vylepšili to a prostě udělali všechno proto, aby se mi to líbilo víc než Sedm samurajů. Přesto jako řikám, stejně jako u Kmotra de o klasickou záležitost, značně povedenou, a tak, i když ne stoprocentně, dávám 5.

Magnolia (1999)

Naprosto perfektní dílo. Všichni mě bezkonkurečně přesvědčili o svejch talentech, ať už vezmu hysterickou Julianne Moore, zvrhlýho Toma Cruise nebo zoufalýho Williama Macyho, prostě všichni. I malej rapper se stal celkem důležitej a žáby, který tam zdánlivě nepatřily, vlastně spojily, co na sebe eště nenavazovalo. Do toho ta dokonalá hudba Amiee Mann, kterou sem si btw musela hned stáhnout:). Jak si všichni zpívali tu písničku, tam moc nesedělo, ale svym způsobem to dělalo film eště přitažlivější.

Údolí včel (1967)

Český filmy nemám moc v oblibě, i když starý mě skoro dycky překvapí. Tenhle mě taky překvapil, jenom opačnym způsobem. Těšila sem se na topkovej film, na nádhernejch 97 minut, ale dostalo se mi jenom zírání na nudnej děj a odpočítávání dývka. Vlastně ani nevim, proč dal do koše s kytkama ty netopýry. Puberťák nebo nechtěl macechu?

Poltergeist (1982)

Udržet se vzhůru šlo u takovýho sledu ptákovin jenom těžko. Největší krize nastala zhruba uprostřed, takže řešenim byla tak minuta spánku a minuta koukání plus spánek o reklamách. Co sem ta zaznamenala bylo cestování stěnama, tenisáky, lano, děsivej strom a lítání věcí v jinak klidnym pokoji. Ale na druhou stranu šlo zas o trochu něco jinýho než u klasickejch hororů, měla sem možnost se bát, což po těle dycky rozlejvá nádhernej pocit.