Hugo a jeho velký objev (2011)

Jak něco takovýho může dostat 5 Oscarů?!? Příběh naprosto o ničem, v první hodině se stane rádoby záhada, kterou druhou hodinu řeší a přijdou na to, že to vlastě žádná záhada nebyla. Hlavní hrdina mi vadil, zvlášť těma svejma nechutně pronikavejma očima. Chtěla jsem dát 3*, ale po tom včerejšim zklamání na Oscarech ještě o jednu snižuju. Takovej Harry by si to zasloužil víc.

Železná lady (2011)

Až na Meryl se na to nedalo moc koukat. Ne že by to byl špatnej film, mohlo se z toho ale vytlačit víc. Nevyužitej potenciál prostě nemá to ono Kouzlo.

Půlnoc v Paříži (2011)

Rachel, stejně jako její jméno, byla nádherná jako vždycky a nejen to, je neskutečně talentovaná herečka. A jak Gila stírala:D. Vůbec se k sobě nehodili, chudák kluk, ten chtěl aspoň něco prožít a ne trávit dny v galeriích a poslouchat toho "pedantskýho" experta na všechno. Paříž tomu všemu dodala na kráse, obzvlášť začátek celýho filmu, což mě donutilo zase přemejšlet, jestli je krásnější Paříž nebo Barcelona. Allen teda ví, jak mě zmást. Naposledy Vicky Christina Barcelona a teď tohle:). Točí kvalitní filmy, drží si svůj styl, ale tomu jsem ani tentokrát nepřišla na chuť.

Moneyball (2011)

Přišlo mi to jako zbytečný natahování něčeho, o co se ani nezajímám. Rozhodně obdivuju zase jinej pohled, dialogy, promyšlenost a výkony, ale teda Pitt hodně sešel...

Kontakt (1997)

Film mě donutil přemejšlet, víc vnímat, mít chuť se dozvídat nový věci, ale pořád jsem to brala jen jako film. To je ta jediná malá nedokonalost, která mě přesvědčila ubrat jednu hvězdu. Snímek mě nedokázal vtáhnout, netrnula jsem nedočkavostí, i když mě bavila každá minuta. Doufala jsem asi, že uvidí něco jinýho a klidně bych nechala otevřenej konec, jak to s tim průletem strojem doopravdy bylo. Ať si každej věří, čemu chce. Asi jako, že jí nechtěli kvůli tomu, že nevěří v Boha. Hlavně, že se stejnejma argumentama pak přišli oni a taky jí nevěřili.

Děti moje (2011)

Na Oscara ani náhodou, ale chytne za srdíčko. Matta Kinga obdivuju, jak se popral s celou situací, kdy mu umírá žena, puberťácky mu řádí dcerušky, čelí důležitýmu rozhodnutí o vlastněný půdě a do toho všeho se dozvídá tu hrůzu, že ho manželka chtěla opustit kvůli někomu jinýmu. Chudák, to se prostě nedá zvládnout a on to ustál bravurně a Clooney to hlavně zahrál perfektně. Mám zrovna taky vážně nemocnou mámu a spoustu dalších problémů kolem, jak už to tak bejvá, takže tenhle film pro mě byl hodně silnym zážitkem a částečně taky návodem, jak to přežít, ať to dopadne jakkoli...."Goodbye, my love, my friend, my pain, my joy. Goodbye. Goodbye. Goodbye."

Bílá nemoc (1937)

Podle mě by film bez dokonalý knižní předlohy nebyl nic. Kamera a herci mi vyloženě vadily, takže můžu hodnotit opravdu čistě jenom děj, myšlenku a ponaučení. S filmovym zpracovánim se toho dalo "napáchat" mnohem víc.

Černobílý svět (2011)

Nepochopim, že těm všem rasistům vadilo hloupý sezení na záchodě, ale v pohodě se dívali na to, jak jim černý připravujou jídlo a přebalujou děti. Jednoznačně vymezený charaktery, "kdo je dobrý a kdo zlý" taky nemám ráda, nekoná se žádný překvapení, nemůže se očekávat větší zvrat, ale jinak nemám absolutně co vytknout. Na celou dýlku filmu se dalo koukat bez nejmenších potíží, výkony, dialogy, kamera, kostýmy, prostě všecko všecičko bylo tak, jak by u kvalitního filmu snad mělo bejt. Nemusim nic dodávat, film sám o sobě v každym zanechá příjemnou vzpomínku na zatraceně dobrej film:).

Umělec (2011)

Vzhledem k tomu, že si nečtu obsahy a jakýmkoli informacím před zhlédnutím se vyhejbám, docela mě šokovalo, že jde o němej film:D. Ale snímek si mě získal a nejlepší část přišla kolem 30.minuty, kdy pan Valentin zjistil, že sklenička cinká:). To jsem ani nedutala a opravdu mě to bavilo. Přece jenom je to ale němej černobílej film, kterýmu by neuškodil trochu složitější děj. Slova dělaj film zábavnějším, občasný titulky zas nutí dávat celou dobu pozor a divákovi aspoň neunikne sebemenší detail v hereckym výkonu.

Iron Man (2008)

Spiderman v kovovym obleku, takže i když žádnej kinematografickej zázrak, super podívaná, která mě celou dobu bavila, parádní hlášky, liboví padouši, technický vychytávky a vedle toho spoustu úsměvnejch maličkostí.