ABLABLABLA

ABLABLABLA

Česko

• 12.2.2015  21:46
    Naboso (2014)

Co na to říct? Prostě mě to bavilo každým záběrem. Bavilo aktuálně nemyslím, že jsem se smála jak blbá, ale jednoduše, že to celé fungovalo jak mělo. Na takové ty odpoledne, kdy prostě nevíte co by a nechce se vám dělat žádné povinnosti, nechce se vám ani vstát z postele, tak je nejlepší volbou Barefoot. Určitě jsem si se snímkem nepotykala naposledy a až mě zase popadne podobná nálada, ráda se zastavím na kus řeči.

• 12.2.2015  21:22
    Škatuláci (2014)

"Cheese, hats, boxes. They don't make you. You make you." Náhodou se mi to líbilo, rozhodně lepší než ParaNorman a rozhodně víc originálnější. Egg už jako maličké batole byl mistr ve střídání výrazů od jéééé to je krásné, který se během sekundy změnil na vrrr dej mi to a urvu tomu hlavu. Ano mluvím o tom hrajícím medvídkovi, jak si člověk myslel, že je to roztomilé a pak najednou není a pak zase je, když vyndal hrající strojek. Nejvíc roztomilé bylo, jak šli všichni Boxtrolls spát a udělali jednu velkou krychli a Egg byl úplně nahoře hezky zachumlaný. Největší záchvat smíchu jsem dostala, když "my weird little angel" sundala Eggovi krabici... Boxtrollové řvali strachy a on se mohl propadnout studem, jak se cítil nahý. Jinak je asi pěkně na hovno být alergický na sýr ve městě, které se jmenuje Sýrečkov a jí se tam hlavně sýr. Konec za titulky? The best. "What if our world is just like a tiny speck? - A tiny little speck. - And there are giants looking down on us? And every time we move... - It's actually them moving us. - Seems a bit tedious. - Like that, just there, me blinking. That would've taken them a day. - Me moving my arm, 500 men! - I mean, none of them are going home. They're having to do this bit. And now this bit. And this bit. I mean, this should stop. - I think it throws up notions of free will. - It's too much. And then they would've had to have done me talking about the blink, and it never ends. I think they make a meal of it, to be honest. I don't know how they get the time. They've got to have other jobs. It's more like a hobby. You know, like stamp collecting, something you do in your free time."

• 12.2.2015  20:25

Spoilery - jako vážně, tak to nečtěte před zhlédnutím. Náhodou mě Two night stand něčím překvapilo. Nečekala jsem, že má přítelkyni a nečekala jsem, že tam dají opravdovou scénu se sexem. Miles je fajn pohodář a sympaťák. Analeigh není špatná, má hezký zadeček, ale taková herečka, co lehce zapadne do zapomnění. Že skončí spolu čekal úplně každý, ale jakým stylem to asi ne. Co uděláte, když neznáte příjmení slečny, která se Vám líbí a zablokovala si vás na seznamce? Nevíte? No přece zavoláte fízly, že vykradla vedlejší byt a dáte jim její nickname a necháte ji zatknout. Pak vám přece odpustí, když za ní zaplatíte kauci a donesete balónek a kytici. Nebo taky ne, že?

• 7.2.2015  17:28

Ten klučina byl prostě fakt inteligentní a skvělý. Nejlepší herecký výkon. Až potom následoval Bill Murray. "Is that Vinc's? - Baby? - Yeah. - I like to stay away from whole situacion. Jsem hrozná měkota, protože při závěrečném ceremoniálu, kdy ho jmenoval svatým jsem brečela jak vůl. 4* si to rozhodně zaslouží už jen proto, že Melissa McCarthy je tu po hodně dlouhé době v relativně normální roli. "She died? - No she shrunk herself. She's living in this now. Rent free."

• 7.2.2015  17:15
    Laggies (2014)

Chovat se v necelých 30 jako puberťák? Já se obávám, že jestli nezasáhne nějaká síla z hůry boží, tak se mi to taky stane :D Ale je pravda, že na tom nebudu snad zas až tak totálně mimo jako ona. Ale rozhodně se nehodlám měnit a ani vyvíjet a jsem ráda, že už šest let je mi stále osmnáct :D Myslím, že Megan a Craig se hledali až se našli. On je sice už otec, ale jako takový nemá chybu.... naprostý pohodář a taky tak trochu v určitých věcech zaseklý v jistém věku. Viděli jste někdy létající želvu? Nebo želvu anorektičku? Anebo obojí v jedné želvě? Ne??? Tak to si hned pusťte tento film.

• 7.2.2015  16:51

Už je tu 5. Step up v pořadí. Spojili hlavní herečku ze 2. a hlavního herce ze 4. a je to tu zas a znova. Ač příběhově už od toho člověk nemůže nic čekat, tak hudebně a tanečně - o čemž tyhle hudebně-taneční filmy logicky jsou - je to zase něco kapku jiného a opět dobré. Srovnání všech od nejlepšího po nejhorší? Jednička, čtyřka za 5* a potom 2, 3 a 5 jsou tak na stejné úrovni za nějkteré 3,5 některé 4*.

• 6.2.2015  21:36
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Je hezké vidět, jak české pohádky rozdělují národ. Ač to tu většina haní a spílá na tento počin.. mě se to z těch vánočních líbilo nejvíce. Hlášek nesčetně. Nápadů bezpočet. Vtipů nespočítaně. Hejkal, polednice, vodník a vlkodlak byli nejvíc vtipní asi. "A to bylo všechno? Už jsou ryby pryč? To chce nějakou věštbu. - Ale dej jim do té věštby nějakou metaforu, jinotaj." Holení nohou na tržnici? Proč ne:D "Já jsem ztělesnění všehozla. Jsem Nikdáž." ........... "Připravuji mlživý, matoucí a nicneříkající projev Vaše Výsosti." ............. "Budu první princezna, která neuzvedne svého manžela." ................ "Já, expert na rybí kuchyni, se musím učit dělat kuře.".............. "Já nic. Já tučňák." ........... "Mě se líbíš i pohublá. Neva, že máš menší svaly než moje sestra." Nadávky, které na sebe valili vlkodlak a vodník aka Hafíku a Zelený vykouřený mozku. Ty chybové hlášky jako v Microsoftu, když ona hůlka nemohla vykouzlit ryby, byly nejlepším nápadem z celého filmu. "Pronikavý inteligentní výraz jako pan král? - Ne, normální. - Tak to jo. To má větší šanci." ........... "Viděl si Ludvíka? - Vypadá jako pitomeček? - Jo. - Tak ten je v cele jedna. - A ta je kde? - Máme jen jednu celu." Kdybyste nevěděli, tak v českých lesích máme i slony a rybodlak potom vůči tomu vypadá normálně. Prohlídka hradu - Chcete vidět vězení? Tak tohoto lva před 300 lety ulovil král.. blablabla.. :D Já mám prostě tyhle pohádky stylu Tajemství staré bambitky, Šťastný smolař atd. ráda (paradoxně se koukám že obě mají aktuálně 68%).

• 2.2.2015  17:58

"Cinema will die, if you let it die." Tak jo. Asi bych se měla stydět, protože jsem znala tak 5 režisérů z toho úvodního představování. Ale jinak WAU... wau... tohle jsem prostě nečekala. Nevěděla jsem vůbec do čeho jdu, jen že to je na počest Lumiérům a že se toho účastnila řada režisérů, ale wau... Natáčet Lumiérovou kamerou ty samé záběry jen v naší době a prostě si je přetransformovat podle svého režisérského stylu. Vlastně základ této "Hry" byly tyto tři pravidla: 52 sekund délka frekvence, žádná synchronizace zvuku, pouze tři záběry. Naprosto mě dostal smích J. Rivetta. Moc fajný byl úsek snímku, jak šel pás režisérů stojících u kinematographu a přitom jsme slyšeli jejich názory. Velmi povedená byla Millerova holčička mlátící lidi brašnou. Zhang /jeden z mála, kterého jsem znala/ měl teda slušnou šílenost. Ovšem nejkrásnější odpověď na otázku "Proč točíte" byla tato: "Nikdy se neptejte stonožky, proč chodí nebo zakopne." Claude Lelouch nám udělal krásnou přehlídku vývoje kamer. Corneau zase jako jediný skvěle kolorovanou verzi. No co k tomu říct na závěr? Aspoň se kamera Lumiérů naposledy podívala na svět a dokonce si ho i obcestovala.

• 2.2.2015  16:25
    Revival (2013)

"Já jsem ani nevěděl, že vy spolu to... takhle kamarádíte. - Ty vole jaký kamarádíte? Dyť má ruku na jejím zadku." Čekala jsem slušný průšvih, ale nakonec se mi to relativně líbilo. Kdo by to byl řekl? Jakože Bolívku a Genzera nemám ráda, za to Heřmánek a Dyk jsou sympaťáci. A Krobot s Geišbergem byly relativně příjemné překvapení. Relativně. Co se týče Jenovéfy (nevím, jestli bych se tak teda chtěla jmenovat), tak jsem ji prvně viděla až v letošní, teda už vlastně loňské vánoční pohádce Kdyby byly ryby.. no a jak tam, tak tady byla moc pohodová. Příběh plynul, příjemní herci se střídali s těmi idiotskými, sem tam nějaký ten song, nasmála jsem se, ale hlavně náhled do niter bývalých rockerů a jak snáší své stárnutí a zapomnění. Každopádně to prostě nechcete, aby po vás 60leté důchodkyně házely své bombarďáky. 3,5*

• 2.2.2015  13:57

"Nit, provázek, provaz... pilník, kleště, pilka. Ok sviňte to." Naprosto parádní podívaná, která si dělá prdel ze všeho a ze všech, ale takovým odlehčeným způsobem, že byste to ani neřekli. "apropo Alalne umíte řídit letadlo? - Trochu. - Oo, vy když řeknete trochu, to už něco znamená. Poletíte mým osobním dvouplošníkem. Good luck.!"Ty anglické výrazy byly skvělé a semtam komentář Oldřicha Nového, pak nám do toho zahrýl na triangl nebo na buben... Hrozně dobrý nápad natočit film jakože hudebník ve filharmonii si čte anglický román. Což vyznělo velmi vtipně, když měl převrácený list hlavou vzhůru, tak i ten obraz příběhu byl naopak. "Něco vážného doktore? - Naprosto ne. Normální svatební mdloby. - Domníváte se tedy, že se moje choť může bez nebezpečí zůčastnit starodávného obřadu? - Přesně za 8 minut bude v naprostém pořádku. V opačném případě si ale poleží 2-3 týdny." Nejlepší byl John. Prostě boží sluha, který vždycky ví, co kdy kde kdo potřebuje. Například vozík na zachycení padající omdlévající lady. A samozřejmě vrcholem všeho byly vychytávky prostě všude v podsklepí... splachovadlo a zaplaví to Allana v místnosti... snižující se stropy atd... A pronesení slov "Pojď si moje růkojmí" a přitom zvedání jí serve šaty:D Asi byly vcelku nekvalitní, řekla bych, když se úplně celé roztrhly a nezůstal na ní ani rukáv. "Vyloučíte-li všechny, kdož útok spáchat nemohli, dospějete k závěru, že útok mohl spáchat kdokoli jiný." Byla jsem unešena a proto 4,5*

• 4.1.2015  17:05

"We're out here in uniforms that look like cricket uniforms, holding bats that look like cricket bats, and we have no idea how to play cricket! What do we do, what do we do..." asi ještě 8x aneb když se přijde nový doktor podívat na kriketový zápas blíž, přičemž oni kriket samozřejmě hrát neumí.... co uděláte? Že nevíte? No přece zařvete Jóoooo "The game is over." Ušité dresy z ručníků a záclon také neměly chybu. No řeknu to prostě - bavila jsem se a to velmi moc, díky! Nepřestávala jsem se udivovat, co všechno byli schopni vymyslet za šílenosti jako dávat zmrzlé ryby na háček, aby se cítil, že rybaří.. prostě totální blázni a cvoci. Krásná hudba, nádherná příroda, největší šílenci na světě a lehký úsměv po celou dobu snímku - to je to pravé Grand Seduction. "He said "ah" and they left." Ale jedno velké ponaučení si z tohoto snímku vezměte - "I can't begin to explain the joy we feel at the end of the day just to be a little tired." aneb celý přístav š**á - "True happiness." 4-5*

• 27.12.2014  14:19
    Ambicja (2014)

"We also wanted to show what was possible." Tak jo díky tomuto snímku jsem zjistila, že jsem úplně mimo jakoukoliv vědeckou scénu, protože o Rosettě jsem fakt nevěděla (tímto děkuji komentujícím, že tu osvětlili to hlavní a zbytek jsem si mohla vygooglit) a teď se za to stydím. Vzhledem k tomu, že film slouží k popularizaci samotné vědy a vlastně jako spot ke sledování dosedu na kometu, tak jsem rozhodně nic takového nečekala a jsem velmi mile ohromena. 3,5*

• 24.12.2014  13:28

Když jsem byla malá, tak jsem ji měla hrozně ráda, přestože byla taková lehce děsivá - zvláště ta hudba. A lidi tam přeměňují v hrábě a nechávají je zatuhnout, je tam Meluzína, děsivý ohnivec a vůbec.. dost nezvyklé, ale o to je to právě fajn. Teď když už jsem starší zjišťuju, že to není zas tak úplně ono.. ale z nostalgie si ty 4* zaslouží.

• 23.12.2014  21:48

Tak to byla řádná šílenost, ale v tom dobrém slova smyslu. Konečně jsem se zase pobavila u nějakého kraťasu. A vpravdě řečeno jsem na nic podobného snad ještě nenarazila a jediné, co mi zbývalo byl pobavený úsměv se zdvednutým obočím (ano obočím vy prasáci). Tož prostě rezatá mařka jménem Ulricha je slepá a nabrnkne si ji zloděj dřevorubec, se kterým se oddává v chladném a osamělém období zimním radovánkám, ještě předtím než ji stihne okrást a při tom je sleduje perverzní úchyl méďa Béďa. A jak už mnozí naznačili tito herci jsou opletení ve vlně... a jako nevím jak by v reálu dopadlo sekání dřeva, když by byl chlap nahý.... by se mohla stát jistá nehoda zvláště s pletinisem v pozoru. K vidění: http://vimeo.com/15976939

• 23.12.2014  18:20

Tak trochu jiný příběh o Santovi než známe. Tak trochu lepší a naprosto pravdivý příběh o Santovi než známe. Amorky, velikonoční vajíčka a krocany díkuvzdání na něj!!!!

• 23.12.2014  18:08
    Hot Dog (2008)

Ten pes by se měl jmenovat Postrach světa nebo Mamlas nad mamlasy či snad PlácajícíSeSlintajícíSeNemehloSeŠílenýmiGrimasami? Každopádně tyhle méně brutální a kravavé vraždící snímky jsou více dle mého gusta.

• 23.12.2014  17:46
    Guard Dog (2004)

Tak takhle smíšené pocity jsem z kraťasu už dlouho neměla... Na jednu stranu perfektní Plymptonovská animace, na stranu druhou až moc brutální na mou jemnou dívčí stránku, ale na straně třetí jsem se místy fakt uchechtávala, ovšem na té čtvrté jsem zase ohrnovala nos a cítila se znechucena. A teď babo raď jestli se mi to líbilo nebo ne, natož jak to ohodnotit. Ale ten krtek byl důmyslný.. nastraží past s býkem a oblekem McDonalda....

• 23.12.2014  17:18

Tak smutně melancholické, tak poetické, tak nápadité, tak... tak nemám slov. Taky jste tu viděli tu inspiraci Miyzakim? Mě jej to připomínalo jak celou atmosférou, tak podivným stvořením a také krásnou ale opravdu bohovskou výpravnou hudbou. A ta animace? Sice jednoduchá, slabě viditelná, ale právě i díky ní to celé působilo takovým tklivým a pomíjivým dojmem. Krásný komentář: Arbiter. K vidění tu: http://vimeo.com/7578092

• 23.12.2014  16:43
    Bob (2009)

Začátek nic moc.. pak se to zhruba někdy u Japonska začíná rozjíždět no a asi třetího kolečka u Pisy už je to tak na 3*, ovšem konec za titulky to totálně povýšil na ty 4*. 3 minutky adekvátně k tomu, abyste na konci vybuchli smíchy. "Hi I'm Bob!" K vidění zde: http://vimeo.com/25845008

• 23.12.2014  14:51
    Kašlete na předsudky (studentský film) (2014)

Pointa je krásná, délka fajn a k tomu je to vtipné... co víc od studentského filmu chtít? Za tohle bych jim dala u zkoušky Ačko, co se týče ale z hlediska kraťasů, tak je to spíše za B. K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=RhIyQoyYfK4

• 11.12.2014  18:09
    By Any Means (TV seriál) (2013)

Tak teď jsem dokoukala poslední 6. díl a ten konec mi vyrazil dech... až tak, že aktuálně nejsem schopná nic víc napsat... doplním později. Je to tak na 4*, ale momentálně se mi líbí, že díky jedné přidané * se to dostalo do červených čísel... tak až opadnou ty skvělé pocity, tak možná to hodím na ty 4*. 12. 2. 2015: Tak už jsem popadla dech. Snižuju na 4*, i přestože se to propadne do modrých, ale bohužel vážně na plnou palbu to není. Parádní britská třešnička, která mísí řadu žánrů, takže při sledování jste udivení, zmatení, překvapení, pobavení, bojíte se, jak to dopadne a 6. díl vám vrazí kudlu do zad.. no přesněji kulku a jen nevěřícně zíráte na tu černou tmu a závěrečné titulky. Připomíná to lehce Dannyho parťáky a v podstatě jakýkoliv film, kdy nějaká banda má téměř neprůstřelný plán a přestože to vypadá, že se hatí, je to součástí plánu. Rozdíl je v tom, že tahle banda dělá neoficiálně pro ty "dobré" aka pro policajty a nesnaží se získat nějaké prachy nebo cennost či cokoliv jiného kromě spravedlnosti. Více takovýchto sérií prosím!

• 6.12.2014  17:35
    The Words (2012)

"You can always work here. - Haha we would kill each other." Takový krásný vřelý vztah s otcem, dají si pusu na uvítanou a při rozloučení si řeknou I love you a totálně to zazní předešlou hláškou. Hezký snímek, zajímavý, propracovaný, ale asi jsem blbá, ale fakt teda nevím, jestli Cly je teda Rory nebo ne... možná že to nemělo být jednoznačné záměrně.. takový konec k zamyšlení a k tomu, že každý si může udělat vlastní závěr. Ale pro mě by to bylo více přitažlivé, kdyby mi to dali jasněji najevo. I když by to mohly vysvětlovat tyto věty: "You have to choose between life and fiction. The two are very close, but they never actually touch. They're too very very different things." Každopádně skvěle zahrané, dobrý soundtrack a na konci jsem měla husí kůži, přestože to bylo tak nejednoznačné. "He picked up one word of french... - Oui. - ... and she knew one word of english.... - Yes. - ...It was the perfect relationship."

• 8.11.2014  16:03
    Šéf (2014)

Jo.. tak přesně takhle má vypadat parádní příjemný snímek. Lehce komedie, lehce road movie. Pořád jsem čekala, kdy se něco zvrtne, protože to většinou mívají amíci ve zvyku.... ale ono nic.. prostě to tím plynulým lehkým tempíčkem došlo až do závěrečných titulků bez bůhvijakého velkého dráma. Příjemní herci i jejich postavy, vhodná hudba, trocha propagace fb a tweetu, skvěle ubíhající cesta po USA i čas sledování. A to jídlo? No jako řeknu vám, že jsem v jednom kuse slintala... chtěla bych všecko, co tam vařili. Prostě obyčejný sýrový sendvič... ale jak on si s tím vyhrál a ty záběry na rozpálenou plochu a roztékající se sýr a máslo a.... prostě mňam. A ten roastbeef nebo co to bylo.. no mňam mňam mňam.. moje chuťové buňky slintaly, přestože se na to jen koukaly. P.S. Modré návleky na moc moc drahých lodičkách jsou fakt hrozně esteticky krásné a sexy.

• 8.11.2014  13:04

Velmi milé překvapení. John Turturro si napsal roli přímo na tělo. Jako upřímně jeho věková kategorie mě absolutně neláká a ani to není bůhvíjaký krasavec, ale tady působil tak sexy, až se mi tomu nechtělo věřit a přiznám se, že jsem Sharon a Sofií záviděla. No a teda závidím jim i jejich postavičky... to chci taky, až budu v tomto věku :) Hrozně mě rozesmál záběr na židovské děcka, co si na ulici nechávaly nakudrnatit ty divné prameny po stranách a čučeli na tu hádku u "bouračky". Prostě dokonalé. "We don't play baseball. We are very serious people. We have to study." řekl 12letý židovský ogar. A následovalo "I don't understand the concept of competition.", načež ten posměšný pohled malého černocha "He doesn't understand the concept." A potom, když židovského chlapce Woody nastavoval, jak má stát při odpalování "Band over. You look like a question mark." Perfektní scéna. Film sám o sobě je dobrý, ale nejlepší jsou na něm právě určité jednotlivé scény, které pobaví nebo nažhaví. A vůbec všem tady ty role naprosto seděly, Woody taky hrál přesně takové postavičky, co vždycky. Sofía byla zase smyslná a sexy jako vždycky. Hodně povedený snímek, který musím pochválit.

• 2.11.2014  10:21
    Lucy (2014)

Popravdě nedokážu říct, jestli se mi to líbilo nebo ne. Když jsem přemýšlela nad hodnocením, tak si film zaslouží plnou škálu... tím myslím, že nedokážu posoudit, jestli tomu dát odpad nebo 5*. Některé okamžiky jsem si říkala "bože to je kravina", jiné zase jak je to dokonalé. Nebudu zastírat, že jsem měla jednu chvíli i spadlou bradu nad tím, co se tam odehrávalo. Poslední dobou se dívám vůbec na samé takové divné snímky, které nevím, jak hodnotit, ale tenhle to vyhrál na plné čáře... asi to zprůměruju nebo co. Co se týče Scarlett tak ta byla dokonalá. Morgan se tvářil jakože to je prostě normální, že mu někdo vtrhne do rádia, telefonu, televize a bliká mu se světly. Pařížský policajt se taky tvářil docela v pohodě na to, že kolem něj levitovali Číňani a zbraně a auta kolem byla odstrkována neviditelnou energii. No a když si před těmi vědci začala Skája přidávat druhou ruku, nebo vytvářet žábry mezi prsty, potom jí z huby vyletět zářící paprsek plný blesků (který mi trošku připomněl scénu, která následovala těsně po tomto z tohoto filmu a bohužel jsem nenašla obrázek přesně té scény) a nevím čeho, a následně se z ní začaly plazit černé chapadla, tak se tvářili taky v pohodě jakože aha.. ona přece jen vytváří super počítač se všemi vědomostmi vesmíru, který jim pak předá na pidiflashce. Heslo filmu: "Pidiflashka nás zachrání před nevědomostí a milionem chyb lidstva." nebo "I'm everywhere."

• 25.10.2014  11:43

"There's a dam. It's in mountains. I saw german writing. - Do you think you can work out, where there is? - There can be to many places that fit that description." Na to, jak se nerada koukám na Cruise, to vůbec nebylo špatné. V okamžiku, kdy ho poprvé zabili a najednou se probudil živý na základně, mi sjela brada dolů.... já totiž vůbec nevěděla, do čeho jdu. Jen jsem věděla je to akční, má to dobré hodnocení od mých oblíbených a brácha to chtěl vidět. Musím uznat, že mě to mile překvapilo a zírala jsem. Drsňačka Emily, co ho pokaždé odpráskla ještě v době tréninku byla skvělá... docela jsem jí to záviděla. Tempo to mělo, spád taky, napětí tež... no co víc si přát... pro mě teda jiného hlavního herce :D 4,5*

• 25.10.2014  11:20

Dle mého mínění o nic horší než jednotka... jakože vážně, až mě to samotnou překvapilo, ale bavila jsem se u toho stejně dobře. Totálně střelená komedie, místy přepálená, s jedním udělaným pakem a druhým zdánlivě chytrým vtipným pakem, která ať chcete, nebo ne u vás několikrát vyvolá smích... nemyslím teď takový ten smích haha to je vtipné, ale upřímný smích přímo z plic, až vás z toho bolí břicho a musíte to chvíli rozdýchávat. No a ten konec, kdy si dělali prdel ze sequelů byl the best. Doufám, že ale chápou, že po té prče na konci už opravdu 23 nedejbože 43 natočit nemůžou:) A figurka s "Don't fuck my daughter" je boží.. ovšem hru "Don't shoot my dicks" bych si i koupila. P. S.: Hrál tu Jimmy! :)

• 31.8.2014  16:43

Sorry, ale ta scéna na chodbě, jak se poslíček nemohl přestat vracet koukat prostě byla vtipná, i přestože ta holka byla mrtvá. Vemte si ze snímku ponaučení, jak se amatérsky zbavit těla. První věc, co musíte udělat, je si vyčistit zuby! To je to nejzásadnější. Za druhé místo rukavic při zbavování otisků prstů se zásadně používají sáčky od chipsů a krabice od Pringles! A za třetí do miniledničky dospělou osobu vcelku nenarvete!

• 25.8.2014  16:56

"Ano je to tak. Nejsem mistr stavitel a nemám moc zkušeností s bojováním, velením a s vymýšlením plánů a nesrším zrovna nápady, ani nejsem moc chytrý a nejsem to, čemu se říká tvůrčí typ a nemám žádnou kvalifikaci a taky jsem srab a zbabělec. Vím, co si říkáte. On je ten nejmíň povolaný k tomu, aby nás vedl. A máte pravdu. - A tahle řeč nás měla jako uklidnit? - Když se řekne a, musí se říct i b. - B jako blb." Fantaskní plně nabitá BOMBA!!! Ani nechcete vědět, kolik poznámek jsem si během filmu napsala.. tolik, že z toho teď musím vybrat to nej, jinak by to bylo na stránku:) Už po prvních 15 minutách jsem si musela vynadat, protože původně jsem se na film vůbec nechtěla dívat, až to jak to tady každý hodnotil tak vysoko, mě rozhodilo a řekla jsem si, co na tom vidí... a tak jsem se koukala a no... viděla jsem:D Celý film je vlastně jedna velká hláška... Nepřestáváte se smát.. Nevíte, na co se koukat dřív, jak to tam hýří nápady, barvami, postavami a domy. Je to všecko až moc dokonalé - jako voda jsou průhlednomodré kulaté čudlíky, hořící jednorožec atd. A teď následuje lehký výběr nejlepších quotes. "Tví roboti jsou na mistra stavitele krátcí, neboť já jsem vševidoucí".... laser mu zasáhne oči... "Au moje oči." ______ "Pravda toť jest neboť je to veršované." _____ Hitparádu vyhrál song Všechno je tu boží. - Tenhle song zbožňuju!" ____ "Já ti věřím. Vidíš ty uvozovky, které dělám klepýtky? To znamená, že ti vůbec nevěřím." ___ "Přineste mi vatou vykládané žezlo a roztok zvaný Odlááákovač nehtů." ____ "Nejste má bývalá studentka, co si pořád měnila jména? Vichřice, Plíženka, Přísná tvář, Exotka, Fešanda." prostě super jména ne? Hustěnka je taky husté a především dokázala předělat za jízdy z motorky letadlo. "Představuju vám dvoupatrový gauč. - To je největší blbost, co kdo řekl. - Prosimtě nech to radši na mě. To je opravdu naprostá volovina." ____ "Mechaničtí ptáci zaletí do internetové kavárny a napíšou ostatním mistrům stavitelům email, že se sejdeme na mráčku Bzumbzumland." Občas teda naprosto "nepředvídatelné" vtipy typu jsem uprostřed oceánu "Myslíš, že se tady zjeví nějaká loď?" - Bum loď... nebo "Myslíš, že se tady zjeví kosmická loď?" - Bum Star wars kosmická loď. A především je pro mě film úžasným výtvorem, na němž se aplikovala krásná květnatá řeč a nádherná slovní spojení - český dabing se zas jednou vyšvihl do parády. Jsou to ale jen 4*, protože ten konec mi potom teda nějak extra nesedl. P.S. Kafe za 37 dolarů bych si nedala ani kdyby mi to přikazoval nějaký návod. A děti pamatujte - židle nemluví.

• 25.8.2014  12:53
    Divergence (2014)

"Fraction before blood." Tak z těch druhů frakcí bych si já osobně nedokázala vybrat ani jednu.. všecky byly na hovno. Vzato kolem a kolem si mi to hodně líbilo, přestože ve skrytu duše vím, že je to jedna z dalších mnoha a mnoha blbých filmů, co se dnes točí. Ale já mám tyhle žánry prostě ráda no... a těším se an pokračování. Ten její čtvrtý strach... ehm nechtěla bych, aby to viděli všichni v té místnosti, jsem byla rudá až na zadku i za ni. A že jí zemřeli oba rodiče v jeden den? That's rough. Co ona na to? Jde dál.. prostě velká drsňačka. Theo v roli Four mi přišel cute a všimli jste si, že měl lehce elfí uši? Nebo mě to tak aspoň přišlo, stačilo by je jen zašpičatit :D Přestože je to hlavně o akci a boji o mír (tohle slovní spojení mi vždycky přijde tak paradoxní), tak tu nemohla chybět ani trocha romantiky, ale fakt jen trocha když furt chtěla čekat nevím na co a i špetka humoru v podobě ty-vidíš-do-mojí-hlavy a jiné.