• Krátkometrážní

Černá labuť (2010)

Popravdě mi film nepřišel až tak skvělý, podle mě je hodně přeceňovaný. Ano souhlasím, Natalie Portman byla úžasná, skvělá a výjimečná, prostě paní Herečka. Ale snímek sám o sobě už nebyl tak dobrý. Ještě musím podotknout, že i Mila Kunis byla taky výborná. Ovšem nebýt těchto dvou hereček, z filmu by nezůstalo nic.

Strašpytlík (2005)

Začátek byl slibný, ovšem to co následovalo potom, už bylo vcelku o ničem. Neříkám, bylo to něco jakžtakž nového a nápaditého - hodně se mi líbil ten malý prcek mimozemšťan - ale prostě takový ten průměr mezi kreslenými filmy pro děti. Nehledě na tu strašnou animaci.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Piráti z Karibiku bez Keiry a Orlanda? Vcelku nic moc. Čeho se dočkáme v dalším díle? Třeba už tam ani nebude Johnny Depp a to už se opravdu takový film může jít akorát tak klouzat. Dívat se na to dalo, člověk se zasmál, ale už to bylo strašně překombinované. Nebýt Jacka Sparrowa, byla by z toho jen jedna *.

Sammyho dobrodružství 3D (2010)

Těžko se rozhodnout, jak film ohodnotit, respektive tápu mezi 3-4*. Animace nádherná, postavičky roztomilé a zábavné, ovšem příběh trochu slabší, ale tak je to pohádka, tam to prostě musí končit přes různé nepříjemnosti šťastně. Podle mě ale ukazoval lidi až v moc dobrém světě. Nejlepší postava? Jednoznačně želva Věra a v závěsu za ní ten kocour :)

Netvor (2011)

Horor? Drama? Já to brala jako komedii a byla jsem spokojená. A.Pettyfer s jeho odstávajícím uchem, které mi lezlo na nervy, N.P.Harris byl úžasný, stále sršel fórky jen byl slepý, za něj je jedna * navíc, no a V.Hugens se prostě nikdy nevymaní z role naivní puberťačky z HSM. Ale dívat se na to dalo, já se smála nejmíň při půlce filmu, takže s jednou hvězdičkou navíc za Neila jsou to 3*.

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Zajímavý film, který mě ale bohužel tak trochu nudil. Skoky z přítomnosti do minulosti a zpět (aneb do budoucnosti-název hotelového pokoje) bez jakýchkoli varování, příběh se začíná pomalu vynořovat, herce mám ráda, ovšem tady se nemohli plně předvést, neboť hráli obyčejné lidi a možná proto byl film místy nudný. Někdy jsem si říkala, že ty jejich dialogy bych zvládla taky:)

Arthur (2011)

Odpočinková komedie, od které se nedá čekat nic jiného než střelený R.Brand, o trochu méně střelenější J.Garner, sympatická G.Gerwig a úžasná H.Mirren. Já se bavila, některé hlášky byly hodně dobré, ale to je asi tak všechno. Mimochodem tu magnetickou postel bych brala taky:)

Saltová (2010)

Měla jsem možnost vidět jak Theatrical cut, tak Extended cut a pro mě jednoznačně vítězí extended. Ten jsem viděla jako první, což jak jsem později zjistila, udělala jsem dobře. Držel mě v napětí mnohem déle, opravdu jsem mnohdy nechápala, co se děje. U T.c.(co byl v kinech) byla jasné už od zabití Orlova, o co jí jde. U extended ho zabila až úplně na konci, takže mě nechávala dlouho v očekávání, co že to má vůbec znamenat. Každopádně ani ten, ani ten nebyl lepší než na 3*, možná že ten extended by mohl mít na 4*, ale...ale něco tomu furt chybělo. Možná že na mě má určitý vliv i to, že Angelinu Jolie zrovna dvakrát nemusím a její nejlepší film pro mě byl Wanted, protože tam zemřela a dokonce vlastní rukou:) Každopádně rozhodně jsou jí tyto typy filmů souzené a ať se nesnaží vecpat někam jinam.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Hmm já nevím, mě ty filmy Pána prstenů všecky přišly strašně dlouhé a nudné, jo semtam tam byly okamžiky, kdy jsem žasla, a víc než žasla, ale u druhého jsem třeba opravdu usla, to se mi nestává, u filmů nikdy neusínám, ale nějak se stalo. Ale na druhou stranu musím uznat, že kamera, střih, triky a všechny tyhle serepetičky, herecké výkony a všechno okolo na naprosto skvělé úrovni, ovšem ten děj sám o sobě pro mě nic moc. Takže vzhledem k tomu, že si opravdu, nezlobte se na mě, ale vůbec nevybavuju o čem jaký díl byl, což jsem si nevybavovala ani potom, co jsem je měla čerstvě zhlédnuté, hodnotím všeobecně všechny na 3*.