• Krátkometrážní

Snílci (2003)

Popravdě nic moc a přišlo mi to až moc divné a to se nepokládám za nějak prudérní osobu. Herci ale i přesto jsou výborní, těm tleskám. A taky díky Louisi Garrelovi, na kterého jsem zde natrefila poprvé, jsem našla řadu zajímavých snímků především od Christopha Honoré, tak jsem zvědavá, jaké budou ale vypadají velmi slibně. Každopádně ani tento film nehážu do snímků, které už bych v životě nechtěla vidět. Možná, že se k němu někdy vrátím a pokusím se v něm najít to kouzlo, které tady podle mnohých filmy Bertolucciho mají...možná. Tohle byl popravdě první snímek, který jsem od něj viděla, ale chystám se i na další..tak snad ty další na mě budou působit lépe. A ano vím, že mám velkou mezeru ve vzdělání, když neznám tohoto režiséra....ale přiznejme si to...na světě existují statisíce filmů..no mnohem více, tak holt každý má mezeru ve spoustě režisérů, žánrů atd.

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Tady se porušilo známé pravidlo, že každým novým pokračováním filmu upadá kvalita. Řekla bych, že první díl ušel, druhý díl byl naprosto ubohý ale třetí díl byl skvělý. Měla jsem to štěstí, že jsem ho viděla ve 3D, čímž byl zážitek ještě lepší. Vztahy mezi postavami byly propracovanější, scénář nebyl jak pro malé dítě a triky v tomto filmu byly docela zdařilé... Pro mě 3.díl nejlepší.

The God (2003)

Taky nesnáším neodbytné mouchy! Pobavilo, animace dobrá, a snímek ukazuje, že s blbými muchami bychom se neporadili ani se šesti rukami.

Úsměv Mony Lisy (2003)

Od filmu s tolika výtečnými herci bych čekala něco víc. Měl své jisté kouzlo, byl zajímavý, ale ne až natolik zajímavý, že by mě naprosto pohltil a po jeho skončení jsem měla pocit, jako bych o něco přicházela, dokud jsem snímek neviděla. Asi teprve druhý film, ve kterém mi není Julia Robert nesympatická. Takový průměrný film, který ani neurazí, ani nenadchne. P.S.: To jak tyhle borky ovládaly datování, místa nálezu a názvy děl, bych teda taky chtěla umět, jelikož při tom neskutečném počtu a rozpětí výtvarných děl, jaké dneska na světě je, mi spadla čelist. Výtvarné umění studuju a teda řekla bych Vám tak půlku těch přesných datací.

Vánoční skřítek (2003)

No ze začátku jsem si říkala, jestli se mám na to vůbec dívat. Asi bych tomu dala odpad. Ale po 20 minutách se film rozjel a už to nebyla taková ubohá americká vánoční pohádka o přerostlém elfovi. Dokonce jsem se i bavila. Poté co skřítek přijel do NY a vše pro něj bylo nové a jiné, bylo to vážně srandovní. Teda ale trochu nechutná byla scéna, kdy si cpal do pusy žvýkačky přilepené na zábradlí. Fuuuj. Ovšem dojímavá byla scéna, kdy se snažil lidem vrátit víru v Santa Klause zpíváním koled ho podpoříli a mohl vzlétnout...

Velká ryba (2003)

Myslím, že tady opravdu netřeba něco dodávat. Snímek se náhle zařadil mezi mé oblíbené filmy. Tim Burton umí!

Zajdalen (2003)

Takový příjemný milý snímek v podstatě o ničem, ale doprovázen fajn hudbou, kterou dotváří nejlépe ze všech ta sova... prostě život má své vzestupy a pády... jdu si tež poskočit:) Možno zhlédnout s českým dabingem zde: http://www.youtube.com/watch?v=WBLd5NN4Ynw (protože asi jsem slepá ale anglicky to na youtube nikde nevidím).

Ztraceno v překladu (2003)

Nevím, prostě mě to nějak nenadchlo, nebavilo a přijde mi to jako průměrný film o hledání sebe sama, kterých už je natočených spousta...Ale uznávám, že Bill Murray a Scarlett Johansson tu předvedli skvělý výkon a role jim naprosto sedly. Ale mě film ničím zvláštním nezaujal.

Atamajama (2002)

Spoilery. "What a waste!" Oblíbená fráze této postavičky, nikoliv úvod k zavržení snímku. Prostě maminky nás to učily správně, nejíst pecky z třešní, protože pak nejen že vám z hlavy vyroste třešeň, ale ještě se tam objeví malí lidičkoví, kteří pod ní budou dělat pikniky a odhazovat odpadky a típat vám o hlavu cigarety a nedej bože vám na ni chcát. Ale nedělejte tu chybu, že byste ji potom z hlavy vytrhli bo tu díru po ní budou pidilidičkové využívat jako rybník až se z toho zblázníte a utopíte se ve vlastní hlavě a zemřete.

Aunt Luisa (2002) odpad!

Tak na tomhle bylo doslova hovno zajímavého, i to hovno by bylo zajímavější. Proč má někdo tendenci natáčet krátkometřážní snímek o totálním nic s nepovedenou animací a šáhlou tetkou? K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=iW6YffhPyr4