• Krátkometrážní

Deník Bridget Jonesové (2001)

Dala jsem si včera maraton Bridget Jones a musím říct, že jako celek jsou všechny super. Jako individuální díly, je opravdu dvojka i po nějakém 3. shlédnutí nejslabší. Avšak originál zůstane jen jeden a to je tento díl. Po třicítce se člověk dokáže do postavy Bridget více vžít, než když to viděl v době své puberty poprvé :DDD Docenila jsem některé scény více než dříve, více jsem chápala myšlenky Bridget, její pocity a situace, do nichž se dostávala. Co se nezměnilo, je fakt, že film obsahuje hromadu vtipných hlášek, scének a situací a ráda si jej pustím zase někdy znova... třeba na své 32. narozeniny :D

Rocketman (2019)

Okey. Už stárnu, protože mám sklerozu. Moc dobře si pamatuju, jak jsem na film šla v roce 2019 do kina.. ano.. to se ještě tehdy mohlo chodit do kina :DDD Víte děti, to byly takové sály, kam mohli přijít lidé a podívat se na nejnovější filmy v pohodlných sedačkách a na velkém plátně. To už neznáte :DDDD Dnes jsem si jej pustila znova na Netflixu (tak jediné, na co se můžeme dnes dívat.. thanks to covid) a dívám se, že jej nemám ohodnocený. Skleróza :D Každopádně jak tehdy v roce 2019, tak dnes 2021 je můj názor pořád stejný. Plná palba 5*. Taron Egerton byl naprosto boží, nedovedu si v roli Eltona představit už nikdy nikoho jiného. A to, že reálně ve filmu zpívá songy? Wau, sám by mohl být zpěvák. I ostatní zahráli postavy skvěle, parádní režie, nenucené střihy mezi událostmi Eltonova života. Prostě ani sekundu filmu se nenudíte. Pro mě topka. A upřímně... song I'm still standing se mi líbí víc v podání Tarona než Eltona :P

Carmen Sandiego (2019) (seriál)

Konec jednoho pro mě naprosto překvapujícího seriálu. I slzička mi ukápla. Když jsem na něj narazila, nečekala jsem, že mě animovaný seriál tak nadchne, uchvátí, pobaví, poučí, překvapí a dojme. Postavy se mi neskutečně líbily a především pak, když začaly během 3. série dostávat větší hloubku a vyvíjet se ze svých zaběhnutých kolejí. Vůbec postava Carmen byla jednoznačně nejlepší, ale dost se mi zamlouvala i postava Jules a Playera... Animace ač jednodušší, tak perfektní, alespoň se člověk soustředil na to podstatné - děj, jenž byl boží. Naprosto super zvrat ve 4. sérii tomu dodal grády a vůbec 4. série byla neskutečně svižná a nabitá překvapeními. Kdybych to měla shrnout, tak asi nejslabší byla 2. série, kde se vlastně dělo něco "obdobného" jako v 1. sérii, ale i tak tam byly sem tam nečekané zvraty. Každopádně až od 3. série začaly konce dílů nabírat větší hloubku a překvapení a nekončily vždy tím, že Carmen porazila VILE, ale naopak se začaly objevovat clift hangery. Líbily se mi "vzdělávací odbočky", kdy se člověk dozvěděl o každé zemi/městě nějakou zajímavost. A hlavně se mi zamlouvalo, že se děj odehrával opravdu po celém světě, i přestože je to americký seriál, které jsou známy svou předpojatostí, že USA je středem vesmíru :D Myslím si, že právě pro děti to je super přínos, a nejen pro ně :D No prostě naprosto boží seriál, který doporučuju všem věkovým kategoriím.

Smrt do roku 2020 (2020) (TV film)

Hilarious :D Naprosto skvěle jsem se bavila a pokaždé, když označili novými křestními jmény nějakého politika (Srarecrow Boris Johnson, Haystack Boris Johnson, Experimental Pigman Donald Trump) a vůbec u hromady božích slovních spojení a situací, jsem měla záchvaty smíchu. Je mi záhadou, proč je tu tak nízké hodnocení... to už se lidi nedokážou po roce 2020 roku 2020 ani zasmát? Vždyť úplně stejně směšný dokument by se dal natočit o roce 2021 :D Je jasné, že bude stejně na h*ovno jako minulý, tím pádem nabídne stejné množství námětů na černý humor. Ano uznávám, že jedno mínus, velké mínus, film má. Ze 79% procent je zaměřen jen na USA, z 20% na GB a z 1% na zbytek světa a poslední třetina filmu je opravdu už jen o volbách. Ale co si budeme? Dyť ty volby byly nehorázně vtipné :D Škoda, že se dokument nenatočil až po událostech tohoto týdne, to by tam byly teprve scénky...

Sám život (2018)

Absolutně nechápu, jak může být takový fenomenální snímek v modrých číslech??? Zapla jsem si jej na Netflixu s očekáváním normálního průměrného romantického filmu v neděli dopoledne. Avšak místo toho se mi dostalo něco mimořádného. Snímek mě naprosto emocionálně odrovnal. Už dlouho jsem u žádného filmu nebrečela tak moc a zároveň se neusmívala tak moc. Ten film má v sobě všechno.. VŠECHNO. Pocity z něj se ve mně víří a tuším, že celý den nebudu přemýšlet na ničím jiným. Takže prosím, nenechte se odradit nízkým hodnocením na csfd, protože tento film stojí za to vidět! A jako bonus jsou do rolí obsazeni skvělí herci. Prostě... Život.

Zac Efron nohama na Zemi (2020) (seriál)

Bavilo mě to. Jasně místy mě to lehce iritovalo jako jejich "for sure" "onehundredpercent" "yeah man" "agreed" "woow" a vůbec tak... A jejich "zamyšlené rozhovory v autě" byly jakože "hmm měli bychom se o tom nějak bavit, aby lidi pochopili, že je třeba něco změnit a zamysleli se, jenže jsme dva "for sure" týpci, co se neumí vyjadřovat, tak budem omílat nějaké srance" - tak to mě taky moc nenadchlo, ale chápu to. Účel dokumentu byl upozornit na jisté problémy planety Země, jak jde něco dělat jinak, na udržitelnost atd. Propojili to samozřejmě s cestováním a food pornem, aby to bylo stravitelnější a věřím, že spousta neerudovaných občanů či puberťáků, nedejbože spousta voličů Trumpa, kteří stejně jako on popírají globální oteplování, by si normální dokument o tomto bolestném tématu v životě nepustili. Ale díky Zackovi se na to i tato skupina lidí podívá. A o to jde především. Zpopularizovat to, aby mohla nastat nějaká změna. Proto hodnotím velmi kladně a opomíjím ty detaily, které nebyly můj šálek kávy. Jediné, co jim moc nemůžu prominout, a proto má ten díl taky ode mě jen 3*, je díl z Francie. Všeobecně téma vody super, topka - Paříž se svým programem paráda, ale jak si mohli dovolit dojet do věhlasné nemocnice, domluvit si rozhovor s erudovaným lékařem, neobtěžovat si sehnat překladatele, pak udělat nějakou bullshit natáčecí koninu jako skočit mu do řeči, což ho samozřejmě vytočilo a odvysílat to??? To se teda nedělá. Určitě taky vystřihli a neodvysílali dalších 200x "for sure" od Zacka a Darina, takže tohle taky nemuseli. To samé s chudákem nováčkem u vodopádů na Islandu, tak ježiš byl tam chvilku, najednou se mu tam objeví neohlášený natáčecí štáb, tak je nervózní a vy si z něj budete dělat srandu, že nic neví... Naopak mě velmi potěšily díly, kde prostě sami přiložili ruku k dílu jako v Puerto Rico nebo London. Btw. v díle London se jim moc nepodařil střih záběrů. V jeden moment sbírají odpadky a baví se o tom, jak jsou plastové jednorázové obaly zlo, střih, Zac Efron s nějakou food blogerkou jdou z kavárny, kdy mají v ruce jednorázové plastové obaly s brčky :D Super koment od Djkoma - naprosto s ním souhlasím ve všem, co napsal, ale i tak hodnotím výše, právě kvůli důvodům, co jsem psala. Edit 28. 12. 2022 - po 2. sérii. Musím změnit hodnocení o stupeň výše, jelikož druhá série se výrazně zlepšila, přestože byla zaměřená jen na jeden kontinent, byla pro mě mnohem důkladnější a záživnější než první. A především Zac i Darin se zbavili v jejich mluvě a vystupování slov a chování, které mě v první sérii iritovalo, takže dvojku hodnotím ještě jako lepší!

Chvilky (2018)

Mám jedno slovo... dokonalost! Herecký výkon Jenovéfy byl perfektní, ale stejně tak ostatních herců, kteří nádherně hráli charakterové postavy v životě mladé ženy. Proč dokonalost? Protože prostě film zobrazuje život... normální obyčejný život. Tak jak plyne a běží, žádné velké holywood drama a lásky, žádné happyendy. Obyčejné denní starosti, obyčejné lidské smutné i "veselé" trable, obyčejné lidské nedokonalé vztahy. Obyčejné denní dialogy s lidmi ve vašem životě. Naprosto dokonalé byly dialogy s babičkou a otcem. No dialogy, spíš monology z jejich strany, ale to bylo přesně to dokonalé. Ze života. Taky většinu návštěv babičky trávím jen tím, že poslouchám její neustálý proud slov a občas řeknu "hmm jo" :D I kdyby člověk něco chtěl říct, ví, že to nemá cenu. Buď už má babičku se sklerozou, která vám během třetí věty skočí do řeči, aby zopakovala něco, co již řekla, nebo má babičku, které, když by oponovala - že ne díky, nechci tvoje šaty, cos nosila ve svých dvaceti, tak jste za drzého fracka :D A je jedno, jak moc jste dospělí :D Hrozně se mi líbí komentář troufalky - "komprimovaná deprese" - nádherně to sedí. Prožila jsem s Anežkou takový "komprimovaně depresivní večer".

Ve stínu (2012)

Nemám slov... Boj člověka proti krakatici, co se nedá porazit... "Když se s ní často budem prát, tak se unaví a zeslábne a třeba ji jednou někdo porazí." Všechno top - Trojan top, scénář, režie i příběh top, atmosféra doby top, kamera top, postavy top... top 5*.

Lupin III: Cagliostrův hrad (1979)

Lupin III. a zámek Cagliostro byl poslední celovečerní film, který jsem od Miyazakiho neviděla. Dnes se situace změnila, a tak už mi nezbývá, než se snažit ulovit nějaké ty mnou ještě neviděné kraťasy. Ač viděno jako poslední, Lupin je vlastně Miyazakiho první celovečerní film, a přesto je už top! Animaci netřeba komentovat - perfect! Příběh je naprosto skvělý akční film o "lupiči" něco ve stylu Ocean´s eleven se potká s Bondem, plný stříleček, honiček, triků, vtipu, napětí a promyšlených plánů a samozřejmě nechybí element záchrany krásné slečny. Sice bych to neoznačila za klasického Miyazakiho, jak jej většina lidí zná, ale rozhodně je to velké a milé překvapení. Skvělý koment od Divočáka - pobavil :D

Po strništi bos (2017)

"Nikoho tu neznám." - "Tak se s nima seznámíš a budeš je znát." Ach ta česká moudrost.... Upřímně nechápu ty vesměs špatné reakce. Pro mě krásný prozaický příběh s výborným hereckým obsazením, poetickou hudbou, sympatickými postavami a skvělou atmosférou. Místy vtipné - ano hodně jsem se nasmála, místy smutné - ano často jsem měla na krajíčku a slzička ukápla, naprosto perfektní. Člověk to musí brát jako samostatný film, nikoliv jako pokračování/flashback Obecné školy. Pro mě v tom bylo vše i víc, než jsem vůbec čekala. "Ty opravdu tak vypadáš?" - "Jak?" - "Že chceš dostat přes držku."