• Krátkometrážní

Nadiya peče (2020) (seriál)

OMG! Krásně barevný chutný pořad o vaření. U každého dílu jsem totálně slintala a hrozně mě bavily všechny ty barvičky, záběry z trouby a hlavně co? Boží a nepříliš složité recepty... některé neskutečně jednoduché. Taky tam byla spousta zajímavých a praktických vychytávek. Ne všechny recepty mě zaujaly stejně, ale dalo by se říci, že průměrně 2 recepty na díl jsem si poznačila. Některý díl třeba jen jeden, jiný všechny čtyři :D Samozřejmě nežijeme v Anglii, takže ne všechny produkty tu seženete běžně v obchodě, ale dají se snadno nahradit dostupnými věcmi (samokypřící mouka, clotted cream atd.) Už jsem vyzkoušela jeden recept - ne zrovna ten nejjednodušší, ale když jsem se řídila přesnými pokyny, povedl se dokonale - Money can't buy you happiness brownies a byly totálně boží. Všichni, kdo ochutnali, tak vzdychali blahem. Příští týden chci zkusit její Strawberry shortcake cupcakes :P Jediné, co mi vadilo, a proto nedávám plné hodnocení, bylo její "everything is the best" - aka u každého receptu řekla "this is the one and only/the one you need/the best you ever make/ultimate feel good/ perfect for sweet teeth/absolute favourite/one of my favourites" a hlavně všechno bylo "luxurious" a "indulgent" :D

Sabrinina děsivá dobrodružství (2018) (seriál)

Včera jsem konečně dokoukala poslední sérii. Chilling adventures of Sabrina jsem si před dvěma roky při první sérii velmi oblíbila. První série byla boží, moc boží. Postavy, mrazivá a trošku strašidelná tajuplná atmosféra, kouzla, vztahové linky - paráda. 5* Druhá série byla taky boží. Občas mě sice postava Sabriny začala štvát svou arogancí, ale pořád to jelo v rychlém rytmu, furt se něco dělo, bylo to dobře promyšlené, dávalo to smysl, vztahové linie se prohlubovaly, nová tajemství vyplouvala na povrch, byly tam cool dějové zvraty a moc mě to bavilo. 5* Třetí série už začala být trošku chaotická, Sabrina mě svou arogancí začala trochu více štvát, a řekla bych, že od doby "čistky" Church of night, kdy měla všeho všudy 14 členů, z čehož téměř všechno vlastně jen studenti, tak to začalo klesat. Občas to nedávalo smysl, pohané mě teda moc nebavili, často se tam objevovali hadi, takže pro mě děs a hrůza si furt zničehonic zakrývat oči :D Bavila mě ale linie Sabriny coby královny pekla. Avšak říkala jsem si, že se pořád chová jak koza, že si hraje na královnu pekla, ale vůbec neví, jak funguje, ani se o to nezajímá a zajímá se jen o klučičí problémy. A ten poslední díl "cestování v čase" byl totálně mimo už. Kleslo to na 3,5*. No a čtvrtá série? Totálně chaotické, naprosto to nedávalo smysl. Kdykoliv přišla nová nadpozemská katastrofa, tak všichni úplně v děsu, ale pak ji v závěru přemohli na konci dílu za dvě minuty a potom, než přišla další, tak byli totálně v klidu, žili si životy, jak kdyby neměla ani další přijít. Ty "kapelové zpívající" čísla byla naprosto trapná, absolutně nechápu, co tam dělala a proč - totální výstelka. Díl s nadpozemsku bytostí už byl jen k smíchu a to že vlastně nadpozemskou bytost během 20 sekund zabili? :DDD Hilarious. Pak poslední díl samozřejmě smutné, ale trošku mi přišlo, že to zpomalilo a dávalo krapet smysl. Konec jsem samozřejmě brečela, nečekaně, ale vlastně jop.. ten konec byl dokonalý. Ač smutné, tak dával konečně konec smysl, a tím pádem jsem si řekla, že ač celá série byla na 3*, tak ten poslední díl byl zase super. Jenže potom co? Pak přišla ta poslední minuta. Víte moc dobře, o čem mluvím, ta světlem a bělobou zaplavená sentimentální nedávající smysl naprosto zbytečná minuta, která celý ten konec zkazila :D Ale všeho všudy sečteno, celý seriál si ty 4* zaslouží, protože jsem se u toho furt bavila a první dvě série byly topkové.

Půlnoční nebe (2020)

Spoilery. Žasnu nad zdejším hodnocením.. není to na 4*, je to mezi 3-4*, ale tu půl hvězdu přidávám, protože si nemyslím, že si film zaslouží tak nízké hodnocení aka jen 1% nad průměrem. Jasně, hrozně mě štvalo, že člověk celý film tápal, co se sakra té Zemi stalo a co se jí děje a kam všichni lidi zmizeli. Taky rozjezd byl hrozně pomalý, ale tak od půlky to začalo nabírat hodně dobré obrátky a já se od filmu nemohla odtrhnout. A premisa s holčičkou? Přiznám se, že to jsem opravdu nečekala. To, že komunikační velitelka je jeho dcera, to bylo jasné, to člověk pochopil díky tomu, jak se na ni díval, když koumal posádku a pak hned po záběru z jeho minulosti. Ale story s dívenkou nope. Na konci jsem regulérně bulela. P. S. Že to tu všichni připodobňují Gravitaci? Tak to teda nevím.. Gravity byla totální nuda, které bych bez 3D dala odpad, Midnight sky byl oproti tomu pro mě hodně silný zážitek.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Dala jsem si včera maraton Bridget Jones a můžu stále podotknout, že dvojka je prostě nejslabší. Avšak i jako neslabší ze série, je to pořád naprosto boží film, který předčí většinu romantických komedií. Jak jsem psala v předchozím komentáři, je fajn, se na trilogii podívat znova s odstupem času, kdy se člověk dostane do věku "po třicítce", protože bude film vnímat úplně jinak než v pubertě, kdy jej viděl prvně :D Pořád zůstává nejlepší scénou celého filmu "honička a bitka u fontany" :D "Could you step outside please?" - "Oh no, it's not possible. Darcy did you have any idea what century are we actually live in?" - "Are you gonna step outside or I have to drag you?" - "You gonna have to drag me" ... fighting like little girls.... "What are you gonna do now? Drown me in 6 inches of water?" - "Yes"

Teroristka (2019)

Někdo tě chce zabít??..."Nesmíte si to, Vlastimile, brát osobně." - "Ne, promiňte, já jsem blbej, já si to beru osobně." Smála jsem se a dost.. ale pak jsem se zamyslela a zjistila, že jsem se smála vlastně jen při scéně "vraždy" v baráku. Předtím? Průměrný film, nic moc k zapamatování. 2* Potom? Nekutečná p**čovina, která byla vyhnána do totálního extrému. 2*. Avšak ta asi jen 15 minutová scéna ke konci stála za totálních 5* "Tady ta krev, to je moje krev, mně to vůůůbec nevadí. Zasloužil jsem si to... Pohoda, vánek. Dá si někdo drink?" Naprosto epesní a zasloužící si hvězdu navíc, to jsou herecké výkony a především Martina Hofmanna - jemu ty role úlistných slizkých hajzlíků prostě jdou! :D Suma sumárum 3,75*

Rodinný film (2015)

Přiznám se, jsem na rozpacích. Vůbec jsem od filmu nečekala, že na mě bude mít takový vliv. Velice niterné psychologické drama jedné rodiny. No za "normální" ji označovat nebudeme, protože co si budeme, není úplně normální, aby si rodiče odjeli někam na jachtu se plavit a doma nechali dvě děti (ač jedno dospělé a druhé zletilé) samotné. Ale velmi se mnou pocity mávaly. A upřímně možná právě i proto, že se tam skoro nemluvilo. Protože ono nebylo třeba slov, pocity postav jste vyčetli z jejich chování a pohledů. Jediné, co mi tam hrozně vadilo, byly ty nekonečné záběry na psa někde na opuštěném ostrově. Jasně, chápu, že pro kontinuitu příběhu, tam museli něco dát z "jeho pohledu", ale 10 minutový záběr, jak je pes v bažině, ve vodě, na písku, pod skalním převisem.. wtf??? Bez těch záběrů na psa by to byly čisté 4*, takhle 3,5*... Každopádně i tak ve mně film zanechal silnou stopu.

Černé zrcadlo - Přijdu hned (2013) (epizoda)

Měla jsem husí kůži. Vlastně tady nebylo nic extra děsivého, ale v hloubi duše člověk ví, že je šílené nahrát do nějakého softwaru lidskou bytost s city, vzory chování na základě jeho online života. Šílený je taky fakt, který tady ani nebyl zobrazen, jak snadno by se tato situace dala zneužít. A to je na tom asi to "děsivé". Každopádně naprosto perfektně zahrané.. úplně jsem byla na emocionální dráze spolu s postavami. 4*

Černé zrcadlo - Národní hymna (2011) (epizoda)

Pro mě nejlepší díl 1. série, sice nejméně "technologicky futuristické", ale za to příběh nejpůsobivější a nejemotivnější. A hlavně hrozba tohoto dílu je už v dnešní situaci zcela realistická, není to žádná "děsivá budoucnost", ale naopak to může být "děsivá přítomnost". 4-5*

Nerve: Hra o život (2016)

Wau, tak jo.. ač to vypadalo jako nějaká další konina, tak dost krutopřísně drsné :D Emma a Dave naprosto perfektně zahrané. Námět typu Big Brother všechno vidí a když chce, dokáže Vám ukrást identitu, prachy z účtu a nastavit hru dle vašich likeů na fb a dalších sítích... jop.. nereálně, až je to vlastně (přiznejme si) zcela realistické... a to je na tom právě to děsivé a to, díky čemuž Vás ten film ani na chvíli nepřestane "bavit" a nebudete se moci odtrhnout. Také je to krásná ukázka dnešní anonymní internetové společnosti, kdy lidi koukají na vše možné, baví se nad vším možným a nebo jsou toho součástí jen jako diváci a myslí si, že to jsou neviditelní a nikoho nic neovlivní. Pod touto rádoby akční/romantickou skořápkou člověk najde řadu závažných problému současného internetového anonymního světa.

The Alchemist's Letter (2015)

Krása střídá nádheru, ta animace kombinující vzpomínky ve stroji s alchymistickými párami a tekutinami s přírodou.. Nádhera... A příběh sám o sobě? Co je důležitější - peníze nebo rodina? Někdy v dnešním světě ztrácíme přehled o tom, co by mělo znamenat více a ospravedlňujeme si jedno druhým. K vidění stále zde: https://vimeo.com/125527643