Kasandřin sen (2007)

Nejsem nějakým extra milovníkem komedií Woodyho Alena a o to víc se mi líbila tahle brilantě zrežírovaná a také skvěle zahraná záležitost. Pro mě čtyři ****

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Ale jo. Dám čtyři. Nebo tří? Ne dám čtyři. Až na ten závěr jsem se bavil. Vlastně jsem se bavil i s tím závěrem, ale Žoržo a Stývý těch posledních pár minut fakt trošku přepískli. Opravdu bych si rád přečetl ty scénáře, které jim během těch devatenácti let (které tvoří onu propast mezi trilogií a quadrologií) prošly pod rukama a k jejichž zrealizování nedošlo. V mým Indy žebříčku bych to tedy nechal na prvním místě Dobyvatele a Křížovou výpravu, na druhým stupínku Chrám zkázy a Křišťálovou lebu. Ale jak už jsem napsal, bavil jsem se. Takže jo dám čtyři. Nebo tři? Ne dám čtyři............. ****

They Wait (2007)

Komentářů zatím poskrovnu, ale vidím, že v hlavním se shodujeme. Mezi duchařskými horrory určitě nadprůměr, lekačky víc než lekací, trikově slušná úroveň, škoda jen, že ve druhé polovině filmu snímek podle mě ztrácí slibně nabrané tempo a možná bych místo sladkého happyendu uvítal spíše "standardnějíší" horrorový konec, který by mohl (nebo taky nemusel) být předzvěstí dalšího dílu. 3,5 *

Čínská čtvrť (1974)

Výborný film režoséra Polanského se skvělou "letní" atmosférou a úžasným hereckým ansáblem. Proč tedy nedávám pět hvězdiček? Abych řekl pravdu, přišel mi konec trošku předvídatelný a upřímně jsem čekal, že Roman ještě trošku začachruje a vrahem bude nakonec někdo jiný než "zahradník", leč nestalo se. Na druhou stranu poslední scéna "BUM PRÁSK a opona dolů" mi všechno úplně vynahradila. Čtyři a půl hvězdy.

Osudové selhání (2007)

O ději bylo již v komentářích řečeno vše, takže za mě dodám jen tři a půl hvězdy za film, a ta zbylá půlka samozřejmě za skvělý výkon Chrise Coopera. Bravo!

Neúplatní (1987)

Dobré herecké výkony, dobrá atmosféra a myslím si, že ani de Palma se nemá za co stydět. Já se bavil od začátku do konce a tak jediné co bych filmu z mého pohledu vytkl byla hudba, která mohla být v některých pasážích poněkud temnější (kdybych samozřejmě uměl skládat:)) Čtyři Neúplatní, čtyři hvězdičky.

Kronika mutantů (2008)

Nejsem znalcem komiksové předlohy (což je podle některých komentářů možná dobře:)), takže "kroniku Mutantů" budu hodnotit jen jako "normální" film. Pokud bych měl hodnotit film jako celek dávám tři hvězdičky. Kažodpádně zpracování je opravdu otřesné. Myslím si, že snímku tohoto typu by opravdu slušel alespoň takový rozpočet jaký měla Riddickova kronika temna. Potom by určitě spousta scén vypadala opravdu úchvatně protože atmosféru a vizuální základ film rozhodně má (viz skvělá úvodní scéna, která vypadá jako by se odehrávala v 1. světový ač se film odehrává o sedm století později, popř. vesmírné lodě a transportéry poháněné parou). Zkrátka a dobře důkaz toho, že někdy ani sebelepší dialogy nezachrání nízký rozpočet (s těmi dialogy to byl samozřejmě vtip:))

Komplic (2007)

Gordon-levitt to zahrál skvěle, film jako takový mě bohužel zase tak neoslovil. V předchozích komentářích již několikrát zmiňované srovnání memento vs. lookout tak pro mě jednoznačně vyhrává první jmenovaný. Průměr

Sejmi je všechny (2007)

Vizuálně vypilovaný film, který se už od úvodní "vraždy mrkví" nebere příliš vážně neurazí, pobaví, ale opravdu jen na jednou shlédnutíí. To že byste si o tomhle filmu za týden s nadšením vyprávěli s kamarády o pravdu nečekejte:)