True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Po osmi dílech čtyři hvězdičky a myslím si, že dolů to rozhodně nepůjde. Velice příjemné seriálové osvěžení se skvěle napsanými postavami od kterého jsem nic nečekal a o to více mě potěšilo. Vřele doporučuji:)

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Režisérská prvotina Shanea Blacka je opravdu ... režisérskou prvotinou. Scénář od téhož tvůrce je podle mě skvělý, bohužel režie na mě (především ve střední časti filmu) působila trošku rozvlekle. Každopádně nemůžu říct že by to nebylo zábavný, zvlášť úvodní část o tom, jak se hlavní hrdina a jeho kámoška z dětství dostali na večírek byla skutečně úžasná. A až budete sledovat úvodní titulky určitě vzpomenete na toho chlapíka "protřepat, nemíchat", protože skutečně vypadají jako by Bondovkám z oka vypadly. Za mě tři a půl.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Nejdradši bych dal jen jednu hvězdičku, to bych ale nehodnotil film samotný nýbrž příjemné slunečné nedělní odpoledne, kdy jsem se po dlouhé době rozhodl shlédnout tento kousek.. Nálada po filmu byla skutečně na jednu hvězdičku, čímž samožejmě nebudu zpochybňovat jeho kvality. Mistrně natočené drámo o tom co všechno se může posrat (skutečně mě nenapadá slušnější ekvivalent) při jedné "nevinné loupeži. Skvělá režie Sydney Lumeta, výborně obsazené hlavní role (Hoffman a Hawke) a jedno zkažené nedělní odpoledne. ****

Stalo se (2008)

No skouknout se to dalo, podle recenzí a hodnocení jsem čekal naprostou katastrofu. Možná, že kdyby to natočil nějaký neznámý tvůrce, byli bychom všichni v hodnocení poněkud tolerantnější. Jenže to byl velmi očekávaný film M. Night Shyamalana, kterému (co si budeme povídat) vážně dochází dech, jelikož námět jako takový měl skutečně pětihvězdičkový potenciál. Takže snad příště (ale neřikali jsem si to u tohoto tvůrce již několikrát?)

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Komedie je snad mým nejméně oblíbeným žánrem, přesto jsem se u Chucka a Larryho velmi dobře bavil. V rámci žánru čtyři hvězdičky.

Wanted (2008)

Je to prostě zábava. Bavil jsem se od začátku do konce, přestože skutečný dějový zvrat je ve filmu podle mě jen jeden. To když Stanley zjistí, kdo je jeho otec (přiznám se, že jsem to nečekal:)) Jinak je děj poměrně předvídatelný, vlastně to bylo na tři a půl hvězdičky, kažodpádně v případě, že Timur a jeho parta splní to co slíbilii a natočí Wanted skutečně jako třilogii, přidávám další půl hvězdičku, jelikož si myslím, že jako "úvod" to bylo více než dostačující a my se můžeme jen těšit na to jak dopadne "stať" a "závěr".

Kráska v nesnázích (2006)

Vidím, že hodnocení tohoto filmu je dosti rozporuplné. Já sám se chtě nechtě musím přidat k táboru těch, kteří film chválí. Samozřejmě, že divák který čeká Pelíšky nebo komedii podobného typu možná odchází z kina zklamaný, každopádně přátelé, nebyl by to smutný pohled na režiséra, který se zamotal v začarovaném kruhu a teď nám servíruje stále stejný žánr jak na běžícím pásu? Poděkujme panu Hřebejkovi (a panu Jarchovskému) za to, že to tak není. Kráska je opět skvělým kouskem filmařiny, přestože je už jmenovaným Pelíškům na hony vzdálena. A nedá mi to abych si nerýpnul do názoru kleopatry, podle které je film zaplněn množstvím nevěrohodných, nepřirozených a prázdných slov. Podle mě je to přesně naopak, dialogy mi připadaly naprosto skutečné. Ale není právě v tom krása filmu? Co divák to názor .... já Krásku v nesnázích rozhodně doporučuji.

Akumulátor 1 (1994)

Akumulátor je dle mého skutečně nedoceněným dílem. Poprvé jsem ho viděl někdy v době vzniku takže zhruba před čtrnácti lety a jelikož mi v tě době bylo třincát let i já jsem ho nedocenil. Každopádně mi Svěřákův "neúspěch" začal vrtat hlavou, našel jsem si jeho hondnocení a rozhodl se dát filmu druhou šanci. A byl jsem opravdu mile překvapen. Vskutku originální zápletka se skvělou režií, povedenými vtipy a v neposlední řadě skvělou hudbou Ondřeje Soukupa. Takže i když se z filmu s ohledem na datum jeho výroby stává pomalu film pro pamětníky:) tak já vřele doporučuji.

Válka a. s. (2008)

Velmi špatně namíchaná žánrová všehochuť.

Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005)

Já jsem se na rozdíl od většiny hodnotitelů bavil opravdu skvěle. Pravda vzpomněl jsem si trošku na dobu kdy jsem byl o takových patnáct let mladší, přesto ani v šestadvaceti nemůžu filmu nic vytknout. Režie je skutečně precizní, triky na velmi slušné úrovni a přitom použité opravdu vkusně a střídmě (dobrého pomálu) a hlavně film přináší to co je na dobrodružném filmu nejdůlžitější. Dobrodružství:)