Ben X (2007)

Super *****

Synecdoche, New York (2008)

Myslím, že "Charlie Kaufman režisér" nezklamal "Charlieho Kaufmana scénáristu" a může si bez uzardění stoupnout na nejvyšší stupínek, kde už se mačká Michel Gondry a Spike Jonze. ****

Elitní jednotka (2007)

RENTON píše: Elite Squad skvěle našlápne, jenže pak zakopne a do konce dělá jen nepřesvědčivé kontrmelce........... CIVAL píše: Nic to nemění na poněkud klopýtavé první polovině, která se marně pokouší o rozmáchlou městskou kroniku...........ale druhá - absolutně nekompromisní - polovina je prostě neskutečněj náhul. LEFTFIELD píše: Přátelé, kamarádi, sportovci no není to krásný? Co člověk to názor a to je na CSFD nejlepší. Mě se ty půlky líbily obě dvě. talže **** a půl

Milionář z chatrče (2008)

No krásný to bylo no. A za ty prachy co Jamal vyhrál nebude problém nechat Latice tu jizvu odstranit laserem:) raz dva tři čtyři pět hvězdiček, ať nežeru

Město Ember (2008)

Znovu připomínám všem jedno dvou a tříhvězdičkovým....hodnotíme v rámci žánru, takže.....opravdu dobrodružný rodinný fantasy sci-fi film se vším všudy:) ****apůl

Perníkový táta (2008) (seriál)

Osobně mě u tohoto seriálu docela překvapuje nálepka drama/komedie. Drama určitě komedie nikoliv. První série se dělí na dvě dějové linky. "Vaříčskou", která je dle mého názoru o poznání zábavnější než druhá, soustředící se na objevení, průběh a léčbu rakoviny hlavní postavy. "Rakovinová část není tak zábavná, takže střed série, který se rakovině věnuje byl poněkud rozvleklejší, ale na druhou stranu (k dobru věci) mrazivě realistický. Poslední dva díly věnující se opět "vaření" seriál opět "nakoply" a já netrpělivě vyhlížím druhou sérii. Po první sérii čtyři hvězdičky a .... uvidíme.

Uvnitř (2007)

Hodnocení filmu vždycky záleží na tom, jak silnou reakci v nás zanechá. A to ať v pozitvním nebo negativním smyslu slova. Jak tedy ohodnotit tento snímek? Filmové umění, stejně jako život, přece nelze brát jen černobíle. Má spoustu barev, ty zas svůj odstín, hloubku, ostrost. Tenhle film se ale krčí na odlehlém konci barevného spektra. Je černý a temný jako noc. Noc, kdy zmizel měsíc, noc kdy se ztratily hvězdy (až na pět posledních) *****

Nepřemožitelné zlo (2005)

Průměr s odřenýma ušima. Atmosféra sice dobrá, ale scénář omýlá otřepaná klišé (i když to z ní jako klišé) a první půlka (respektiva dvě třetiny) nuda nuda šeď šeď. Druhá půlka pak už jen šeď šeď :)

96 hodin (2008)

Klišé klišé klišé, ale zabavný zábavný zábavný. Hodnotíme v rámci žánru, takže čtyři hvězdičky, čtyři hvězdičky, čtyři hvězdičky.