Muž na Měsíci (1999)

Muž na měsíci je opravdu velice povedené dílo. Především zásluhou Jima Carreyho, který tu předvedl excelentní výkon a řekl bych, že možná i jeden z nejlepších hereckých výkonů dějin filmu vůbec. Bylo to asi i tím, že postava Andyho Kaufmana mu byla vlastní. Bylo vidět, že jeho pohyby, mimiku i hlas měl hodně dobře "odkoukaný". Je to právě Jim, který dokáže imitovat spoustu známých herců jako Clint Eastwood, Charles Bronson a .... Andy Kaufman.

Rocky Balboa (2006)

Sám Sylvester Stallone jako by si užíval ten srdcervoucí, strhující a fantastický závěr filmu. Myslím, že pro svoji kariéru nemohl udělat nic lepšího, než se vrátit k ověřeným klasikám.

Podraz (1973)

Ani trošku pomalejší začátek mi nezabránil dát tomuto filmu plnou! Oba pánové, osobnosti amerického filmu podali v tomto snímku skvělé výkony. Je to jeden z mála snímků, který staví na velice propracované zápletce a to se mi líbí. Pokud Vás nechytl začátek, neodcházejte .... na konec se vyplatí počkat!

Horalka (1960)

Jinak než strhující drama se tento snímek snad ani nedá nazvat avšak daleko strhující je herecký výkon mladičké a krásné Sophie Lorenové, která v tomto snímku v pouhých pětadvaceti letech zahrála přetěžkou roli matky, která se snaží se svou dcerou Rossettou přežít válku ve zdraví. Její dcera pro ni znamená víc než vlastní život, avšak válka je neúprosná a tak nejde úplně všemu zabránit. Za zmínku stojí velice netradiční role pro J.P.Belmonda, který tu hraje ve vedlejší roli. Můžeme jen doufat, že se tyto válečné hrůzy nebudou nikdy opakovat, pokud se právě dnes neopakují :-( Film bych nedoporučil na zlepšení nálady a hodně bych ho spojil s filmem Malena, který byl sice úplně jiný, ale dotýkal se stejného tématu.

Byl jsem při tom (1979)

Herecký koncert, i tak by se dal nazvat výkon Petera Sellerse, který až na samém sklonku života ukázal světu, že je pan herec. Chance - postava, kterou zde Peter zahrál, se podobá z části Rain Manovi a z části Forrestu Gumpovi. Ani nevím, zda měl Chance být spíše autista, nebo prosťáček, to ale není vůbec důležité. Byl to zkrátka člověk, kterému k životu stačila televize, zahrada a teplo domova, kde by se mohl na televizi dívat. Když starý pán, který ho živil a šatil zesnul, vypadalo to, že Chancemu začíná krušné období v ulicích velkoměsta. Opak byl ale pravdou. Štěstí stálo na jeho straně, když ho řidič dámy ve středních letech srazil autem. Chancemu se tak otevřela cesta k novému domovu. Svou málomluvností, základním dobrým vychováním a znalostmi v zahradničení si postupně získá srdce všech, až na pár jedinců, kteří ví, že zrovna není ekonomický génius ...

Maléna (2000)

Celkem neobvyklý snímek o mladém dospívajícím chlapci - Renatovi, ale hlavně o překrásné ženě Maleně, která trpí paradoxně tím, že je krásná. Ne krásná, je překrásná, je krásná tak, že její krásu jí závidí každá žena ve městě, je krásná tak, že každý muž ve městě by s ní chtěl nejmíň tucet dětí. Mladý Renato je do ní platonicky zamilován a je ochoten pro ni udělat cokoliv na světě. Problém je, že tohle vše se bohužel odehrává jen v jeho hlavě. Malena má v srdci ale jen jednoho muže, který je bohužel prohlášen za mrtvého. Nemá peníze a tak jí nakonec nezbývá nic jiného, než poskytnout i sebe sama, jen proto, aby neumřela hladem. To se ovšem nelíbí ostatním ženám ve městě, které čekají na svoji chvíli, všechno překrásné Maleně vrátit. Film je doprovázen něžnou hudbou mistra Ennia Morriconeho a doporučil bych ho zcela jistě nejnáročnějším divákům.

Méďa Béďa (1964)

Tohohle medvěda prostě miluju! Skvěle vyčůranej a milující svoji rezervaci a hlavně hrozný lump a komik v jedné osobě. Takový je Méďa Béďa!

Prohnilí (1984)

Tohle je vskutku filmová lahůdka. Má přesně to, co na fimech mám rád, je to něco jiného, než je v ostatních filmech. Od začátku by nejspíš každý čekal, že se mladičký začínající policista bude snažit něco změnit a tím pádem bude hrdina, ale ono ne! Právě naopak! Nechá se zvyklat svým zkorumpovaným kolegou a co víc, stane se z něj ještě větší padouch, než jeho učitel. A co na tomto snímku je nejvíc půvabné? Že celý film skončí dobře :-)

Pro pár dolarů navíc (1965)

"Psanci, kteří loví psance, lovci lidí" Ještě před Bobbym Sixkillerem se na filmovém plátně obejvili dva lovci lidí, ne zrovna psanci, ale drsní chlapíci - charizmatický Lee Van Cleef a chladný, ledově klidný Clint Eastwood. Když je ale hlav k lovení málo a jeden nechce zabít druhého, musí to jít kompromisem. Víc hlav víc ví, víc dalších hlav odstřelí a tak se můžeme těšit na skvělou podívanou s dobrým koncem. A abych nezapomněl, opět klasicky vynikající hudba mistra Ennia Morriconeho, která krásně podtrhuje atmosféru divokého západu.

Vrátný od Maxima (1976)

Vrátného od Maxima bych svou úrovní zpracování přirovnal k filmu Stepující stonožka. Není to zrovna střeštěná komedie, avšak komedie typicky francouzská, plná zvratů, nečekaných či nechtěných návštěv, excelentních herců a krásných hereček.