Trhlina (2019)

Ok, kdo mě sleduje delší dobu, ví že s Karikou mám obecně problém. Jeho styl psaní a náměty mi prostě nesedí. Chápu, že je to hit, protože slovák píše mysteriózní a hororové knihy, ale.. Tmu jsem nebyla schopna dočíst, natož doposlouchat, u Trhliny jsem skončila v půlce. Proč mi to jen tak strašně moc připomíná už všechno co tu bylo.. mizející lidé, nadpřirozené síly, temnota, která Vás pohltí a už nenavrátí. Tyhle legendy má snad každý větší les, nebo pohoří. Jako by Karika splácal Djatlovovu výpravu, Bermudský trojúhelník a x dalších věcí dohromady. Kniha za mě rozhodně ne, proto jsem zkusila film. A heleme se, zvládla jsem ho dokoukat, i když odvařená tedy tady nejsem. Dávám 2 hvězdy za občas zajímavé scény a dobrou hudbu. Ale kde selhává námět, je těžké natočit dobrý film. Takže zpracování dobré, ale příběh.. ach jo. Karika je teď in, i když absolutně nechápu proč. A to že se ve filmu ukazuje jako spisovatel mi už přišlo dost divný. Ale proti gustu..

Nevědomí (2013)

Klasický sci-fi film, námět, který už jsme viděli x krát, ale co mě na tomhle filmu bavilo bylo zpracování. Toma Cruise moc nemusím, ale asi to zahrál dobře. Naopak mám moc ráda Morgana Freemana, a i když si tady střihl jen pár záběrů, ten film za mě rozhodně oživil. Nejsem nějaký extra zarytý fanoušek sci-fi, i když jsou filmy, které mám moc ráda. Oblivion se mi líbil, ale že by to ve mě zanechalo nějaký waw efekt se říct nedá. Tet jako takový super, ale tím to u mě bohužel končí. Co se ale vizualizace a zvuku týká, je to bomba, ale rozhodně je to film, který si člověk užije víc v kině, než doma na pc. Protože ty efekty si to rozhodně zaslouží. Klasika sci-fi z toho ale nejspíš nikdy nebude, jdu si pustit vetřelce, ať se podívám na něco, z čeho nebudu tak rozpačitá.

Pohádky pro Emu (2016)

Další film, kterému jsem se vyhýbala, i když jsem o něm věděla. Přitom Vetchý a Geislerová jsou jedni z mých nej herců. Trošku jsem se bála ztvárnění tématu úmrtí matky, práce úřadů se svěřením dítěte do péče a celkově tohoto citlivého tématu ve filmu, který má být rodinný.. Ale povedlo se. Má to sice svoje přešlapy - Ema sice vypadá ve filmu na svých 8, ale její monology sedí k někomu mnohem staršímu.. žádný telefon, bydlení v hotelu atd.. jsou zde věci, které by rozhodně neprošly, ale člověk se musí odprostit od reality a dívat se jen na film. A ten se povedl. Je to lehce melancholické, dojemné, ale s obrovskou nadějí. Vánoční atmosféra tomu už jen dodává na citlivosti. Velmi příjemný film.

Havel (2020)

„Tak hele, bejt prezident by vážně mohla bejt tvoje životní role, problém ovšem je, že tys byl vždycky dost mizernej herec, takže bys zvládl hrát tak leda sám sebe." Film, na který jsem chtěla jít do kina. Díky nynější situaci to bohužel nešlo a nejde a kdy jindy si ho pustit než 17.listopadu. Je 0:40, film jsem právě dokoukala a jsem plná dojmů. Není to dokonalý film, a přesto je. Drama, které ukazuje život Václava jako normálního člověka, ne jako hlavu státu na hradě. Surové, jasné, bez příkras, bolestivé, ale i milé. Ukázka jeho záletnictví, o kterém věděl, ale které k němu prostě patřilo, beznaděje ve vězení, ale především láska k vlasti. To je to, co tento film ukazuje. Nebudu zde řešit herecké obsazení, které není dokonalé, ale hlavní role byla zahrána si myslím skvěle. Děkuji za tento film, protože dokumentů o Václavovi na hradě máme hromadu, ale jeho mládí moc lidí nezná - když pominu ty, kteří se o něj zajímají. Jak ve filmu řekla Olga: „manželka, milenka, divadlo, politika. Ty si ještě pořád myslíš, že to můžeš mít všechno?"

Kobry a užovky (2015)

Film, na který jsem přišla jen díky tomu, že jej dostali k hodnocení lidé na streamu v pořadu jak nás vidí cizinci. Nechápu, jak mi tenhle český film mohl uniknout tak, že jsem ani nevěděla že existuje. Film ověnčený Českým lvem. Film, který se vleče pomalu, zanechává ve Vás úzkost a zavrtává se Vám do svědomí. Dlouho jsem neviděla tak skvěle zpracované rodinné drama, ve kterém hrají hlavní roli drogy, ztráta zaměstnání, problémy s matkou a sen něco změnit. Film, u kterého se sice při některých scénách zasmějete, ale v širším kontextu to vlastně vůbec k smíchu není. A pak je tu otázka toho, jestli když si začnete plnit sny a obětujete vše práci, zda je to v pořádku, nebo je to zase špatně. Troufám si říct, že toto je film o Češích a jejich problémech. O hnaní se za sny, které ne vždy má smysl a o pochopení smyslu života a rodiny, tak jak je. Protože můžete být jací chcete, ale vždycky si sebou ponesete stopu těch, které máte za sebou.To, že bratry zahráli opravdu bratři tomu už jen dodává na autenticitě.

Prázdniny v Provence (2016)

Film ke zdobení perníčků číslo 2. Vyšla jsem ze své komfortní zóny, protože jestli je nějaký herec, kterého nemám ráda, je to Vojta Kotek. Pardon, já vím, jsme stejně staří, měla bych ho milovat, ale mě prostě snad žádný z českých herců není tak nesympatický jako on. Začátek filmu vypadal slibně, nakonec se ukázalo, že je to film vlastně absolutně o ničem, ale Prachařův humor mě fakt rozesmál. Jeho role ostatně je celá vtipná. Takže jdu proti proudu, ale mě se to líbilo :D Je pravda, že velkou část filmu jsem neviděla, jen slyšela a možná to bude tím. Ale myslím si, že máme rozhodně horší filmy, než je toto. Takže za mě prostě další průměrná česká komedie.

Bezva ženská na krku (2016)

Dnešní 1.oddechovka do pozadí ke zdobení perníčků. Další česká romantická komedie, u které už na začátku víte, jak dopadne. Ale tentokrát je z prostředí vesnice, hrají tady skvělí herci a není tu tolik trapnosti jako v našich ostatních filmech. Plyne to příjemně, sem tam se člověk zasměje, a nemusí se stydět za stupidní humor, jaký je v jiných českých komediích. Takže ano, je to průměrné, ale je to milé. Do pozadí k nějaké práci, nebo k válení se v posteli naprosto ideál.

Koruna - Série 4 (2020) (série)

Další série, na kterou jsme tak nedočkavě čekali je tady. Miluju to. Herečka Gillian Anderson je naprosto dokonalá, jakmile jsem ji viděla, tak jsem 1) absolutně zapomněla na Scullyovou, která byla doteď její životní rolí, ale 2) jsem byla uchvácená jejím hereckým výkonem ženy, která se nenechala kritizovat ani od samotné královny. Když spolu vedly tyto dvě dámy osobní rozhovor, fandila jsem snad víc i já, i když mi byla místy vrcholně nesympatická a protivná. Ve 4.sérii nastupuje na scénu princezna Diana, a co miluju na tomto seriálu je to, že se s královskou rodinou nepáře a ukazuje její vztahy tak, jak byly. Protože to jsou především stále lidé, kteří sice musí dodržovat standardy, ale kteří mají svou hlavu. Mladičká Diana je tady hezky ukázána světu jako holka, která absolutně nevěděla do čeho jde a i přesto, že byla od začátku podváděna, dospěla v ženu, za kterou sice nikdo nestál, ale která i tak dokázala udržet hlavu vztyčenou. Princezna Margaret je mojí nejoblíbenější postavou od začátku a v podání Heleny Bonham Carter to snad nemůže být ani jinak. Její objevování temných stránek rodiny v této sérii bylo skvělé. Dvůr, intriky, nevěra, láska, odhodlání, bolest a naděje.. to vše na pozadí jedné rodiny. Jsem zvědavá, co nám přinese 5.série a moc se těším.

Vesnice (2004)

Vesnici jsem viděla když vyšla v roce 2004, kdy mi bylo 15. Nutno říct, že jsem při sledování zažívala úzkostné pocity a rychlé bušení srdce. To je přesně to, kam Shaymalan směřoval. Problém tohoto filmu ale je, že je to film, který ve vás zanechá wow efekt pouze jednou, protože podruhé už se nemáte čeho bát, jelikož víte do čeho jdete. Dnes jsem se po 16 letech podívala na film znovu, z naprosto jiného důvodu a to kvůli obsazení - Joaquin Phoenix, Sigourney Weaver, Adrian Brody, to jsou jména, která mi v mých 15 ještě moc neříkala a za ta léta se hodně změnilo. A ten film mám teď ještě radši. Je to krásná ukázka toho, jak lidi ovládá strach a jak ho lze využít. Prostřední Amišské vesnice, kterou založili uprchlíci z města, aby tak zachránili své děti před nebezpečím a trápením se možná může zdát jako idylka, ale nic není jen tak. A z konce mě nyní mrazilo ještě víc - hlavně při větě:" kdysi nás uplatili, aby přes lesy nevedly žádné letové trasy". Na jedné straně moc, na druhé straně strach. Dohromady to funguje a i když se jedná o film, ve kterém je jen pár postav, svou atmodféru rozhodně má. Takže za mé dospělé já - ano prosím!

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Pokračování tak opěvované jedničky, která byla výborná. U filmu je nutné si uvědomit, že se jedná stále o pohádku - tudíž přemýšlet tady nad tím, co má smysl a co nemá smysl je nejspíš zcela mimo. To, že se jedná o pohádku plnou temnoty, vzteku a magie už všichni víme a aby se prťata v kině tolik nebála, vyvážíme to slaďoučkýma scénama plnýma víl a růžových kytiček a šatů.. Ostatně vždyť jde přece o Růženku. A to je to, co mě na tomhle filmu baví. Jednu chvíli sledujete brutální temnou řež a pak bum a zase je všechno růžové. Princ Filip je tady spíš do počtu, ale nějakej chlap se objevit přece musel, když se to točí kolem svatby. Michelle Pfeiffer zahrála zlou královnu skvělě a jako bonus dostaneme nádhernou podívanou v podobě obrovského Fénixe. Víc klišoidní by to sice už být nemohlo, ale pro mě jako mámu a milovnici Fénixe to byla sázka na jistotu v tom, že si hezky pobrečím. Klasika, pustíte si odpočinkovou pohádku a pak bulíte jak želva. Na jedničku to sice nemá, ale je to pěkné. Rozhodně jsem se na to nedívala naposledy.

Časové pásmo bylo změněno