Ďábel od vedle (2019) (seriál)

Přiznejte se, kdo z Vás někdy slyšel jméno John Demjanjuk? Nejspíš nás nebudu mnoho, já o něm věděla, ale vůbec ne do detailů. A tady se otevírá příběh, ve kterém v roce 1985 je Demjanjuk deportován do Izraele a souzen za to, že se jedná údajně o Johna Demjanjuka, alias Ivana Hrozného.. veškeré pátrání nasvědčuje tomu, že žaloba má pravdu a Demjanjuk je odsouzen k trestu smrti, aby byl záhy u nejvyššího soudu osvobozen a poslán zpět do Ameriky. Neskutečný koloběh událostí, který odhalil nacistického vraha. V Izraeli byl sice osvobozen, ale v roce 2009 byl souzen v Německu. Tentokrát už sice ne jako Ivan hrozný, ale jako dozorce ve vyhlazovacím táboře za smrt nejméně 28 tisíc Židů. Dokonalý dokumentární seriál, který Vám nevnucuje myšlenku toho, co je pravda, ale nechává úsudek čistě na Vás. 4 hodiny neskutečného boje za usvědčení i svobodu, rodinných i válečných příběhů. Dokonalé.

Nechutně bohatý: Moc a zvrhlost Jeffreyho Epsteina (2020) (seriál)

Další minisérie z dílny netflixu, který tentokrát zpracoval v necelých 4 hodinách příběh o Jeffreym a jeho obětech. Dokument plný sexu s mladistvými, obchodu s bílým masem a styky s těmi nejvlivnějšími lidmi. Aneb co všechno Vám projde, když máte neomezené množství peněz, soukromý ostrov, několik letních sídel po celém světě, kontakty a soukromá letadla. Co všechno si můžete koupit a podplatit, včetně americké vlády a soudnictví. Ale na každou svini se vaří voda jak se říká. A i na Epsteina nakonec došlo. Když už se ale objeví lidé, kteří na jeho peníze neslyší, záhadně spáchá ve vězení ještě před rozsudkem sebevraždu. Všechno to smrdí, všechno je to propletené a při sledování tohoto dokumentu Vám velmi pravděpodobně bude špatně od žaludku, stejně jako mě. Jména jako Bill Clinton, nebo Donald Trump už Vás tu nejspíš nepřekvapí.. ale takový britský princ Andrew už trochu ano.. a rozhodně není jediný. Je to zvrhlé, nechutné a bohužel pravdivé. Protože tohle je náš dnešní svět, kdy si za peníze můžete dovolit všechno. Je už jen otázkou času, jestli Vám to projde, nebo ne. Tento příběh proběhl médii vloni a jeho druhá část v podobě jeho největší pravé ruky se teprve otevírá.

Láska a anarchie (2020) (seriál)

Velmi příjemná švédská minisérie z prostředí malého nakladatelství, které se snaží být víc produktivní. Seriál o pár postavách, které si zamilujete úplně všechny. Majitel, který raději před řešením problémů utíká, nebo je nechává vyřešit jiné, recepční, která svou práci miluje, ale je velmi často přehlížena. ajťák, který touží po jistotě ve formě smlouvy na dobu neurčitou a nakonec Sophie, která do nakladatelství přišla, aby pomohla s marketingem a zisky. Jenomže Sophie není ledajaká a Max se jí nechá okouzlit defakto od prvního momentu. Vzniká tady láskyplná hra plná šílených úkolů a ztřeštěností, které ne vždy dopadnou dobře. Že by to bylo tím, že má Sophie tatínka na psychiatrii a její manžel si myslí, že je tak trochu blázen taky? Nebo je to celé ještě úplně jinak? :) Miluju to, miluju tahle švédská minidílka, u kterých se člověk zasměje, ale i má slzy na krajíčku.

Ty, já a ona - Série 5 (2020) (série)

Předevčírem Netflix spustil 5. a poslední řadu tohoto geniálního seriálu, do kterého jsem se zamilovala hned od 1.dílu. Příběh se uzavírá, polygamní pár nakonec překvapí a najede do svých starých kolejí a vše je odpuštěno. Nina se vydává na novou kariérní cestu, protože práce psycholožky už ji po letech nebaví a společně se Shaunem jdou do vztahu konečně naplno. Lala a Ben chystají svatbu, a i když s tím Izzy absolutně nesouhlasí, přijíždí na jejich svatbu i její matka. I přesto, že se jedná o komediální seriál, a při prvních řadách se opravdu hodně nasmějete, poslední dvě řady to stáčí hodně do drama. Ale i v tom drama se najdou okamžiky, které Vám vykouzlí úsměv na tváři. Krátká minutáž je navíc velmi příjemným bonusem seriálu. Poslední pátou řadu hodnotím plným počtem, protože poprat se s ukončením seriálu není nikdy lehké.

Curon (2020) (seriál)

mysteriózní hororová, psychologická pecka z originální produkce Netflixu, tentokrát italská, na kterou jsem narazila úplnou náhodou, když jsem si projížděla sekci horor a krimi. Do městečka Curon se vrací po 17 letech matka Anna s dvěma dětmi - dvojčaty za jejich dědečkem, který je ale okamžitě chce poslat pryč, protože je v Curonu nechce. Když Mauro najde na půdě domu svázanou dvojnici své matky a pustí jí na svobodu, vše se začne ještě mnohem více zamotávat. V jezeru je potopená vesnice, ze které zbyla nad hladinou jen zvonice. Historií se traduje pověst, že kdo uslyší znít zvony ze zvonice, zemře. Ta totiž už mnoho let žádné nemá. Městečko a všechny domy v něm navíc zdobí na každém kroku kříže a svíčky jako ochrana před stíny. Postupně se dostáváme do jádra celého problému a je to díl od dílu mrazivější. Nečekejte duchařinu, žádné přízraky se v tomto seriálu nevyskytují. Spíš naše druhé já. Protože každý člověk je složen ze dvou lidí - nebo snad ne? Nemáme každý jednu lepší a horší stránku?... Herecké obsazení dokonalé, herec, který hrál Lucase mě absolutně dostal. Celý seriál navíc dokresluje dokonalá hudba, ze které Vás opravdu mrazí. Dokonalý atmosférický počin - těším se na další řadu :) Seriál je navíc věnován všem obětem covidu-19.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Další seriálový počin, alias The Haunting, tentokrát tajemné sídlo Bly. Od stejného tvůrce jako Dům na kopci ( Mike Flanagan), pro hororové fanoušky filmové legendy. Zatímco Dům na kopci jel opravdu na vlně duchů a přízraků, které nebyly vizuálně zrovna pěkné a držel si dějovou linku tak, abychom se snažili přijít na to, proč neodejdou z domu, v tomto případě Flanagan vsadil všechny karty na příběh živých, kde ale mrtví mají své místo. Žádní děsiví duchové tu tentokrát nejsou, spíše postavy bez tváře, o kterých absolutně ze začátku nemáme tušení proč se okolo domu a v domě vyskytují. Jedná se příběh dvou osiřelých sourozenců, kterým umřeli rodiče daleko od Anglie a jejich strýček, který se utápí v alkoholu jim hledá zodpovědnou vychovatelku na 24/7, která s nimi bude žít v domě, společně s kuchařem, zahradnicí a služebnou. A na mě fungoval hlavně malý počet postav, kdy jsem se měla šanci sžít s každou z nich. První díl jsem sice bojovala s tím, že vychovatelku hraje stejná herečka jako v YOU, ale to mi přestalo vadit velmi rychle. Kdo se bojí a myslí si, že by tenhle seriál nedal, zkuste ho. Stojí za to a až tak děsivé to není. U posledního dílu jsem si při rozuzlení zase pobrečela, protože tentokrát narozdíl od Domu na kopci, jsem nečetla knižní předlohu.

Ratchedová (2020) (seriál)

Sestra Ratchedová je natočena podle knižní předlohy z románu vyhoďte ho z kola ven. Tahle postava navazuje na sestru z přeletu nad kukaččím hnízdem a kdo film zná, určitě ví, o jakou postavu se jedná. Tady se celého příběhu chopil režisér american horor story a mělo se údajně jednat o jednu ze sérií AMS, která ale nakonec dostala podobu vlastního seriálu s prozatím dvěma řadami. Miluju to. Atmosféra 40.let, oblečení, účesy, stará auta, co se kulis týče, naprostý skvost. Samotný příběh je skvěle propracovaný, nemocnice v Lucii, kde je ředitelem velmi podivný Dr.Hanoover, který není úplně doktor, vrchní sestra Bucketová - která je mou oblíbenou postavou a Ratchedová, která do této nemocnice nastupuje, aby zachránila svého bratra,masového vraha před trestem smrti. Tato nemocnice totiž není nic jiného než psychiatrická klinika, kde se léčí různými způsoby. A tím samozřejmě myslím i metody jako lobotomie, nebo vodní "terapie. Příběh skvělý, ze kterého je prostě cítit ruka režiséra AMS a herecké výkony naprosto excelentní. Taková vyšinutá Charlotte mě svým hereckým výkonem naprosto vyrazila dech. Seriál je stvořený pro lidi jako jsem já, kteří se rádi dívají na díla, která jsou jiná.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Vím, jsem opozdilec, co se ke všemu co zrovna frčí, ať už se jedná o knihy nebo seriály dostane až když se mu prostě chce.. ale tohle byla výjimka. La casa de papel na mě útočil ze všech stran, věděla jsem, že ten seriál je geniální a proto jsem se na něj dívala později a dávkovala si ho jen když jsem měla čas na to si vychutnat každý díl. Musím uznat, že dlouho ve mě seriál nevyvolal tolik emocí, jako právě la casa de papel. Někdy jsem měla husí kůži, jindy jsem nadávala, vztekala se, chytala se za hlavu, držela palce jak policii tak jim, ale hlavně jsem brečela. Brečela jsem pokaždé když se něco povedlo, ale i nepovedlo. Brečela jsem vzteky, radostí a smutkem. Prožívala jsem každou minutu společně s postavami a držela jim palce. Dlouho jsem neviděla takový seriálový skvost, který by ve mě zanechal tolik pocitů a emocí. A ano, i když se zde jedná primárně o loupež, která má dokonalý plán, tak mi věřte, že budete žít s každou postavou a velmi rychle pochopíte, že to není jen o loupeži, ale o lidech. Žádná jména, žádné vztahy - to byly zásadní podmínky toho, aby loupež proběhla tak, jak měla. Ale nic není nikdy dokonalé... Seriál, ve kterém je umění každá minuta, podpořený dokonalou hudbou, a skvělými herci. Obsazení je dokonalé, a herecké výkony strčí do kapsy kdejaké světoznámé hvězdy. a pokud jste ještě La casa de papel neviděli - věřte, že když si budete myslet že víte co přijde, nikdy to tak nebude.

October Faction (2020) (seriál)

Vlkodlaci, upíři, monstra a jedna ulítlá rodina, ve které jsou matka s otcem lovci těchto příšer, zatímco jejich syn s dcerou u sebe pozorují zvláštní schopnosti. I přes velmi nízké hodnocení na čsfd se mi tenhle seriál líbil a to hodně - obzvláště nejspíš z důvodu, že ačkoliv většina hodnotících nadává na šílené obsazení, pro mě to je naopak velkým plus tohoto seriálu. Nejsou tu žádní namakaní superhrdinové, ale prostě obyčejní manželé, kteří jsou tak trošku ulítlí a mají svoje tajemství. První tři díly jsou možná trošku slabší, ale když se dostane na scénu čarodejnice, začíná to mít spád a skvělý děj. Jedná se o velmi odpočinkový seriál, nad kterým absolutně nemusíte přemýšlet. Před spaním nebo ve chvíli kdy chcete vypnout naprosto ideál.

Umbrella Academy (2019) (seriál)

Miluju ten seriál - samozřejmě se jedná opět o zpracování komiksové předlohy, které je tady ale tak dokonalé, že bych se ani nedivila, kdyby to někoho nenapadlo. Zázračně narozené děti, které si adoptuje miliardářský podivín a začne je vést jako Umbrella Academy. Sedmička, kde každý má nějaké schopnosti - Luther, Allison, Vanja, Pětka, Diego a Klaus s Benem jsou skvělé postavy. Cestování v čase, vnuknutí myšlenek, rozmlouvání s mrtvými, obrovské tělo s ohromnou silou, to je jen část věcí, čím naše parta disponuje. Vše se ale zamotá v momentě, kdy se dozvědí, že jejich sestra, která žádné schopnosti nemá způsobí konec světa. A tady začíná skvělá akční jízda, kterou vede neustále na mol zpitý Klaus ve skvělém hereckém podání Roberta Sheehana, kterému tady sedlo naprosto vše a věřila jsem mu každou minutu a velmi nadějného budoucího herce Aidana Gallaghera, kterému je sice teprve 16 let, ale jeho herecký výkon je skvělý. Koho baví Marvelovky, X meni atd., toho rozhodně bude bavit tento seriál. Prozatím jsou na Netflixu dostupné 2 řady a to i s českým dabingem.