Střet (2007)

Tak tenhle film je slušný thriller na pomezí hororu, pokud máte rádi černý humor, tak se u něj i zasmějete, ale komedie to rozhodně není. Nutno říct, že celý tenhle film se točí okolo toho, že Brandi nabere zfetovaná chlápka, kterého má zaklíněného v předním skle s nohama na kapotě, a ačkoliv by každý jiný člověk zastavil a pomohl, Brandi doveze Toma až do garáže a je rozhodnutá ho tam nechat pomalu umřít. Ale Tom je zase rozhodnutá za každou cenu přežít a zachránit se. Přibývá bolesti, krve a scén, které opravdu nelze brát vážně. Ve finále je to ale brutální thriller o tom, kam až je člověk schopný zajít, aby sám neměl problém. Pro milovníky hororů kategorie B-D absolutně ideál.

Enola Holmesová (2020)

Jako hlavní by se dalo říct - detektivka pro mladší osazenstvo. Ano, mé dceři je 12 a byla z Enoly unešená. Ale dívaly jsme se na to tř generace - já, dítě a babička a film se líbil všem. Je to taková hezky vyprávěná pohádka, navíc v hlavní roli s mou milovanou Eleven ze Stranger things. Co víc? Je to pohodové, akční, má to krásný obraz i hezkou pointu. A Enoly matka v podání Helen Bonham Carter taky pecka.  Aneb, když jste nejmladší sestra a převezete i své dva starší bratry- pověstné detektivy. Není to film, který by uchvátil každého, ale za mě je to milý nadprůměr.

Neuvěřitelná (2019) (seriál)

Tak tohle je zase silné kafe. Seriál na základě skutečných událostí. 16 letá Marie byla znásilněna, ale při výpovědi neuvedla vše do detailu a proto jí vyšetřovatelé svým způsobem přesvědčili o tom, že lže. Aby se ubránila svým citům přiznala nakonec, že si vše vymyslela a jako bonus byla obviněna a poslána k soudu za křivé obvinění. V jiném státě mezitím vyšetřují dvě detektivky sérii znásilnění, ve které se jako důkazní materiál objeví i Marie. Jenže Marie mezitím přišla o pěstounku, práci, příspěvky, všechny přátele a důvěru v ostatní lidi. Kam až může dojít chyba jednoho vyšetřovatele a systému. Tohle je drsné koukání plné bezmoci, ale skvěle natočené a za shlédnutí rozhodně stojí.

Poslední aristokratka (2019)

Jasně, kniha to nikdy nebude. Kdo četl, chápe. Ale jako člověk, který už si zvykl na to, že se dá kniha nehorázně zprznit jsem tady nebyla až tak zklamaná. Opravdu nemusím Vilhelmovou, protože je prostě všude a je mi neskutečně nesympatická, ale tady jí role naprosto sedla, stejně jako všem ostatním. Takže ano, jdu svým způsobem proti proudu. Netvrdím, že je to bůhvíjak úžasný film, ale pobavil, takže účel splněn :)Je to svým způsobem zase taková téměř typická Vejdělkovina.

Národní třída (2019)

Joker po česku? tak trochu, možná. Příběh o jedné skupině lidí ve společnosti, skvěle obsazený, skvěle zahraný. Film se Vám prostě buď bude líbit, nebo ne, není v něm nějaký hlubší rozsah, nad kterým by bylo nutné přemýšlet. Já si užila herecký výkon Hynka Čermáka, kterému role sedla jako "prdel na hrnec" jak se říká a jsem spokojená. A zase, i přesto, že je film plný vulgarismů a "agresivity", je Vandam vlastně takový osamocený chlápek co touží po lásce. Konečně zase tak trochu jiný film, než ty sladké a absolutně brakoidní komedie, které neustále chrlíme jednu za druhou. Jsem více než spokojená. :)

Něžné vlny (2013)

Další z českých filmů, který neurazí, ani nenadchne. Hezky se na to dívá, ale asi tak v polovině mě to přestávalo bavit a dokoukala jsem to vlastně na sílu s knížkou v ruce. Hynek Čermák v roli tatínka a scéna, kdy se k němu dostala apatie mě sice pobavila, ale nutnost vidět film vícekrát nepociťuji. Obrazově líbivé, hudba příjemná, příběh ne úplně špatný, ale přesto tomu něco chybí.. Je to prostě taková typická další Vejdělkovina, víc k tomu asi nemám.

Lovci hlav (2011)

Film podle knižní předlohy Jo Nesba, kterého já osobně jako thrillerový čtenář nemusím, protože jsou na mě jeho knihy moc pomalé a utahané. Lovci hlav jsou ale výjimkou, protože se nejedná o sérii s Robertem Hunterem, která je tam profláklá.. Ale ani tady za mě kniha ne. Oproti tomu film ano! Tak jak tvůrci dokázali totálně sprznit Sněhuláka, tak u Lovců hlav se jim povedlo tohle dílo vyšvihnout nahoru. Je to akční, napínavé, nechybí drsné scény, černý humor a skvělé obsazení. Je to precizní film, u kterého rozhodně nebudete litovat, že jste si ho pustili. A i když se jedná už o 9 let starou záležitost, drží si prostě kvalitu.

3Bobule (2020)

Upřímně jsem se dost bála jaké tohle třetí pokračování bude a i skrze malé hodnocení tady na čsfd, kde je filmu převážně vytýkáno to, že už se nejedná tolik o komedii, jako o drama jsem filmem velmi mile potěšena. Postavy dospěly, mají své vlastní rodiny a vidí, že za podnikáním je těžká dřina - někdy je to úspěšné a někdy taky ne...Film má hezkou atmosféru, najdeme v něm vtipné scény, které ale mají hloubku a celkově je to velmi příjemná záležitost. Pro nás co máme Pálavu co by kamenem dohodil od domu je to film, ve kterém vidíme známá a krásná místa..A Konec v podobě vzdání holdu Václavu Postráneckému mě dostal a rozbrečel jako malou holku. Je třeba něco víc?

Tátova volha (2018)

I přes nevalné hodnocení na čsfd se mi to líbilo. Po Teorii tygra je to takový příjemný melodramatický film, ve kterém jde opět o hledání sebe sama. Eliška Balzerová je tady skvělá, Vilhelmová, kterou moc nemusím mě naopak neiritovala, ale její slova jsem jí občas i věřila. Celkově je to film, který nejspíš nezaujme každého, ale za shlédnutí rozhodně stojí, protože myšlenka je zajímavá. Aneb jeden utajovaný syn a tajemství v rodině. A tátova Volha je prostě krásná a hezky se na ní ve filmu kouká.  Tak trošku jiný Vejdělek než jsme všichni zvyklí s hvězdným obsazením. Nenáročná, příjemná záležitost.

Jan Palach (2018)

Film, na který jsem se těšila, ale mě jsem z něj i obavy. Téma, které se netočí snadno, ale je potřeba ho připomínat. Upálení Jana Palacha je část našich dějin, která by se měla předávat z generace na generaci. Mě film sedl, jeho pomalé tempo se mi líbilo, i když chápu, že nejspíš nebude sedět každému. V souvislosti s okupací se může zdát, jako by se v něm nic nedělo, ale opak je pravdou. Hezky vylíčený soukromý život Jana Palacha jako normálního syna a studenta VŠ. Samotné upálení na konci filmu je sice na někoho "drsné", mě ale mnohem víc dostala scéna z auly, kde studenti zpívají s Karlem Krylem Morituri Te salutant...u toho jsem si upřímně pobrečela. Ztísněnost a beznaděj je z filmu prostě cítit, takže za mě ano. Po dlouhé době dílo, které se mi líbilo, i když chápu, že rozhodně nesedne všem.