Hra na válku (1966) (TV film)

Výbornej dokument o jaderném útoku, kterej se vůbec nedivím, že byl zakázanej vysílat, páč by ho lidi v té době asi neustáli. Pár výjevů ke konci (after blast) je opravdu příšerných, na svou dobu opravdu špička. Pro zájemce o toto téma vřelé doporučení.

Amityville 2: Posedlost (1982)

Ve srovnání s jedničkou drží druhý díl ještě krok, kdy je to stejné zpracováno trošku jinak. Rozdílem budiž exorcistické vyvrcholení, které na kvalitě neubírá ani nepřidává, řekl bych. Půl hvězdy ubírám za již zmíněnou neoriginalitu, jinak naprosto v pořádku. 85% Do dalších dílů se pouštět nehodlám, sedmkrát to vidět nepotřebuju. :)

Dara (2007)

Shareefa Daanish alá Lucy Liu alá Sweeny Todd: Ďábelská kuchařka......výborná řezničina! Yuk! ;)

Stopy krve II: Kolem obchází smrt! (1994)

Mnohem lepší, pokud se to o tomto obsahu dá vůbec říct, tak vyspělejší, než předchozí díl. Oceňuju hlavně menší kvantitu, delší stopáž a kvalitní komentář jednotlivých událostí. Některé jsou opravdu nepříjemné, avšak vyvažují to další, ve kterých "si za to můžou sami" různí dobrodruzi, kaskadéři atd. Kuk. 75%

Stopy krve I: Masakr (1993)

No rok 1993 dost dobrý, dnes už nic extra, podobných věcí je plný internet. Některé videa jsou nicméně nadprůměrné, navíc su hajzl a u některých jsem se slušně zasmál....Dostupné zde 65%

Nikdo nepřežije (2012)

Dost podivný snímek, který se pořád ještě snažím plně pochopit, abych nemusel říct, že je to kravina. Pokud bych měl zůstat u rovného příběhu alá unesený mladý pár, vražda dámské polovičky, pomsta shodou okolností profi vrahouna na recidivistické rodince, pak bych asi taky musel jít s hodnocením ještě níž, ale......postava Adelaide Clemens mi tam hodně zamíchala kartama. Co ten chlápek byl zač a co vlastně bylo jeho cílem? Proč první slova té jeho kočky byla "She is not going to be same."? a "I will miss all this." Proč se sama zabila? ....jakoby věděla, že brzo umře. Proč měly obě stejnou jizvu? ....jakoby jedna měla být náhradou druhé. No nevím no.....Každopádně když už nic, je to kvalitní gore jízda, takže za mě dívatelnej průměr se spoustou otázek.

Tísňová linka (2013)

Výbornej krimi thriller, ve kterém se Cellular potkává s Maniakem. Hlavně ke konci je pak vidět, že si Anderson prošel ještě tvrdší filmařinou, což z mého pohledu není vůbec na škodu, ba naopak, ještě klidně mohl závěr okořenit nějakou torture scénou, ke které se tak krásně schylovalo. Příjemné překvápko. Kdyby to nebylo jednodušší, tak dám klidně plnej. 85%

Frekvence (2000)

Kvalita určitě, ale také trošku škoda. Film je vystavěný na lákavém mixu žánrů a kvalitním obsazení od režiséra po hlavní herce. Příběh se rozjede hned od začátku a vtáhne slušně diváka do děje, kdy si čistě a "pouze" mysteriózně hraje s tématem komunikace syna s dávno mrtvým otcem prostřednictvím staré radiovysílačky napříč světy vzdálenými od sebe nikoli místem, ale pouze třicetiletým časovým rozdílem. No nezní to krásně? Jenže jak to bývá a jak jsme to viděli už mockrát, zásahy do minulosti se nevyplácí a nesou s sebou velká a hlavně neodhadnutelná rizika. Následné řešení těchto konsekvencí přehoupne žánr na regulérní thriller, kdy oba zúčastnění musí tvrdě bojovat o životy svých nejbližších, potažmo tedy částečně svých vlastních. No nezní to ještě líp? Bohužel slabinkou filmu je podle mě lacinější a naivnější zakončení, ale co už, bavil jsem se skvěle. Moc pěkný film, který se dá doporučit, ale na úplný vrchol tomu kousíček schází. 85%

Kletba Blair Witch (1999) (TV film)

Celkem krátkej, ale výbornej promo kousek k legendárnímu fikčnímu FFku Blair Witch. Pro neznalé to musí být ve spojení s filmem lahůdka. Pro příznivce filmu nepostradatelná záležitost. 85%

Srbský film (2010)

Tyjo, tak tohle jsem dlouho odkládal, teda spíš jsem byl i v očekávání splatter shitu rozhodnutý to ignorovat úplně, ale děsně jsem se spletl. Jedná se "pouze" o dosti drsný trip do pornobyznysu, který se až na konci transformuje do byť brutální, ale hlavu a patu mající exhibice zvrácenosti největšího kalibru s až skoro nedefinovatelným pocitovým koktejlem. Přidávám se ke skupině s palcem nahoru, ale doporučovat to nikomu nehodlám. Doporučuju! :)