Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Seriózně musím zapřemýšlet, čím si mě Ethan Hunt získává, protože mi zas až tak odlišný ostatní novějších akčních sraček nepřijde, přesto mě ve svých dvou poslední pokračováních setsakramentsky baví. Až na to přijdu, tak se s vámi podělím. Po dlouhé době akční film, ze kterýho jsem se nepotácel v mdlobách, v bídě roku 2015 (bohužel) jeden z nejlepších filmů. 90%

Claustrofobia (2011)

Sice se pořád něco děje, ale je to jak na kolovrátku a hlavně demence hlavní hrdinky dává fandit spíš přihřátýmu exotovi, kterej ji drží ve sklepě pod gučem, takže jako thriller je to použitelný jen tak v týdnu po 22. hodině na komerčním kanálu televize. Nic moc, ale přežít se to dá. 50%

Na návštěvě (2015)

Staronový Shyamalan. Co u něj novinkou není žádnou, to jest již tradiční lpění na dětských postavách. Co je u něj znovuobjevené, to jest schopnost vyděsit. Co jest nové úplně, toť forma found footage, v tomto případě mnohem přesněji mockumentary. Zápletka je až brilantně prostá, pubertální tvůrčí sourozenci odjíždí na týden k dosud nepoznaných prarodičům, přičemž hodlají své seznamování se zachytit na videokamery. Zbytek už je jen o schopnostech znovunaleznoucího se M.N.Shyamalana a taky jeho citu pro výběr herců. Je sice pravda, že některé scény jsou malinko usměvné, ale ty hravě zastíní další, které se nepříjemně zarývají pod kůži. Takže abych parafrázoval 30 případů majora Zemana - "Babička s dědečkem byli nejen toho večera poněkud neklidní...". 90% a doporučení!

Vánoční horor (2015)

Taková tématická kravinka. Práci si s tím někdo dal, ale mrzí mě, řekl bych, že mě to sere, ale asi bych dostal ban dle nové vyhlášky, takže jen mrzí, že když už tvůrci napatlali čtyři příběhy do sebe, neobtěžovali se už je scénáristicky plnohodnotně spojit, což by byla úplně jiná rozprávka. Na Vánoce OK, na vychválení v září nikolivěk. 60%

Hidden (2015)

Povedený kratičký survival, který se pomaleji a suchopárně rozjíždí, ale jakmile nabere točky, drží diváka v napětí a slušném pocitu nejistoty. Vzhledem k tomuto je asi i na škodu, že tvůrci nějakou to čtvrthodinu nepřidali, protože konec, jak je realizován, není zcela uspokojivý. Pro mě kvalitativně srovnatelné s letošním Welcome to Harmony. Letos rozhodně kus z toho dobrého. Kdo má rád postapo, bude spokojený. 80%

Dark Night of the Scarecrow (1981) (TV film)

Výborný light horůrek, který vsází především na atmosféru. Kdyby se tvůrci nedrželi tak při zemi a přihodili nějaké to gore, šel bych na plnej. Strašná škoda. 75%

Kapsy plné dynamitu (1971)

Je škoda, že mexické revoluci vím kulový, protože mám silný podezření, že s aspoň minimální znalostí historických souvislostí bych šel asi na plnej. I tak je ale Fistful Dynamite pozoruhodný snímek, protože při znalosti dřívějších Leoneho westernů budete překvapeni měrou svéráznosti tohoto, přičemž to stejné platí i o hudbě maestra Morriconeho. Ač Leone nejde až do takového kontrastu taškařice vs. citová zdímačka jako třeba Benigni, fakt jsem si na La Vita è bella vzpomněl a postavě Juana jsem se o srdce smál. Dá se doporučit! 85%

Pro pár dolarů navíc (1965)

Sergio Leone zůstává zručností na úrovní prvního dílu, avšak piluje scénář, což už mi k maximální spokojenosti stačí měrou vrchovatou. Vytkl bych mu jen naprosto matoucí obsazení Giana Marii Volontého do role hlavního záporáka India, protože záporáka Ramose hrál i v díle prvním, takže kdo by si dával trilogii po sobě, bude asi zmaten, jako jsem byl já. Jinak bez debat plnej. 90%

Pro hrst dolarů (1964)

První díl je nejslabší, ale i tak staví Sergio Leone laťku obrovsky vysoko....a díky mu za to! 80%

Some Kind of Hate (2015)

Díky hned několika kvalitním kouskům posledních dní jsem si jistý, že na tenhle si příští týden nevzpomenu. Postavy mně byly nesympatické a úplně ukradené, takže i když se jakože pořád něco děje a krví se taky nešetří, o atmosféru film zakopne jen na začátku. Mě tento žiletka fest moc neuspokojil. 40%