The Sand (2015)

Příjemné beach monster béčko, které se sice nikam nežene, ale po většinu stopáže dokáže fajn zabavit. Šel bych i na průměr, ale jen do finále, kde se na diváka vyvalí dost příšerné CGI, které definitivně hatí myšlenky na třetí hvězdičku. Možná to chtělo zůstat ve finále víc při zemi, asi by to dopadlo lépe. 40%

Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál) odpad!

Po prvním dílu můžu jen říct, že Hřebejk nemá Strach.....bohužel! Nebudu zasírat hodnocení po šestině, jak to již udělalo 148 inženýrů tady, ale zatím to teda vypadá hodně nevalně. Po druhém dílu je to ještě horší. Vata v podobě dialogů "Byl jsem tam a tam, udělal jsem to a to..." - "A co jsi zjistil?" - "Nic." je skoro nesnesitelná a dojem totálně ztraceného času evkoující. Asi na tom černým něco bude, ale ještě se zatracením počkám. Zatím je těch 27% úplně v rychtyku. Bohužel. Po třetím dílu: Pocit iritace díky trapným rádoby huhuhu vtípkům neúprosně roste spolu s chutí dál nepokračovat, ovšem asi mi to nedá..... Po čtvrtém dílu: Má to nějakou návaznost, nebo jsou to samostatné díly, jejichž cílem poukázat na neschopnost PČR???? Dovoluji si za půlkou nahodnotit jednou hvězdou, kterou budu maximálné o jeden stupeň korigovat po skončení. Po pátém dílu: Ty vole já jsem idiot! To fakt nemá návaznost, nechápu, že mi to trvalo 5 dílů to poznat. Takže čistej TV odpad, kterej není hoden čt1 a role nástupce Strachova Labyrintu. Hnus. Zlatá Kobra 11.

Howl (2015)

Nebýt laciného a těžce prvoplánového scénáře, šel bych na čtyřhvězdí, bohužel takhle přichází všechna celkem vydařená snaha dosti vniveč. Jako vlkodalčí sezobnutí úplně v pořádku, dokonce se dá i doporučit na Howl mrknout, no na zapamatování to není. A je to škoda. 65%

Scream Queens (2015) (seriál)

Seriál, kde hlavními postavami jsou rozmalený krávy s kýblem paštiky na xichtě. "That closet is the most pleasures in my life!!! It's like second vagina to me... " Skvělý, fakt super. Nechci se zamýšlet nad tím, kdo je cílovkou takové břečky, ale já to teda nejsem. Jsou dvě hvězdičky, kvůli kterým má smysl se na to aspoň kouknout. První je Emma Roberts, jež je neskutečně hot i přes to, že její postavě chybí už jen dialogy typu "búúúúúú". Druhým důvodem jsou sice řídce vysázené, ale docela dobré gagy. PS: Je docela výkon, že jsem vydržel 4 díly, pochybuju o tom, že to někdy dokoukám. 40%

Circle (2015)

Circle je minimalistickým talky filmem s profláknutou selekcionistickou zápletkou, kterou bylo možné vidět v nejednom light, či hard hororu. Mně daná low-budget forma vůbec nevadí, zde je dokonce i originální v podobě jakéhosi hi-tech smrtonostného kruhu, no problém mám s dialogy, které jsou sice logické, ale přišly mi děsně naivní, což se pochopitelně u talky filmu přelévá do celkového pocitu. Pointa marná, sci-fi mimo mísu, horor ne. 40%

The Green Inferno (2013)

Jen se mi potvrdilo to, co už jsem poznamenal u Knock, Knock. "Je znát, že Eli Roth má (skrytý a nepřiznaný) smysl pro černý humor". Zde už to není ani skryté a nepřiznané, je vidět, že Eli nedokáže, nebo mnohem spíše asi ani nechce ze svých filmů shodit punc béčka jako hrom. Je samozřejmě diskutabilní, na kolik je to (ne)patřičné a (kontra)produktivní u filmů typu home invasion nebo survival, takže negativní ohlasy jsou pochopitelné, no já na to hážu lejno, protože přinejmenším je to originální. K obsahu asi nemá moc cenu co dodávat, dobře se na některé scény nedívá, ale protahování a s ním spojený humbuk byl spíše zbytečný. 80% především za konečně něco nového.

Ďábelský dům (2015)

Příběh o tom, jak si Alistair Legrand na Jamese Wana hrál. Nejsem si jistý, jestli nebudu Ďábelňákovi zbytečně křivdit, protože už mi přetekla míra trpělivosti, ale je mi to jedno. Fakt mě nebaví pořád dokola sledovat samohybný dveře v barácích, který jsou v exekuci, protože nějaká famílija má takový či onaký problém. Nasrat, nic. Do sci-fi se to překlopí až v závěru, ale s tím hororovým klišé, které mu předchazí, to působí spíš přiblbe. Pro hororové zelenáče asi OK, ale mě to neuspokojilo, i když úplný začátek zas až tak marný nebyl. 40%

Bez možnosti úniku (2015)

Containment není rozhodně špatným low-budget thrillerem, bohužel vsází na otřepaný scénář typu "zavřem za neobjasněných okolností partu lidí do paneláku a budem postupně zjišťovat, co se děje." Tento model vychází v nejvíce případech z více (REC), či méně známých zombáren, přičemž zde se vezeme místo zombies na nákazové vlně, kde se spíš klade důraz na chování lidí ve stresových situacích. Žádné sci-fi, žádný horor. Po průměru Containment sahá, nijak neuráží, ale spíš si hvězdu pošetřím. 45%

Poslední nás zachrání (2015)

Nikomu to neberu, mě to moc nebavilo. Soudě dle posledních pár kusů budu muset začít od hororových komedií čekat míň smíchu, nebo začít znovu hulit. 45%

Narcos (2015) (seriál)

Dokoukal jsme prvních 10 dílů a je to za čtyři. Na seriálovou plnou palbu by to muselo být už něco extra, bohužel pár nedostatků se tam najde. Zásadní jsou dva. Aniž budu spoilerovat, tak tou první je "zakončení" k nasrání. Proč proboha živýho? Dyť každej člověk, kterej si toto s chutí pustí, tak ví, jak to skončí, tak proč s tím dělat obštrukce? Nasral jsem se. A hned na to lup druhý problém, kterým jest mírná nataženost. Tak oni to natáhnou jak chrchel na 10 dílů, aby to ani neukončili. Trapas.No, tím bych doplul, a teď je třeba říct, že je to celý prvotřídní oldschool Padilhovka v nejlepším kabátku, takže kdo má tuchu o tom, kdo to byl Pablo Escobar, přičemž mu vyhovuje Josého dokumentaristicko-inscenační krimi styl, budete slintat blahem. Fakticky přesné s jen nepodstatnýma odbočkama, dravé, krvavé, poutavé. Vytkl bych jen nedostatečné položení na časovou osu, kdy jsem se ztrácel, ve kterém roce se zrovna nacházíme, což je při lineárním vyprávění zbytečná chyba. Nadhodnocené ano, ale pořád výborné.85%