The Pack (2015)

"Fallen from the sky 'n it's hunting like a lion, thru the rivers, thru the lake, thru the valley, thru the hate. Single like a ship 'n it's taking you with it, now it's got you 'n it's close, and you feel it wants it more...". Škoda, že celý film není dobrý jako závěrečný song. Pokusy o gore tam jsou, ale scénář je ubohý. Potenciál nenaplněn, mnohem přesněji promrhán. 40%

Good Kill (2014)

Moralizující kolotoční nuda. Zklamání jako hrom. 40%

12 Let Hitlerovy vlády (2009) (seriál)

Zpracování je docela OK, ale obsahově to není nijak zevrubnější než cokoliv jinýho, co je ale smutnější, místama tam uvádí chybné informace, což je průser. Například, že Hitler začal bombardovat Londýn natvrdo, to není pravda. Byla to náhoda, která znamenala obrat ve letecké bitvě, protože Němci omylem shodili v noci a při špatným počasí bomby na Londýn, na což Britové odpověděli bombardováním Berlína, což Hitlera rozzuřilo a tak vznikla bitva o Londýn. Paradoxně znamelala obrat, protože ostatní britská infrastruktura byla takřka zničená už, což od tohoto odvedlo pozornost. Další věcí je třeba totální promíchání použití Těžkýho Gustava a Dory, kde si to autor spojil v jedno a mluví pouze o Doře a uvádí její použití tam, kde byl použit Těžký Gustav.....tohle znalý člověk odpustit nemůže, tak "jen" za 3. 69% Za sebe doporučuju jako ucelené věci spíš toto a toto.

Dvě ďábelské oči (1990)

Dvě povídky, které jsou poeovsky suché jako Sahara, ale v rukou Romera s Argentem se z nich stává ukázka hororové zručnosti.....za obsah 3*, za formu 5*, takže čtverec. 70%

Barbar (2009)

Středověkej špinavej vikingskej audiovizuální nářez. Art + Mikkelsen + gore = Nicolas Winding Refn. Stačí mrknout do galerie, hodně vám napoví. Za mě teda pecka, i když chápu, že pomalejší tempo, absence dialogů a vykleštěný příběh mohou někomu způsobit vypnutí Barbara. Za sebe ale doporučuju!

Z for Zachariah (2015)

Když už pořádně zfilmují Malevil? 50%

Nebezpečné pokušení (2015)

Elimu Rothovi se to docela povedlo. Knock, Knock byl očekávaným home invasionem, takže je dost možné, že spoustu uživatelů zklame svým light pojetím, které znalému divákovi nedá příliš se znepokojit, no na druhou stranu je film moc pěkně natočený, což podporují i kvalitní herci. Zde mám výhradu k Aně de Armas, která příliš hot na to, aby ji člověk nenáviděl, což rozhodně nejde říct o rozkuřovačtím xichtu Lorenzy Izzo, do kterýho bych ji nakopl i bez dělání zle spořádanýmu taťkovi. Je znát, že Eli Roth má (skrytý a nepřiznaný) smysl pro černý humor, navíc řezničiny se dočkáme v jeho pralesním pekle, takže komu se libily třeba Hlasy ze začátku letošního roku, bude s podobně naladěným typem filmu spokojený. Mě Knock, Knock bavil víc, na 70%.

All Hallows' Eve 2 (2015)

Hororový povídkáč s úrovní TV filmu, který je až na jednu trapnou povídku (s děckem a postelí) docela vyvážený svou průměrností, což se ale o tématičnosti moc říct nedá. Čas zaplácne, ale příliš nepotěší. 50% Update: Po dvou týdnech a releasu Tales of Halloween snižuju na 40%, protože jsme v jiné lize....

Vymítání Molly Hartleyové (2015)

Ani mizerný, ale ani dobrý. Hlavně opět nic novýho. Po úvodu a mrtvolách ve vaně jsem si říkal, že by to mohlo být hodně dobrý, ale nakonec se ve stejném duchu nepokračovalo, což je škoda.Od S.R.Monroea je to docela zklamání, i když přiznávám, existují horší žánrovky. Matroš jen pro fanoušky vymítačských klasik. 50%

The Vatican Tapes (2015)

Tak především jsem byl překvapen, což je ale samozřejmě jen a pouze moje chyba, protože zpravidla nečumím na trailery, že se, jak by mohl mást název filmu, nejedná o found footage. Výhoda/nevýhoda, to bude asi individuální, ale ono je to vlastně jedno. Proč se film jmenuje The Vatican Tapes, to opravdu nevím, zavádějící jsou obě slova. Díky průměrné režisérově předešlé tvorbě se dal očekávat dobrý horor, což podtrhovala účást dvou známých tváří ( Michael Peña, Djimon Hounsou), no řeknu Vám, nestojí to za moc. Originalita nula, nějaká ta akce v podobě sebedestrukcí a vymítaní se sice objeví, ale spíše zůstává kameře skryta, takže já tohle za sebe nedoporučuju. Za posledních 10 let vzniklo asi tak 15 filmů s motivem vymítání a více než třetina stají za hovno. A tento taky, za týden nebudu vědět, o čem to bylo. 35%