Yancl

okres Olomouc
"Filmový fanda"

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 11.3.2019  11:35

V zásadě povinnost pro všechny "marveláky" a zcela jistě doplňující základ pro poslední Avengery. Ale celkově opět Marvel boduje, jak ziskově, tak kvalitativně. Kapitánka Marvel je přesně to, co člověk tak nějak chce vidět. Akce - humor - bravurní vizuálnost - podkreslené hudba a především zapadající kousek skládačky. Sympatické jsou i známé postavy, v podobě Coulsona, Furyho nebo Ronana ... Takže obecně se dá říct, že divák dostane to, co očekává. Což je vlastně i jediný zápor filmu z mého pohledu, nic extra, nic dechberoucího, prostě dobře odvyprávěné scifko se vším, co k tomu patří. [80%]

• 11.2.2019  16:30

Oproti ostatním dílům krůček zpět, především co se týče celkové kvality filmového zpracování. Tady je to spíš vnucená přestřelka a ta omáčka okolo, která byla v minulých dílech cool, tady příliš nefunguje. Akční složka špatná není, naopak to nalajnované, nelogické chování všech zúčastněných je občas úsměvné. A na dobrý film zde také chybí nějaká ta hlavní postava, hrdina či záporák .. tady to jen prošumí k titulkám. Akční béčko fajn, ale jako další díl Očisty to neklaplo dobře. [50%]

• 9.2.2019  16:15
    Inhumans (TV seriál) (2017)

Tohle že je z dílny Marvelu ? Hodně velké odbočení. InHumans se kvalitou hodí k nočnímu vysílání na Prima Cool jako seriál k vyplnění vysílací pauzy. Viděl jsem všechny seriály od Marvelu, které mají laťku hodně vysoko. Tento seriál je opakem. Tahle hrůza mi připadla jako na rychlo slátaná rychlokvaška (vždyť i herci mají celou první sérii stejné oblečení). Za mě osobně zklamání. Plusem je určitě samotný námět InHumanů, jejich schopnosti a tak trochu očekávání jak to asi dopadne, díky čemuž jsem se dokázal dívat do poslední dílu. A ten roztomilý přerostlý bulldog se schopností teleportace :) Zbytek je bohužel špatně, místy se na to nedá dívat, jak hloupé to je. Myslím, že druhá řada jen tak nebude a tahle partička upadne v zapomnění. [40%]

• 9.2.2019  15:56
    Robin Hood (2018)

Pro oko koukatelné, jako celek neobstojné. Robin Hood je jakýsi zvláštní moderní mix plný akce, šípů a nesmyslů v historickém kabátku. Za mě to zas tak zlé nebylo, svižné to je, choreografie slušná a že ta pohádka okolo je opravdu mišmaš nepříliš povedeného, to už je věc druhá. Jako blockbuster určitě ne, jako akční béčko bez hlubšího námětu ano. [62%]

• 1.2.2017  18:12

J. Rena mám rád, původní "Návštěvníky" též, ale tenhle počin byl dost mimo mísu. Nemělo to vtip, ani eleganci prvního dílu, scházelo tomu snad vše co dělá film filmem. Především to bylo moc užvaněné a ty žvásty byly o ničem, tudíž hodně unuděné a těch pár povedených scének nezachrání film. Škoda, ale tahle patlanina mě neoslovila. [25%]

• 1.2.2017  17:59
    Sezn@mka (2016)

Z čisté zajímavosti jsem to chtěl vidět ... a dočkal jsem se typického českého filmu. Jednoduše láká námětem, první minuty celkem ujdou a člověk se i zasměje, pak to upadne do podprůměru, poněvadž asi došly nápady a s blížícím se koncem to začíná být tragédie místo komedie. Tudíž žádná hitparáda, naopak lehce úsměvný filmek, který táhne J. Langmajer. [40%]

• 31.1.2017  19:59

No jejda .. tohle byl zas jeden úlet, tentokrát z Francie. Stokrát viděná blbůstka v jiném kabátu, která si zakládá na ostřejším humoru a peprnějších scénách. Proč ne .. ale krom liliputů a hrstce vtipných scének nemá co moc nabídnout. Kdo si libuje v jednodušším humoru, je "Pattaya" klasickou jednohubkou na večer. [43%]

• 31.1.2017  19:47
    Příchozí (2016)

Nemám rád filmy, které lákají obrovskými trailery a poté minutu po minutě vypraví něco, co je jaksi záhadné, co připravuje diváka na něco epického, ale ... on žádný boom nepřijde. Naopak ocením filmy, které dokáží připoutat k židli a chytrým způsobem přednáší cosi zajímavého, poutavého a to přitažlivým způsobem. "Příchozí" se řadí do obou kolonek, osobně se lehce přikláním k té pozitivní frakci, ale při návštěvě kina jsem čekal opravdu něco úplně jiného. Zvláštní film, který vybočuje ze zarytých šlépějí a vypráví si příběh o Alienech po svém. [70%]

• 27.1.2017  18:54

Asi stokrát ohrané téma .. sebráno hlavní jádro filmu a kapánek upraveno, ať to vypadá trochu "jinak". V případě 'Šprtů na tahu' to zázračně funguje, servíruje totiž přesně to, co si divák v dané scéně přeje. A takhle je to celý film, ničím nepřekvapí ani nenadchne, ale svižně pobaví a člověk dostane to, co očekává při zapnutí téhle komedie. [57%]

• 27.1.2017  18:41

Námět paráda ... co asi dělají naši mazlíci, když jsou samotní .. proč ne. Zpracování solidní, i nějaký ten příběh, tudíž dějově to není prázdné. V hlavních rolích i sympatická zvířata a vtipný záporák. Jenomže při sledování člověk zjišťuje, že je to takové průměrné, už kdesi viděné a v záplavě dnešních animáků nijak výrazné. Dobře se na to kouká, především pro mladší publikum, přeci jen je to pohádka, ale jak rychle naběhnou konečné titulky, tak rychle na Mazlíky divák zapomene. [53%]

• 27.1.2017  18:26

Tak nevím .. mám rád šílené komedie i totální úlety, ale tohle bylo už hodně mimo mísu. Jakmile to bije do očí a člověk začne vnímat ten trapas na obrazovce .. takhle to holt fungovat nemá. Špatná nota pro komedii a nepomáhá tomu ani řada známých tváří. [32%]

• 12.1.2017  18:39

Akční scifko .. jak lákavě to zní, minimálně pro mé uši. A k tomu jako bonus terminátoři vs speciální jednotka ? No pecka, říkám si. První minuty se na mě film tváří né "béčkově", ale spíš "céčkově" ... tak čekám, dávám tomu šanci a ono se to stále nechce rozjet. Efekty pěkné, ale žádné prokreslení postav, hlubší příběh, ani detailnější akce. Tudíž ani žádné napětí nebo hororová atmosféra. Bohužel, z mého pohledu tohle příliš nevyšlo. [30%]

• 9.1.2017  17:14

Roztomilá pohádka alá Pixar, technicky vyšperkovaná, příběhově poutavá a hlavně o malinké rybce, co hledá svou rodinu, což se muselo uchytit i kdyby nechtělo. Pěkně se na to dívá, ale na mě osobně už je to moc "family" animák. Už jsem vyrostl z podobných typů a raději dám přednost filmům, co mají větší "boom". Dory je konkrétně cílená na menší publikum, kde se bude líbit ve všech ohledech. [66%]

• 9.1.2017  17:03

Story průhledné jako vyleštěné sklo, jedno klíšé za druhým a především stokrát viděné, ohrané. Jenomže tenhle film má 2 tahouny a tím je sebejistý komik W. Ferrell a nabouchaný Marky Wahlberg. Oba herce mám rád, na oba se rád dívám a jsou to především tito dva pánové, kteří táhnou film ze zašedlého průměru o kapku vzhůru. Takže jo, je to blbůstka, ale dobře se na to dívá a člověk se i pobaví. [59%]

• 6.1.2017  16:30
    Westworld (TV seriál) (2016)

Na tento seriál jsem narazil úplně náhodou a jsem rád, že jsem mohl koukat na něco tak vychytaného, promyšleného .. co mě dokázalo po delší době ukotvit k sedačce a hltat díl od dílu. Naposledy jsem zažil něco podobného u "Hry o Trůny" .. ono také úvodní znělka v produkci HBO hodně táhne k tomu, že to bude pecka. Také samotný námět M. Crichtona a podstatná role A. Hopkinse říká své - v pozitivním slova smyslu. Nemám ve zvyku hodnotit vysoce, poněvadž celá řada dnešní produkce je všelijaká, hodně se kopíruje atd. Ale tady rád po dlouhé době maximum udělím, poněvadž seriál je to výborný, divák musí mít sice kapku představivosti a nehledat chybu v detailech. Poté si užije každý díl, který láká novým a novým rozuzlením, ale ve své podstatě neříká nic důležitého a nechává diváka tápat, čehož si od tvůrců vážím, protože seriál překvapuje až do posledního dílu a skládá puzzle z jednotlivých částí. Těším se na druhou řadu, svět je dokonale otevřený pro další dobrodružství, tak snad zůstane kvalita nadále vysoká. [98%]

• 28.2.2016  19:51
    Husí kůže (2015)

Rozhodně bych tento film nepovažoval za horor, nýbrž za úsměvnou fantasy pohádku s prvky komedie. Námětově to není vůbec zlé, ovšem zpracování kapánek pokulhává a celý příběh má mezery v ději. Špatný film to není, ale žánrová pecka z toho taky nebude. Taková příjemná jednohubka na jedno podívání, která neurazí, ani nenadchne. O to víc překvapí slušným vizuálem v podobě efektů. J. Black mi do role zatuchlého tatíka moc neseděl, což už moc nemění kvalitu filmu, který je založen hlavně na digitalizaci monster. [55%]

• 24.5.2015  19:11

No .. tak já si tedy myslím, že celý film vystihuje samotný název - zběsilý nebo také šílený. Tohle je totiž opravdová hardcore jízda, která chyběla na plátně a něco podobného lze těžko najít. Miluji akční filmy a tohle opravdový vrchol produkce, akční peklo podtržené krutě vyšperkovanou vizualizací. Do toho připočtena skupina řádících magorů na strojích, které snad pochází z neskutečna a v čele tak trochu tichý T. Hardy, který má ovšem fakticky nabouchané charizma a do role se výborně hodí (mám toho herce s každou jeho rolí raději). Takže jasná kinovka a přemíra spokojenosti a nadšení z Millerova díla. [92%]

• 28.12.2014  17:59

První díl mě překvapil a doslova pohltil .. díl druhý >> vytratilo se kouzlo překvápka, ale nadšení zůstalo. Přeci jen už jsem lehce tušil, co mě čeká, což ovšem násobilo celkový požitek. "Úsvit opičáků" je film hodně megalomanský, takový rozsáhlý projekt, který sází na zaručenou kvalitu a dokazuje to minutu po minutě. Osobně mám velmi rád celou sérii OPIC, proto také hodnotím tak vysoko. Určitě mám nějaké výtky ke klopýtnutí v ději nebo těch pár dějově nelogický rozhodnutí, kterými prostě a jednoduše tvůrci dláždí cestu pro napínavější příběh. Myslím především druhou část filmu. Ale i tak je to pravý blockbuster, který tasí na diváky všechny zbraně v podobě dokonalé vizualizace, perfektního hereckého představení a neuvěřitelně krásně vykresluje život lido/opů. Jsem nadšen, spokojen - supr. [94%]

• 13.9.2014  12:36

Obecně beru X-Meny jako kvalitní scifko s výborným audiovizuálem a poměrně slušným námětem .. ale nepůsobí na mě dechberoucím dojmem či neuvěřitelnou filmovou střelou, která by se řadila do mých TOP žebříčků. A stejný názor si držím i na "Budoucí minulost" ... hódně kvalitní filmek, perfektní vizualizace a nápady, ale toť vše. Po závěrečných titulkách jsem byl spokojen, bavil jsem .. ale že by se to vyrovnalo pocitu jako třebas u "Na hraně zítřka" , to ne. Zkrátka a jednoduše řečeno, jedná se o další díl kvalitní série, který nevybočuje ze svého pojetí a záruka zábavy je jasně daná. [77%]

• 8.9.2014  17:21
    Divergence (2014)

Tohle nejde brát jako scifi mainstream, ale ani jako katastrofickou splácaninu. Spíše taková střední třída, která dokáže člověka udržet. Námět vcelku solidní, rozdělení na frakce ujde, i když by to určitě chtělo doladit nesrovnalosti. Ve výsledku jde spíše o jakýsi mix Hunger games a Stmívání .. což ale neberu jako zápor, protože nejde o čistokrevné vykrádání a Divergence se drží ve svých šlépějích. Za negativní považuji nesmyslnou hru na hrdiny, kdy se z malé holčičky stává válečník. Z celkového nadhledu se mi film líbil, ale určitě bych netvrdil, že je to nějaké nabouchané scifko [69%]

• 27.8.2014  18:16
    Jurský park (1993)

Tenhle film je pro mě taková živoucí legenda .. hltal jsem to za mlada a hltám to s údivem i dnes. Na dobu vzniku, naprosto úchvatný pokrok filmografie s velmi sympatickým námětem pod dohledem výborného režiséra. Není co víc dodat .. fantastický film :-) [99%]

• 2.8.2014  16:27
    Krásno (2014)

Takhle .. pokud bych si měl vybrat hrstku těch "lepších" filmů české produkce posledních deseti let, KRÁSNO bych tam s radostí zařadil. Ondra Sokol to uměl natočit s jakýmsi moderním přístupem, který je mi blízký. Řada scén nepostrádá opravdový humor a člověk se fakticky zasměje. Ano, jsou tam hluchá místa a občas to postrádá logiku, ale celkově vzato, není to špatný film a o to víc, na české poměry i zábavný. A Ondra Sokol je sympaťák s hereckým talentem :-) [66%]

• 30.6.2014  18:06

Ač s lítostí, tak musím jako filmový fanoušek předchozích Transformerů hodnotit "negativněji" ... Třetí díl to ještě tak-tak ustál s vizí brutálních efektů a i když to nebylo ono, stále tam bylo něco původního. Nad-stavovaný čtvrtý díl je a bude z velké míry jen dojnička na peníze, které prostě ten divák za ty roboty DÁ. S touhle vizí jsem také šel na premiéru a vlastně jsem se ani nespletl. "Zánik" je mix mnohdy nelogických, nesmyslných, nevysvětlených, zdlouhavých záběrů ... které (na druhou stranu) JSOU velice dobře ztvárněné a po vizuální stránce není opět co dodat. Jsou to orgie, je to nářez a parádně se to sleduje. Herecky absolutní výměna .. Marky Wahlberg je v mnoha ohledech můj oblíbenec, ale do role ?? vědce ?? mi vůbec nesedí a už vůbec né, jak poskakuje s mimozemskou zbraní a hraje si na Ramba. Jeho filmová dcera (ta by spíš seděla do role přítelkyně) zase nějaká playmate, jak je u Baye známo (zas podotýkám, Megan Fox byla první a vždy tam bude). A ta stopáž, omg, skoro 170 min .. to je příliš i na Baye a určitě by se to dalo osekat alespoň o 50min. Nevím kolik má Michael v plánu natočit Transformerů, ale chtělo by to změnu. Já, jako fanoušek, odcházel z kina zmatený, ač spokojen s digitální řežbou, tak nespokojen příběhem Optima Prima ... .... II. PROJEKCE : Potvrzuje nevyhnutelné - taková nedoladěná transformující se slátanina všeho dohromady. Ale, pokud by z toho byl samostatný film nějak nenavazující na trilogii Transformerů, dalo by se to nějak ustát. Jenomže není a pan Bay přešlápl ... a opět zdůrazňuji, co ta stopáž 165 minut ? [59%]

• 8.6.2014  18:41

S.U.P.R !! Konečně pořádně našlapaný blockbuster s "origo" námětem, který se nebojí riskovat a vše ukazuje pěkně ostře .. jak je potřeba. Rozjezd je sice kapánek komplikovanější, ale po první smyčce se filmek nabrousí na pěkný grády, což se stupňuje až do finále. Závěr by možná zasloužil monstróznější fight, ale i v tomhle provedení je to cool. Pro mě - za mě .. byl jsem s 85% filmu spokojen na maximum .. bavil jsem se královsky a z kina jsem odcházel s pocitem, že bych to rád viděl hned podruhé (což se tak často nestává). Vizualizace dokonalá .. co k tomu dodat, herecky moc dobře ztvárněné .. Cruise + Blunt jako supr dvojka .. ale co mě dostávalo nejvíc - zřejmě to postupné upgradování hlavní postavy, promyšlenost s detailními prvky. Časová smyčka je výborný nápad (i když prvně viděný u Zdrojového kódu) skvěle zapadající do prostředí invaze alienů .. II. PROJEKCE --- > Potvrzuje první nadšení a reakce. Divák při opakovaném zhlédnutí sice přichází o samotné kouzlo překvapení, ale i tak se tento film bude v mém žebříčku řadit ke špičce žánru. [91%]

• 19.5.2014  16:52
    Godzilla (2014)

Konečně někdo našel odvahu a natočil vizuálně špičkový film, který klade silný důraz na dějovou stránku a dokonalou vizualizaci nechává jako třešničku na dortu. Konečně někdo natočil výborné scifko, které neukazuje své hlavní zbraně v trailerech, ale nechává diváka čekat na silný moment překvapení (epický nástup Godzilly ve své první scéně). A hlavně, konečně někdo natočil velmi očekávaný film svou vlastní vypiplanou formou, detailně a néé jako hloupý letní blockbuster a přitom dokáže trhat žebříčky a vydělat si na sebe za jeden víkend (aktuálně cca $196 mil. za víkend) . Tohle jsou změny, kterých si jako fanda cením .. a co se týče Godzilly samotné, je monstrózní a fantasticky ztvárněná. Chybky ve filmu se jistě najdou, ale spíše takové ty nicotné, které člověk přehlédne díky užívajícímu si zážitku z povedeného snímku. Za sebe pochvala a nebál bych se zařazení mezi TOP 2014. Ovšem, kdo očekává tupé hraní na efekty, bude asi zklamán .. je to taková mírná gradace s grandiózním finále ....................... PO II. projekci mírně snižuji hodnocení z jednoho prostého důvodu. Z celkového pohledu mi připadlo, že by se z Godzilly dalo vykřesat o něco víc. Ano, je to monstrózní film, je to parádní film, ale mohl být klidně lepší (i co se týče četnosti soubojů). A také mě občas pozlobily nelogické chybky, které jsem poprvé přehlížel. [86%]

• 4.5.2014  18:13

Já holt ulítám na vyšperkovaných efektech a tohle pokračování pavoučího mužíka je na vizualizaci postaveno od základů. To je také jeden z důvodů, proč se mi "A. Spider" páčil ... efekty jsou fascinující, záběry v 3D hodně solidní (po delší době film, na který se vyplatí mrknout v třetím rozměru). V pozadí děje opět kapánek rozbouřená hra na lásku, která tak nějak funguje a v podstatě lemuje celé dobrodružství. Na čem nový Spider pokulhává, je zcela jistě záporák. Electro je supr, dobrý nápad a dobré vlastnosti lahodící oku, ale když on je to v podstatě "hodný pán" a né zlomyslné monstrum, které by bylo pro P. Parkera rovnocenným soupeřem. Závěr filmu je zvláštní, ale pochopitelný. Tudíž si jako hlavní zážitek z tohoto filmu odnáším královskou vizualizaci s průměrným příběhem a nezdařilým záporákem. ... II. PROJEKCE : Snižuji své hodnocení díky hluchým místům ve filmu, které tam jsou jakoby "navíc" a nepřispívají výrazně k ději. A absence drsného záporáka je o to větší, že při druhém sledování není žádná vetší natěšenost na finálně boje, které v podstatě ani moc nejsou. [69%]

• 22.4.2014  18:48
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Dosti specifický seriál, navazující v podstatě na události z Avengerů. Hodně se odkazuje i na Thora a Kapitána Ameriku. Tudíž je celkem nutnost tyhle filmy vidět. Zprvu jsem tomu nedával příliš nadějí, ono také první díly ztrácely na dechu, především kvůli absenci dramatické zápletky. Jednotlivé díly nikam nevedly a i když byly zajímavé, nevedlo to k dalšímu nadšenému očekávání. Ale z "nepochopitelného" důvodu se tato nepříjemná zápornost postupně vytratila cca kolem 10. dílu a seriál nabral na ukrutných otáčkách. Díly končily napínavě a sympaticky na sebe navazovaly. Děj se tím pádem velmi kvalitně prohlubuje a jako bonus tam občas zatočí s dějem třeba bojovnice s Asgardu, která to kosila po boku Thora. Po shlédnutí 18. dílů jsem velice spokojen, protože příběh jde souběžně s pokračováním K. Ameriky II a dějí se tam věci, které by po prvních dílech asi nikdo nečekal. Holt tomu musí dát člověk šanci a setrvat do pozdějších dílů ... [80%]

• 30.3.2014  19:27

Dolphiku, Doplhiku ... taková oldschool akční ikona a nechá se vlákat do něčeho takového. Ta samotná myšlenka filmu není až tak zlá, ale propracovanost děje není žádná pecka. Sice je to slátanina 100x viděného, ale na kousající zombíky se vždy dobře dívá. Ale jak ta příběhová linie neuhne ani o kousek, vše se drží a děje nalajnovaně, až to do očí bije. V prvních minutách je předem jasné kdo se zavrtá pod kytkama a kdo bude ten hrdina, kterej to bude kosit po stovkách. Vizuálně samozřejmě jasný podprůměr, ale chápu, že tvůrci neměli prostředky, tak je to alespoň v této podobě přijatelné. Jako naprosto bezmyšlenkovitá akční oddychovka dobry, jako scifi krutá bída. A Dolph Lundgren ... na jeho pohybu je znát stáří, ale respekt, že stále hraje a snaží se být akční. [44%]

• 11.3.2014  18:07

Upřímně nevím, co si mám o pokračování nabouchaných válečníků myslet. Zřejmě jsem očekával kapánek jiný odvar, odlišné pojetí. Ale holt se mi dostalo mírně propleteného snímku, který nenaplnil mé očekávání ve všech ohledech. Co se týče válečné vřavy - po této stránce spokojenost, záběry kruté až brutální, krev cákala po litrech všude kam to šlo, nohy lítaly na všechny strany atd ... Dějově bych to také neodsuzoval, autoři to vzali po svém a vlastně se snažili navázat na první díl a dovysvětlovat některé detaily. Ale tím výčet maximálních pozitiv končí ... zásadní kámen úrazu byl hlavní hrdina - ať se snažil sebevíc, ať řval co mu hlasivky stačily .. nikdy se nedostal na úroveň G. Butlera .. rapidně mu chybělo charizma (i svalová hmota) pro tuto roli. Naopak E. Green byla úžasná .. její scény zřejmě hltal každý, dokázala vytvořit dokonalou mrchu se sexy křivkami a vražednými sklony. A co mě nejvíc nasralo - absence cool sehrané partičky bojovníků ze Sparty .. těch pár sekund na scéně nic nevytrhlo a já si přitom tak přál jejich krutě vypilované taktiky .. jako bylo v prvním díle. //// ---- //// ... II. PROJEKCE : Názor zůstává téměř totožný -> výraznější postava z celého filmu je pouze Eva Green a pokud bych hledal to správné slovo charakterizující celý film, bylo by to zřejmě "zmatené/chaotické", nýbrž samotné záběry nevypadají vůbec špatně, i když je polovina filmu zpomalená. [66%]

• 25.2.2014  19:05
    Konzultant (2013)

Nesmyslný až nevysvětlitelný přehmat mistra R. Scotta .. jinak si to neumím vysvětlit. Jeho filmy mají šmrnc, napjatou atmosféru a minimálně zajímavou zápletku. "Konzultant" nemá ani jedno .. ba naopak, dokáže místy nepříjemně nudit. Na první pohled vypadá film velmi přitažlivě, slavná herecká jména v hlavních rolích, na režisérské židli pan Scott a příběh zamotaný s drogovým kartelem. Jenomže pod pokličkou každý jednoduše rozlouskne néé-až tak sympaticky vypadající snímek. Příběh zamotaný jak námořní uzel, nic nedává pořádně smysl, akce žádná a atmosféra statická .. tohle nedělá dobrý film, také tak "Konzultant" dopadl. [43%]

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9