Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Tahle zajimavá road movie na mě působila velmi uceleně a jednoduše. Přitom se jedná o něco specifického, o posmrtný život sebevrahů a jejich dalších působení na onom světě. Celý film je viditelně založen na přesvědčivých hereckých výkonech zůčastněných a klábosení .. Dialogy se hemží celý snímek od začátku až po zajimavý konec. Určitě se nejedná o vtipnou komedii, nýbrž o mírně usměvavé dobrodružství .. tohle mi moc nesedlo, méně řečí a více humoru by jistě prospělo. [61%]

Válečné hry 2: Kód smrti (2008)

Big problem tohoto filmu je v tom, že je celý nesmyslně postavený na hlavu. Nic nedává smysl, nápad je absolutně mimo mísu, nulové napětí a je toho víc ... ale dá se to přežvejkat - jednoduše vypnout mozek a sledovat klučinu ( hackerského guru ) jak bojuje svůj boj proti 'našlapanému' systému. A že člověk občas koulí očí ... [38%]

Kronika mutantů (2008)

Od tohoto filmu jsem čekal nevýraznou scifi řežbu pro jedno použítí .. mé očekávání se naplnilo téměř do puntíku. Vysekané akční béčko s hromadou nesmyslů, nevýrazným dějem a naprosto jasným koncem. Ocejpá to jako na běžícím pásu, to je pravda, ale vizuálně to vypadá prapodivně. Mutanti vypadají vtipně, to se musí nechat. V hlavě mi zůstala především ta "crazy" skupinka sebevrahů, stvárněná vcelku slušně, která chrlí hrdinské hlášky a rozsřílí vše, co jim doběhne pod nos..škoda že odpadají tak rychle:) Béčkový průměr svého žánru jako vyšitý. [49%]

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Mé nadšení z tohoto filmu podráží dvě neodmyslitelné věci - jedná se o muzikál .. i když je ono zpívání v přijatelné formě, dokonce se občas i dobře poslouchá, pořád to je a bude muzikál, který mi do filmu moc nesedí. A druhým zádrhelem je samotný fakt, že se jedná o historický snímek, který nikdy nebyl v mém top žebříčku žánrů. Ale..když se ti vezme kolem a kolem .. je samotná struktura filmu hodně vyvážená a sladěná, pohodově se na to kouká a výborný J. Depp opět tahá za hlavní nitky a stává se pevným pilířem celého řádění Sweeneyho Todda. [62%]

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Tenhle počin mě ve výsledku nezaujal téměř ničím. Táhlý a nudný děj se nedá přehlédnout a doslova nulová vtipná stránka celého filmu byla až katastrofální. Snad jediným pozitivem je duo A. Brody a O. Wilson a občas krásné obrázky tamní krajiny. [31%]

Válka rozumu a cti (2006)

Na mé poměry moc ukecané, moc složité a moc čínské .. na druhou stranu bezesporu kvalitní, válečný a strategický film. [49%]

Seznamte se s Davem (2008)

Zajimavý námět, ale zpackaná struktura .. takhle by se dal jednoduše definovat celý film, který může zaujmout svým dějem, ale jako celek působí podivně. E. Murphy nezklame ani v tomhle případě a opět předvádí ty své grimasy, úsměvy od ucha k uchu a hlavní role 'Jsem robot z cizí planety', mu jde také dobře. Ale naházet scifi, romantiku, lásku a komedii do jednoho pytle a nechat výsledek takový jaký je .. ne u tohoto typu filmu. Moc povrchní a jednoduché, žádné napětí a zamilovaným pohledům se také nedá uvěřit. Jsou zde k nalezení vtipné okamžiky, ale je jich dost málo. [46%]

Královna ročníku (2007)

Příjemné překvapení ve formě stokrát viděného .. typická povídačka ze školního prostředí ve stylu 'klasicky-americky'. Jenže tahle ptákovina má šmrnc a nepostrádá ani příjemný humor, ani legrační scénky. Pěkně z lehounka komicky, přitom svižně a srandovně, okořeněné jemnou romantikou a happyendem jako z pohádky. K tomu příjemná atmosféra poskládaná především z krásných slečen a partou odpadlíků, kteří jsou hlavním vtipným tahounem celého filmu. [73%]

Tunelové krysy (2008)

A tohle že má na svědomí U. Boll .. kupodivu to nebylo tak špatné, jak by člověk čekal. Válečnou atmosféru se mu podařilo navodit vcelku slušně. Celý film by se dal definovat jedním slovem - depresivní. Přeci jen, většina scén se odehrává v temném tunelu s baterkou, pistolí a vietcongem u zadku, což končí nepřijemnou smrtí. Morbidní vraždy nejsou vyjímkou a krev zde teče různými směry. Za pochvalu stojí i výbuchy a přestřelky, horší to je s kamerou, která je místy moc zbrklá a roztřepaná. Hlavní nedostatek spočívá v nedůsledném emociálním přiblížení k samotným vojákům(jeden jako druhý), kteří postupně umírají jako hrušky, tudíž je děj moc lineární a předvídatelný. Ve výsledku malá pochvala - dívat se na to dá :) [54%]

Andělé a panny (2007)

Úchylné až se tomu člověk směje .. celý film je zahalen v erotickém rouše a nedává jinou možnost než sledovat přihlouplý děj až do konce. A poněvadž se autoři moc nezaobírali komickou stránkou, vznikl mix příběhů s jednoduchou pointou odehrávající se v historickém prostředí. Uštípnout kousek od každého žánru se ve výsledku jeví jako lehký odvar pomateného filmu. [43%]