• Fantasy

Hranice nemožného - 6:02 (2011) (epizoda)

Olivia a Peter sa spoločne prebúdzajú do naozaj prekrásneho rána, kedy iba ležia pri sebe a navzájom na seba zamilovane hladia, čím sa pokúšajú navždycky zvečniť túto chvíľu. To vtedy však ešte nevedeli, akej kataklizme budú čeliť. Walternate totižto započal finálnu ofenzívu tým, že spustil sériu vortexov, ktorá postupne viedla k rozkladu druhého sveta. Olivia a Peter sú nútení sa dočasne rozlúčiť, zatiaľ čo Liv sa snaží vypátrať Sama Weissa, Peter sa rozhodol vstúpiť do skazonosného stroja, čomu predchádzalo skutočne dojemné lúčenie. Avšak stroj skazy ho odmietne a uvedie ho do bezvedomia, čo podnieti Waltera k vskutku srdcervúcej modlitbe za svojho syna. Na druhej strane alternatívna Olivia podnikla potrebné kroky k tomu, aby s Petrovou pomocou odvrátila koniec sveta, ale žiaľ neúspešne.

Hranice nemožného - Diethylamid kyseliny lysergové (2011) (epizoda)

Oliviin stav mysle sa rapídne zhoršil a vyzerá to tak, že Williamove vedomie ju už nemôže len tak opustiť, nakoľko udržuje jej telo nažive. Oliv sa postupne stráca a tak je nevyhnutné vstúpiť do jej mysle. Peter, Walter a Belly sa nedopujú halucinogénmi, aby sa uviedli do stavu zdieľaného vedomia, čo priamo viedlo k surreálnemu výletu do Oliviinho podvedomia. Aj Broylesov drogový trip bol neskutočne zábavný. Po chvíli si aj vizuálna stránka prejde výraznou obdobou a znenazdania sa ocitneme v animovanom prevedení sveta, čo bol vážne nápaditý spôsobom, ako urobiť túto epizódu naozaj atraktívnou. Opätovné stretnutie Petra a Liv bolo pohnutlivé, ale v svojej podstate išlo o skúšku pre Petra, či je schopný rozpoznať svoju Livvy. Rozlúčka s Billym bola nesmierne zarmucujúca, obzvlášť pre Waltera.

Hranice nemožného - Pokrevní linie (2011) (epizoda)

Opäť sa presúvame na druhú stranu, kde Olivia je z ničoho nič unesená, čo si vyžiada akútnu odozvu zo strany Fringe Division. Obzvlášť Lincoln túto vyhrotenú situáciu veľmi prežíva a nebojí sa obrátiť na Waltera Bishopa, ktorý mu poskytne prístup k tajným zložkám ohľadom Oliviinho nedávneho pôsobenia v paralelnom vesmíre. Taktiež sa dozvedá aj o otcovi jej dieťaťa, ktorým je Peter, i Walternateovom príbuzenskom vzťahu. Za tú dobu bolo Oliviine tehotenstvo urýchlene a netrvalo dlho, než začala rodiť. Pri pôrode jej asistoval navrátenec Henry a Lincoln, ktorý sa konečne odhodlal jej povedať o svojich citov k nej. Táto scéna bola mimoriadne emočná a intenzívna, že som mal slzičky na krajíčku. Nasledovalo niekoľko krásnych a šťastných okamžikov, kedy sa postavy radovali z novonarodeného bábätká.

Hranice nemožného - Černý pasažér (2011) (epizoda)

Dosť filozofická epizóda s hlbokými myšlienkami. Vedomie Williama Bella sa prenieslo do tela Olivie, ktorá po novom slúži ako schránka. To, čo Anna Torv predvádzala so svojim hlasom v tejto epizóde, bolo naozaj famózne. Konečne sme sa dočkali vytúženej spolupráce medzi Walterom a Bellym, ktorá bola skutočne rozveseľujúca. William takisto nastienil veľmi zaujímavú myšlienku ohľadom paralely, ktorá nastala s jeho znovuvzkriesením a nesmrteľnou ženou, ktorá sa pokúšala zomrieť. Išlo o pozoruhodnú spojitosť dvoch zdanlivo nesúvisiacich udalostí. Tiež kvitujem nápadne postrčenú analogickosť mena Dana Gray s gotickou postavou Doriana Graya, ktorá taktiež bola odsúdená k večnému životu bez vášne. Peter a Broyles medzitým priberú do tímu agenta Lincolna Leeho, ktorý im vypomáha s týmto prípadom.

Hranice nemožného - Osmium (2011) (epizoda)

Tak úvodné veselenie Waltera s Hurleym zo seriálu Lost, ktorého tvorcom je takisto J.J. Abrams, prijemne pobavilo. Prípad okolo záhadnej formy levitácia bol skvelou alegóriou na príbeh z gréckej mytológie o Ikarosovi. Olivia a Peter sú spolu naozaj rozkošní, ale žiaľ zazlievam Petrovi to, že pred ňou zatajuje isté skutočnosti. Nedostatok úprimnosti z Petrovej strany je to, čo mi bráni k naprostej spokojnosti pri pohľade na nich dvoch, vážne nechcem, aby medzi nimi boli ešte nejaké tajomstvá a klamstvá. Našťastie Peter prehodnotí svoj postoj a rozhodne sa jej zveriť úplne o všetkom. Aj Walter je šťastím bez seba z toho, že Liv s jeho synom utvorila pár. Tiež som si náramne užíval i Walterovu interakciu či už s Ninou alebo Astrid. A ten zvrat s vrátením Williama Bella späť do hry prekvapil.

Hranice nemožného - Subjekt 13 (2011) (epizoda)

Troška odbočíme od hlavného príbehu a vrátime sa späť do Walterovej minulosti, konkrétne do časov, kedy na deťoch uskutočňoval experimenty s cortexiphanom, aby prebudil ich skryté schopnosti. Najviac zázračným dieťaťom sa javila byť naša malá Olivia, ktorá bola schopná zo strachu sa premiestniť na druhú stranu. Čo nie je až tak prekvapivé, keďže strach je najsilnejšia emócia, ktorú je myseľ schopná cítiť. A tak sa Walter prostredníctvom rozsiahlych testom pokúsil stimulovať jej kortikálnu reakciu. Elizabeth sa medzitým snaží získať Petrovi dôveru tým, že mu navodí pocit bezpečia a domova. Dokonca prišlo aj na prvé stretnutie Olivie a Petra, ktorý si ihneď padnú do oka. Tiež sa pozrieme aj do alternatívnej dimenzie, kde sleduje Waltera a Elizabeth, ako sa snažia prečkať tieto rušné časy.

Hranice nemožného - Byt 6B (2011) (epizoda)

Nádherný príbeh o láske, ktorá presahuje hranice vesmíru, a to doslova. Ľudia sa prepadávajú skrz podlahu balkónu a tak navštívime toto miesto výskytu neobjasnených fenoménov, v ktorom údajne straší. Walter si však nemyslí, že majú čo dočinenia s duchom, ale s čiernou dierou, ktorá môže potenciálne viesť k vzniku vortexu. Toto narušenie fyzikálnych zákonov ho privádza k myšlienke, že aj náš svet sa už začína rozpadať. Romantická linka Olivie a Petra bola skutočne prekrásna, plná silných momentov a iskrivej chémie. Najprv im nevedomky Walter zariadi rande, čo ma príjemne rozveselilo. Ale ozaj hrejivý pocit nastal až pri ich spoločnom bozku, ktorý však rýchlo odznel. Každopádne sa aj na večer celý rozjasaní opäť stretnú, zabudnú na všetky zábrany a konečne posunú ich vzťah na vyššiu úroveň.

Hranice nemožného - Nesmrtelnost (2011) (epizoda)

Po dlhšom čase sa opäť vraciame do paralelného vesmíru, ktorého oblohu brázdia zepelíny. Veľká časť pozornosti sa upriami na alternatívnu Oliviu, na ktorú čaká pomerne nabitý život. Spolu s Fringe Division sa pokúša prísť na kĺb záhade, ktorá má čo dočinenia s chrobákmi, ktorý parazitujú na ľuďoch. Dokonca samotná Liv bola infikovaná týmito parazitmi, minimálne to tak spočiatku vyzeralo, nakoniec sa však z toho vykľulo tehotenstvo. Nielen v práci zažíva rušné chvíle, ale aj v osobnom živote. Jej priateľ ju požiadal o ruku, ona povedala "áno", avšak ukázalo sa, že je tehotná, tak mala definitívne po vzťahu, ale na konci ju zastihne nečakaná návšteva od Ministra Waltera Bishopa, ktorý ju prijal do rodiny, keďže nosí v brušku jeho vnúča, ktoré môže primäť Petra vrátiť sa do tejto dimenzie.

Hranice nemožného - Soustřeď se a zeptej se znovu (2011) (epizoda)

Aktuálny prípad uviazol na mŕtvom bode, keďže jediná osoba s potrebnými informáciami, sa ocitá v kóme. Tento fakt podnieti Waltera k tomu, aby požiadal o pomoc telepata, ktorý by mohol prečítať dotyčného myšlienky. Vzťah Petra a Olivie sa nevyvíja úplne podľa mojich predstáv. Nikto by nemal vedieť, čo si druhý človek myslí, často to vedie k smútku a sklamaniu. Žiaľ, Oliv sa týmto spôsobom dozvedá o tom, že i Peter stále prechováva city k druhej Olivii, čo ju výrazne rozosmutní. A záverečná scéna s Ninou Sharp a Samom Weissom na seba striháva takmer všetku pozornosť. Ich rozhovor nastolil jednu zásadnú otázku, avšak odpoveď na ňu nemusí byť taká jednoznačná ako sa z prvopočiatku môže zdať. Osud oboch vesmírov závisí od Petra, jeho stavu mysle a od toho, ktorú Oliviu si nakoniec vyberie.

Hranice nemožného - Reciprocita (2011) (epizoda)

Zdanlivo nefunkčný skazonosný stroj zrazu začne reagovať na Petrovu prítomnosť, čo vedie k jjeho náhlej zmene osobnosti. Následne sa na vlastnú päsť vydáva loviť ostatných Shapeshifterov, o čom nikomu nepovie. Avšak keď ho Walter pristihne pri čine, bol zhrozený a šokovaný z toho, čo sa z jeho syna stalo. Ani vzťah Petra a Olivie nie je úplne ideálny a stále je medzi nimi cítiť zreteľné napätie a rozpaky. Olivia sa však snaží lepšie pochopiť Petra a vžiť sa do jeho kože. Totižto doteraz sa vyslovene sústredila iba na svoj uhol pohľadu, že úplne zabudla pomyslieť na to, čo druhá Olivia previedla Petrovi. V súznení s tým sa však dozvedá aj to, že jej alternatívne ja prechovávalo city k nemu. Tiež bolo zábavné sledovať Walterove chovanie vzhľadom na to, že v jeho mozgu rástlo šimpanzie DNA.