Kanibal! Muzikál (1993)

Částečně autobiografický film. Romance. Nabízí se přirovnání k Lásce nebeské. Pár zásadních rozdílů a zároveň důvodů, proč raději sáhnout po Kanibalovi: v Kanibalovi je příběhová linie uvěřitelná; postavy nejsou žádná odpudivá monstra; není šance se u něj nudit ani rozčílit; neexhibuje tam Tomáš Sangster.

Koncert hrůzy (1990)

"Ale já dělám horrory. Kdybych dělal filmy o lásce, nikdo by na ně nechodil." Toť Koncert hrůzy.

Jezero (1999)

Znamenitá parodie a hardcore sračka jak se sluší a patří.___(Možné "spoilery".) Nejpodstatnější zápor filmu je především v tom, že jednu z hlavních postav (B. Fonda), extrémně nesympatickou ufňukanou paleontoložku, ta zelená potvora nesežere! Dokonce ji ani nepokouše, takže po skončení filmu zůstanou divákovi jen oči pro pláč. Pak už ale jen samá pozitiva.___Krokouš útočí na medvěda, na krávu, na helikoptéru, občas to vypadá, že si rád sám pro sebe zafilozofuje a vždycky je z toho poměrně efektivní paseka. Když mu vyhládne, zastaví se v sousedství na kus řeči a na kus dobytka za jednou senilní babkou, která ho jím už nějakou dobu krmí. V této atmosféře se tam promenáduje znuděný Bill Pullman tvářící se furt stejně, jako by se nechumelilo. Zdatně mu sekunduje - již výše zmíněná - Bridget Fonda, ze které znalost svého oboru (Paleontologie) vyzařuje asi stejně, jako z té naší Kačky při vysvětlování pojmu Biomasa. Další do party je jeden prachatý expert, co je s krokoušem evidentně za dobře, protože má potřebu za ním neustále lozit do vody a nic se mu nestane.___Nejsilnější byl jeden z posledních záběrů: partička vyčerpaných hrdinů, polomrtvý krokouš zaparkovaný v helikoptéře a kolem pochodující přeživší návnada (kráva) s navlečenými popruhy.___Pěkně.

Vetřelec ³ (1992)

Zdejší hodnocení je dojemnější možná víc než ten nádherný závěr.

Silent Night, Deadly Night (1984)

Stejně jako polovina Američanů, mám i já rád Vánoce, odhalená ženská ňadra a slasher před spaním. Od Silent Night, Deadly Night jsem také této kombinace dostal vrchovatě. A nejen to, pravděpodobně jsem v něm objevil i svou budoucí vánoční klasiku, kterou si budu (doufám, že i s celou rodinou) tradičně 24/12 pouštět hned vedle pyšné princezny a uřvaného Kevina.___Ústřední postavou, jež dotváří příjemnou sváteční atmosféru celého filmu, je překvapivě Santa Claus. Pod jeho bílými vousy se ukrývá osmnáctiletý mladík, kterému (vlivem traumat z dětství) jednou takhle o štědrém večeru rupne v kouli, rozhodne se sáhnout po hasičské sekyře a potrestat všechny zlobivé děti po svém. Už z popisu musíte uznat, že děj je asi skutečně zábavný, což potvrzuju.___Všechno fajn, ale ti herci... Kupříkladu z výrazu (přeci jen pořád kluka) Santy moc strach nešel, spíš naopak. Reakce jedné jeptišky na čerstvou mrtvolu zastřeleného kněze též nebyla situaci zrovna odpovídající atd. atd. Avšak počítám, že při dalším promítání si všechnu béčkovost náležitě užiju a hodnocení zvednu. ___ (3,5*)

Clerks 2: Muži za pultem (2006) odpad!

8-O__ Naprosto souhlasím tady s BoXBem. Tedy s tou výjimkou, že mně nepřišlo nic vtipného ani na těch podivných hláškách (a podivných lidech, kteří je pronášeli) kolem Pána prstenů/Hvězdných válek a upřímně pochybuju o tom, že by mi k tomu dopomohl nižší věk, alkohol, thc či cokoliv jiného. Nichts für mich.

Gilda (1946)

Všechno je to pravda, na Ritu žádná nemá.♥ ;

Skrytá identita (2006)

Pro mě další bezchybný klenot mistra Scorseseho s výbornou hudební složkou a obsazením, a po jehož skončení bych tipoval o třetinu kratší stopáž.