Na vlastní oči (1994) (pořad)

Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou ... la la lá

Uvnitř (2007)

Z hlediska šokováním samotnou intenzitou krutosti u mě fungovalo, lhostejný jsem nebyl ani vteřinu. Čili hlavní účel splnilo... Ostatní aspekty, především pak příběh a scénář, jsou slabšího rázu.

Legenda o "1900" (1998)

Tornatore se mi jako režisér i scénárista zamlouvá, Roth je perfektní herec, klavír je mi velmi blízký a scéna vítězství nad namachrovaným jazzmanem je prostě lahůdková - pozitiv by bylo dost. Plný počet ale nedám, za ten kýčovitý citový gejzír ke konci fakt ne.

Návrat (2003)

Film jsem několikrát prozkoumal ve všech směrech, následně je sepsal a pečlivě propočítal. Pro konečné hodnocení mi vychází 81,64 %. Zaokrouhluji na 82 %.

Dopisy v krajkách (2000) (TV film)

Pikantní a nevšední záležitost určena gurmánům se smyslem pro humor, nahé zadnice a koňské hřívy. (Scéna s koněm překročila mez, jinak fajn. 3,5*)

Krok za krokem (1991) (seriál)

Pro mne je kvalita zcela závislá na tom, kdo je zrovna na scéně. Dana a JT - 5/5; Frank a Carol - 4/5; Al a Karen - 2/5; Marc a Brandon - 1/5. Ve výsledku průměr, ale vzledem k nostalgii (které nejsem schopen se bránit) tu hvězdu přihodím.

Život podle Dana (2007)

Carell svého Dana se vší tou skleslostí, otcovskou zodpovědností a nakonec i (ne)zamilovaností ztvárnil móóc dobře a byl mi hodně sympatický. Příjemná atmosféra lemuje celý film a občas se člověk i nenásilně pousměje. Problém je ale v klasickém šablonovitém ději, který postrádá jakékoliv originální "něco"...Tohle schéma už jsem někde viděl. Nejednou. (3,5*)

Noc oživlých mrtvol (1968)

Žádné zbytečnosti. Po veškerý čas jen to, co si přesně představuju pod pojmem Příkladný zombie horror. Daleko intenzivnější účinek než u podobných filmů současné a nedávné produkce.