La moglie vergine (1975)

Další z průměrných komedií italské   lechtivé vlny ze sedmdesátých let, ve které   exceluje Renzo Montagnani a Edwige Fenech.   Zejména Renzo jako strýc Federico, který   obskočí každou služku v domě a žádná žena   na něho nesmí vystrčit beztrestně zadek,   pokračuje ve své škále postav italských   samců a svůdců. Zajímavé, že ač není tak   přitažlivý, stal se i se svou nadváhou   symbolem erotických komedií. Edwige se ani   tentokrát nahotě nevyhýbá, ale hezký pohled   je i na další herečky. Celý příběh se motá   kolem panenství nevěsty, která by i podlehla   nevěře, ale vždy v poslední chvíli cukne.   Dvojmyslné řečičky k takovému ději patří,   stejně jako záběry kopulace různých párů.   Vše je zaobaleno do naoko slušného příběhy,   který se může odehrát pouze v Itálii.

Rivalové (2013)

Žádný motosport mě moc nezajímá a tak film mi nic neříká. I když pamatuji v TV začátkem sedmdesátých let první přenosy, které se začaly vysílat, ale bych jich pouze pár za rok. Nikdy jsem rivalitu Laudy a Hunta tak nevnímal, jak je uváděno ve filmu. Zřejmě to bylo způsobeno i tím, že komouši F1 vnímali jako typicky kapitalistický sport, žádný jezdec z východu dlouho neexistoval, a tak se o nich psalo málo a informace nebyly takřka žádné. Teprve po tragické nehodě Laudy se poměry trochu změnily.

Soumrak (1982)

Hluboce kultivovaný styl a hluboké lidské   pochopení, to je Goran Paskaljevič. Bohužel   film vznikl ve spolupráci s americkou   distribuční firmou, což je jednak vidět na   obsazení hlavních rolí, a ve způsobu   vyprávění, do kterého pronikl sentiment a   nostalgie.

La casa de las mujeres perdidas (1983)

Klasický Jess Franco - osamělý ostrov nejlépe v tropech, rodinka se sexuálními úchylkami, jeho oblíbená herečka a životní družka Lina Romay, která odehraje devadesát procent filmu s nahým zadkem. V příběhu se většinou věnuje masturbaci ať už se soškou nebo plátkem pomeranče, kdy jí  téká šťáva po celém těle. Při této scéně sleduje zřejmě seriál Dallas, je  slyšet pouze zvuk dialogu J.R. a Sue Ellen. Dobrý úlet. Franco natočil provokativní film, smyslný, ale zároveň i poetický. Vše platí jen ale pro jeho fandy, kteří by "Dům   ztracených žen" neměli vynechat.

Smrtelná aliance (2013)

Příběh u mě stojí na samé hranici míry snesitelnosti v přehánění v mnoha bitkách a snůšky nelogičností, které provázejí celý film. Všechno vrcholí nesmyslným tarzanovským soubojem ve vrcholcích stromů. Zároveň naivita policistů je také k smíchu. Kdo snese měřítko, je kupodivu Van Damme, kterému role záporáků sednou lépe než dřívější kladní hrdinové.

Bravados (1958)

Jeden z nejlepších westernů s Gregory Peckem (vedle Mackenny a Žlutého nebe). Typická postava G.P. a jeho posez na koni, kdy dlouhé nohy ve třmenech vláčí pomalu po zemi, to mě vždycky fascinovalo. Snad ještě John Wayne vypadal tak dobře na koni.

Une vraie jeune fille (1976)

Kontroverzní snímek, který byl k promítání na veřejnosti zakázán až téměř do roku 2000. Po shlédnutí filmu mě zákaz poněkud překvapil, protože znám více filmů ze stejné doby, které jednají o podobných tématech.   Tím, nemyslím zrovna zobrazení sexu na  filmovém plátně, to se řešilo nůžkami, ale samotné téma. Navíc vzhledem ke známé skutečnosti, že Alice jako dívku na hraně  nezletilosti a mladistvé, hrála dvacetiletá   herečka, je to ku podivu. Možná lze vnímat scénu s trháním žížaly na obnažené ohanbí Alice jako pornografickou, ale zapadá do děje a fantazií dospívající dívky, což u mě její zařazení odůvodnilo.

Anna, quel particolare piacere (1973)

Mnohem raději mám Edwigu Fenechovovu v jejím   pravém žánru, než v podobném dramatu s   kriminální zápletkou. Italské komedie s   erotickým nádechem a oblíbenými přiblblými   týpky, kteří jí sekundují ve svlékacích   scénách, jsou mnohem snesitelnější. I tady se   "Fenečka" několikrát odhalí, ale je   to takové cudné a scény postrádají nádech   lascivnosti. Příště si dám na výběru   jejích filmů více záležet.

The Tale of Tiffany Lust (1981)

Klasika svého žánru byla natočena před   čtyřiceti lety. Režisérem je proslulý   průkopník filmů pro dospělé Radley Metzger,   dnes oceňovaný umělec Zlatého věku porna.   Námět filmu je také klasika, zanedbávaná   panička hledá uspokojení někde jinde,   originální je nápad živého rozhlasového   vysílání sexuální terapeutky Florence v   podání Vanessy del Rio. Aby nezůstalo u jedné   hvězdy porna, objeví se ti nejznámější herci   z před čtyřiceti let jako nezapomenutelný Ron   Jeremy (dodnes činný), Veronica Hart, Samantha   Fox, Dominique Saint Claire, George Payne a   další. Tato klasika se u nás objevila až s   rozvojem videa koncem osmdesátých let minulého   století.

Milostný příběh (1967)

Film jsem viděl poprvé v roce 1969 a byl jsem   nadšený. Moje sympatie k filmu i po nedávném   shlédnutí neopadly a tak příběh telefonní   operátorky a muslimského deratizátora krys   patří mezi ty filmy z období nové   jugoslávské vlny, které hodnotím nejvýše. K   příběhu patří i tak tragický závěr, jiný   si ani nedovedu představit.