Per una bara piena di dollari (1971)

Spaghetti western určitě stojí za zhlédnutí, už jenom kvůli Klausu Kinskimu a Gordonu Mitchellovi. Klaus zahraje všechno a tihle záporáci mu perfektně jdou.

Minirevue s Karinthym (1972) (pořad)

Tři scénky průměrné úrovně z pera maďarského satirika jsou proloženy pěveckými čísly Václava Neckáře, Hany Zagorové, Vladěny Prachařové a Evy Pilarové. Z mluveného slova je nejvydařenější epizoda třetí "Vysvědčení", která je založená na expresivním hereckém projevu Josefa Dvořáka jako pihovatého puberťáka s neskonale blbými výmluvami. Druhý příběh "Inzerát" silně připomene známou scénku se "šachovou koncovkou" a sjednáváním rande humoristy Felixe Holzmanna. Že by nebyl populární komik zase až tak původní?

Adam & Eva - Mädchen, die es gerne machen (1976)

Švýcarský producent a režisér Erwin C. Dietrich přitvrdil a natočil hard porno, které je zaobaleno do reportážní mise, kdy jsou zpovídány ženy, ať už vdané či svobodné. Ve čtvrté epizodě se objeví Uschi Karnat (neboli Sandra Nova), známá z jiných soft komedií příp. z Josefiny Mutzenbacherové, Rasputina nebo Císařovny Kateřiny. Součástí je i retro z dvacátých let minulého století.

Trnitou cestou za humorem (1983) (pořad)

Víceméně zapomenuté kabaretní scénky, z nichž některé, jak i přiznává Miloš Kopecký, vznikly ještě dříve v Divadle satiry. Musím přiznat, že si je z vysílání TV nepamatuji, i když pamatuji leccos. Zřejmě už tenkrát nebyly příliš vtipné, o čemž jsem se dneska znovu přesvědčil.

Písničky z archivu (1968) (pořad)

Desetiminutová stopáž vystačí tak na tři písničky a pak záleží na jakého interpreta divák narazí. Nevím, kolik je natočeno pokračování, já nyní viděl Voktora Sodomu, což je popud k poznámce do CSFD.cz. Stále mám v paměti koncert Matadors v roce 1967 a kapelu oblečenou v uniformách 18. a 19. století ve složení Bezloja, Black, Hladík, Obermayer, Sodoma.  Zlaté období, než přišel srpen 1968.

La noche de la furia (1974)

Španělský thriller situovaný do slunné Kalifornie, kde v domě zapomenuté a extravagantní filmové hvězdy Jill sídlí gang padělatelů pod vedením Parryho. Vládní agent Trant úspěšně pronikne do organizace zásluhou známosti s Parrym (válka ve Vietnamu). Úkol se daří Trantovi plnit do chvíle, než do domu vtrhne banda sadistických hippies a nastane teror.

Král a žena (1967) (TV film)

Televizní miniatura, na kterou se vždy rád podívám. Oba hlavní představitele mám za své oblíbence, Jan Werich si sám přeložil a upravil originální text. Evald Schorm se chopil režie a já si mohu každý rok připomenout herecké mistrovství Jana Wericha.

Lapidárium: Příběh parku (1997) (TV film)

Další ze zajímavých dokumentů. Není uvedeno zda rod Silva-Tarouca kolaboroval za druhé světové války s fašisty, ale těžko, když byla v roce 1942 uvalena na zámek  nacistická správa. Restituce? Jinak dělnická přípravka mi vždy připomene, když jsem jako elév začal pracovat na krajském soudě v jednom nejmenovaném městě, kde senát I. hlavy byl složen z podobných kádrů. Za jeden rok někde stranou na zámečku v padesátých letech zvládly maturitu a právnický titul. Kam se hrabou zdiskreditovaná plzeňská práva!

Seduction of Misty Mundae, The (2004)

Režisér Michael Raso nenatočil žádnou pornografii, ale naopak decentní soft erotiku bez jakékoliv  rozjívenosti, co se sexuálních čísel týče. Devadesát procent tvoří vzájemné laskání dívek a žen, což je trochu na škodu. Příběh mladé a nesmělé Misty, která tráví léto u tetičky Ingy, která se nijak před svou nezkušenou příbuznou neostýchá. Poměrně hezké herečky nemají co hrát, film nemá prakticky žádný děj.

Lapidárium: Příběh zlatého nápisu (1997) (TV film)

Zajímavý dokument a rozmáchlém projektu Barrandovských filmových ateliérů, když doba velké hospodářské krize příliš podobným stavbám nepřála. Pohled doby (1997) na zanedbané barrandovské vily a jejich okolí není příliš optimistický. Zajímalo by mě,  jak vypadají dnes, téměř po pětadvaceti letech.