L'incendio di Roma (1965)

Film ze žánru peplum přináší příběh z doby vlády císaře Nera (54 - 68 n.l.), kdy se na příkaz císaře mají pretoriáni vypořádat s křesťany. Vyhlazením je pověřen mladý konzul Marcus Valerius, který se po sedmi letech vrací s vítěznou aureolou z Galie. Příčí se mu zabíjení nevinných lidí a když objeví mez křesťany v římských katakombách milovanou Giulii, vzepře se rozkazu.

Kabaret u Zvonečku (1970) (pořad)

Nikdy jsem si nemyslel, že uvidím v jedné kabaretní scénce pohromadě Jaroslava Štercla a Josef Dvořáka. Tak to se podařilo v jednom díle z roku 1972, kdy už nuceně skončil Dvořák v ústeckém Kladivadle a začínal v Semaforu. Úroveň myslivecké scény pochybná, samozřejmě, že dnešní humor je už někde jinde. Přesto se aspoň na závěrečné titulky mohl Pepa dostat.

Tři města, která změnila svět: Amsterdam, Londýn, New York (2017) (seriál)

Takto by měl  správně vypadat dokumentární film, který přinese nejen zábavu, ale i spoustu nových informací i pro zasvěcené diváky. Nutno vyzvednout animaci, která znázorňuje postupný rozvoj měst. Viděl jsem už dvakrát a podívám se i potřetí.

Návrat Sherlocka Holmese - Musgraveský rituál (1986) (epizoda)

Jedno z nejlepších pokračování série "Návrat S.H.", což je také způsobeno tím, že tentokrát není tolik flashbacků a Sherlock prakticky nesleze se svým věrným dr. Watsonem z "plátna". Zápletka výborná, pátrání po zmizelém komorníkovi a pokladu s geometrickým zaměřením.

Pan Tau - Pan Tau a velký ples (1975) (epizoda)

Moje nejoblíbenější scéna ze třetí série je tanec Vondráčka a Křížkové na hudbu neviditelné kapely. Zvláště jedna přehazovačka při rokenrolu je úchvatná.

Ringo del Nebraska (1966)

Rovněž nesouhlasím s názorem, že Mario Bava byl mizerný režisér. Spaghetti westerny svedl obstojně a našel se v jiném žánru, kde patřil mezi nejlepší režiséry své éry. Tento příběh opět využívá popularity jména Ringo, což je pro příběh nepodstatné.

Zaprášená tajemství: Vražedné foto (2018) (TV film)

Na rádoby mysteriózní seriál americké televize se dá koukat jenom z jednoho důvodu: v hlavní roli Lori Loughlinová. Tu jsem si oblíbil, když hrála před desítkami let v několika hororech a thrillerech a od té doby mám pro ní slabost. Jinak jde o slabě vykonstruované případy, jeden jako druhý.

Kapitálky (2020)

"Vyslal jsem kód 07, u mě se píše!" - tak signalizuje špicl securitáte, že objevil nový nápis kapitálkami na chodníku: SVOBODA. Příležitost pro další pronásledování a založení nového svazku nepřítele Rumunska. Film je natočen zajímavým způsobem, kdy část tvoří dokumentární záběry a televizní taneční a pěvecká čísla s pokleslou a propagandistickou zábavou, a další polovinu tvoří inscenované výpovědi hlavních postav v divadelních kulisách nebo s kresleným pozadím.

Prodaná babička (1978) (TV film)

Nesnesitelná babka a infantilní mladí manželé. Nedovedu si představit to "ťuťu, ňuňu" ve skutečném ivotě , to umí jen televizní autoři.

Moje šťastná hvězda (2012)

Francouzský rodinný film z oblíbeného prostředí dostihového sportu, tentokrát klusáckého. Mladá dívka zachraňuje rodinný hřebčín před bankrotem s pomocí ohnivé klisničky, kterou sama vychovala. Odměny za vítězství pomohou uhradit zadluženou farmu.