Taková malá vražda (1999) (TV film)

Jedna z nejlepších komediálních rolí Williama H. Macyho. Sedí mu formát kriminální komedie a možnost komunikovat z plátna s divákem, což patří k nejlepším chvílím z celého filmu. Film byl uveden v říjnu 2003 v České televizi.

Jak si v Semaforu hrajeme na divadlo (1990) (pořad)

Pobavilo a dozvěděl jsem se zase něco nového o mém oblíbeném divadle Semafor.  Dokument natočený na rozhraní revolučního roku je na začátku zaměřen na Osvobozené divadlo, z jehož tradic se snažili Jiří Suchý a Jiří Šlitr vycházet.  Je milé vidět třeba mladého a štíhlého Václava Koptu, Annu K. a další umělce. Jitka Molavcová se svým číslem s krásnou zelenou stokorunou s vyvedeným Gottwaldem. K nejlepšímu z celého záznamu patří závěrečná děkovačka celého souboru s "Tričkem námořníka". Překvapí při záběrech do obecenstva množství mladých lidí. Já mě l to štěstí, že jsem zažil v Semaforu tři představení v roce 1968 - 1969. Pak už jen hostovačky Kytice, Dr. Faust, Má hlava je včelín atd. u nás v divadle.

El Hakim (1957)

Životopisný film o slavném egyptském lékaři líčí jeho cestu za kariérou od chudých poměrů v dětství až po studia v Káhiře. Pře svou úspěšnou praxi El Hakim nikdy nezapomene na poměry, ze kterých vzešel a stále bojuje proti sociálnímu útlaku a korupci.

Cosmoball (2019)

Triková část je slabinou filmu, stejně jako klišé s umírající matkou a hledáním léku na její chorobu. Jinak ten ruský David Carradine v mladším vydání jim nějak nenarostl do výšky, ale úžasná podoba.

Podnájem na Champs Ellysées (1990) (TV film)

Herecký koncert tří hlavních představitelů, zejména Marie Spurné. Zábava lepší v první polovině komedie, stálé opakování začíná nudit. Slabá pointa.

La chica de las bragas transparentes (1981)

Akční šaráda Jesse Franca o jednom podvodu a záměně osob. Nechybí vydírání na základě intimních fotek, které ovšem směřuje poněkud mimo. Lina Romay, věrná souputnice režiséra, je na konci své krásy, ale pořád ještě v nahatých scénách obstojí. Což už u Roberta Fostera neplatí v přeneseném slova smyslu. A tak "Dívka v průsvitných kalhotkách" zůstane jen dalším z průměrných Francových filmů.

V pozdním dešti (1978) (TV film)

Scénárista Vladimír Körner se vyhnul jakékoliv kritice poměrů v době normalizace a svůj zájem soustředil na životní osud čtyřicetileté ženy, která hledá v odloučeném prostředí nový smysl života. Libuše Švormová věrohodně ztvárnila svou Karličku a zastínila Oldřicha Víznera. Čestmír Řanda jako domovník a správce ubytovny si pěkně u harmoniky zapěl a to mu šlo.

Gerard Depardieu ochutnává Evropu - Île-de-France (2016) (epizoda)

Gerard Depardieu a Laurent Audiot se tentokrát zaměří na Paříž a okolí. V hlavním městě se seznámí se včelaři a jejich úly na střechách budov, pohled na herce ve včelařské kombinéza a kukle je boží; ochutnají mořské plody z pařížské tržnice; dvojice navštíví Méréville - hlavní světové město pěstování potočnice; Milly la Foret, proslulé místo pěstování bylinek, především máty; Chantilly s pěstírnou žampiónů dovážených do Paříže; Neuville-sur-Oise s lány kapusty; zámek Chateau de Couranses se zámeckými zahradami plnými zeleniny; nakonec v Paříži poslední výrobnu tradiční šunky.

Bulšit (2001)

Většina diváků se vyjadřuje s despektem, ale já se téměř pokaždé při amerických parodií pobavím. Čert vem tu snůšku vyčítaných trapností, vulgarit a lascivnosti, vždy lepší než dnešní filmy s umírajícím lidmi na choroby, bukvicemi a lesbami, sociálními problémy, imigranty, rasovými problémy a me too. Odsouzeníhodná trapnost stojí u mně výše než snobská nuda. Nejsem filmový kritik.

Los pornoaficionados (1982)

Slabá soft erotica se zplihlými muži kašírujícími milostné akty. Dvojice mladých amatérských filmařů se zaměří na erotické filmy. Po seznámení s dvojicí dívek začnou natáčet první nesmělé pokusy a časem se jim podaří zaujmout nejen své kamarády.