• Rodinný

Pravdivé lži (1994)

Výborný akční film v čele s Arnoldem, kterému role neskutečně sedla a také sekla. Mix akčních scén se skvělým humorem a vynikajícími gagy. Velká, obrovská jízda od začátku do konce. Výborná Jaime Lee Curtis. Tak trochu se divím, že jsem tento film viděla poprvé až v roce 2023. Jak to, že mi v dětství unikl? Nevadí. O to více jsem si jej užila nyní. Na verzi z roku 2023 nechystám.

Klub odložených žen (1996)

Skvěly filmík, který zaujal a pobavil. Bála jsem se konce alá Happyend a všechny se vrátí ke svým manželům. Naštěstí ne. Diane Keaton a Goldie Hawn mám moc ráda, ale zvyknout si na dabingový hlas u Goldie v podání paní Valerie Zawadské nešlo. Obě mám moc ráda, ale raději každou zvlášť. Herečku Bette Midler příliš neznám, ale skvěle se do trojky kamarádek hodila. Vedlejší postavy také zazářily.

Láska ve vile (2022)

Z první poloviny filmu jsem byla rozpačitá. Moc mě nebavila ta trapná válka mezi nimi. Pak ale příběh jemně sklouzl do romantiky a zároveň jsme mohli nasát i trochu té Verony. Film už měl moji plnou pozornost. Tak jasně, že víme konec filmu od začátku a klišé nesmí chybět, ale i tak druhá půlka filmu stála za to.

Přání k mání (2017)

Samotný příběh je krásný. Má myšlenku, ponaučení. Je zajímavý. Ale bohužel mě po celou dobu rozptylovaly ty příšerné rádoby "staré" kostýmy. Všechny byly nové, na zakázku vyrobené. Školní aktovky zářily čistotou, a vsadím se, že v nich nebyl ani jeden sešit. Na dětských ramenou byly nepřirozené. I ostatní kulisy působily nepřirozeně. Čepice a šály si děti zřejmě každé ráno vyzvedly přímo v prodejně. Tohle mi prostě kazilo film. A nezbavila jsem se toho až do konce. Když už dobové oblečení, tak ale tak má i vypadat. Je pravda, že zde není zmíněno, v které době se příběh odehrává, takže kdyby se na to rovnou vykašlali, a příběh dosadili do současnosti, možná by to bylo po kostýmní stránce lepší. Ale zase na druhou stranu nepřítomnost moderní techniky potěšilo.

Ostrov (2023)

Oba herci skvělí. Vtipné dialogy pobavily. Ve dvou situacích jsem i slzy dojetí zamačkávala. Nemám co vytknout.

Policajt ze školky (1990)

Nostalgie. Ta mi dává zabrat. Ale já se nestydím dát plný počet filmu, který se mi v dětství líbil, a který si ráda pustím i nyní. Protože tehdy se točilo tak prostě jinak a dabing byl na vysoké úrovni. Takže minulosti je třeba vzdát hold a vzpomínat. Jó, to tenkrát byly časy. Arnold je kus chlapa, jeho partačka skvěle sekunduje, a ty děti, ty byly roztomilé. Hlavně se chovaly přiměřeně svému věku. To už se dnes ve filmech nevidí. A ty hlášky.

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Nemohu jinak. Já tu jeho maminku prostě žeru. Je boží. Silvester Stallone je roztomilý, jak je z ní nesvůj, a na nervy. Je to prostě prima film k pobavení.

Po čem ženy touží (2000)

Ach, ta nostalgie. Viděno po několika letech a stále skvělý film. Klasika. Ta nezklame.

Muž na radnici - Neschopnost (1976) (epizoda)

Škoda, že to Bavorovi s Jituš nakonec nevyjde. Bohdalka hraje Jituš skvěle. Moc jim to spolu sluší. Konečně jsem se dočkala Františka Němce. Je to můj oblíbený herec.

Muž na radnici - Starost (1976) (epizoda)

Vážně není jisté, jestli je Bohdalka kladná a nebo záporná postava. Ale hraje Jituš skvěle. Bavor opět palec nahoru. Pane jo, to je sympaťák. Jak herec, tak jeho postava.