Poslíček (1993)

Michael J. Fox v hlavní roli je ok, Gabrielle Anwar jako dekorace ujde a potěší také řada známých herců ve vedlejších postavách. Písničkový doprovod mohl být snad lepší, ale i tak dobrá zábava a spokojenost.

Mstitel (1989)

Vcelku slušná akční podívaná s dobrou atmosférou (hudba Dennis Dreith), které však ve srovnání se Seagalovými počiny z té doby (NICO - VÍC NEŽ ZÁKON, NEMILOSRDNÁ SPRAVEDLNOST), přeci jen schází nápaditější akce, výraznější záporák a lepší hlášky.

Hračka (1976)

HRAČKA je režijní debut renomovaného francouzského režiséra Francise Vebera a ze všeho nejvíc tragikomedie, která poukazuje k zamyšlení nad tématy - rodina, láska k dítěti, atd. Hereckému obsazení dominuje Pierre Richard, ale mě si nejvíc získal svým "chladným" projevem dokonalý Michel Bouquet v roli otce a velkého hlavouna.

Šťastné a Veselé (2005)

Válečné drama ŠŤASTNÉ A VESELÉ je ze všeho nejvíc dojemné a humorné a s velkým citem zachycuje absurditu války. Ukazuje jak válka dokáže změnit lidi, jejich myšlení, jejich konání... Herecké obsazení je mezinárodní a skvělé - excelentní je zejména Gary Lewis, ale i Guillaume Canet a Daniel Brühl rozhodně zaujmou.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Přinejmenším zajímavý snímek, který zejména svým koncem vyvolá rozporuplné reakce. Po filmu NEBE jde o další "akademický" Tykwerův počin, a doby, kdy nechal běhat Lolu v ulicích Berlína jsou asi nenávratně pryč..))

Návrat tří mušketýrů (1989)

Lesterův film TŘI MUŠKETÝŘI (1973) je výborný a moc se mi líbil, ale tohle volné pokračování za ním zaostává v mnoha ohledech (šermířské souboje, humor, příběh, atd.) a je pouze koukatelné díky hereckému obsazení. To je opravdu prvotřídní, ale co naplat, když film nefunguje dokonale jako celek.

Ještě blbější (1997)

Koukatelná záležitost, která má lepší i slabší okamžiky, ale nakonec vcelku pobaví. Michael Richards je sympatický a snaží se, Charlize Theron je mladá a krásná a Rip Torn se svojí historkou... Škoda jen nevýrazného písničkového doprovodu.

Dobrý ročník (2006)

Po megaúspěšném filmu GLADIÁTOR (2000) jde o druhý společný projekt režiséra Ridleyho Scotta a herce Russella Crowea. DOBRÝ ROČNÍK je tak trochu z jiného soudku, ale chutná stejně dobře a to samé snad bude platit i v případě jejich dalšího společného projektu - krimi AMERICAN GANGSTER (2007).

Maďarská krása (2003)

Inspiraci mendesovou Americkou krásou tvůrci přiznali a proti tomu nic, ale podíl vlastních nápadů není nijak velký a to málo nestálo za moc. Prostě k uzoufání.

Kapitán (1960)

Po úspěšném filmu HRBÁČ se znovu setkala trojice - režisér André Hunebelle a herci Jean Marais a Bourvil. Společně natočili další historický film - KAPITÁN, ve kterém jde znovu o směs dobrodružství, napětí, romantiky a humoru.

Časové pásmo bylo změněno