Noční dobrodružství (1987)

Velmi pohodová americká komedie 80. let a zároveň režijní debut Chris Columbuse. Ten prokázal velký cit pro práci s dětskými herci a vlastně i v jeho následujících filmech hrají děti důležitou roli (SÁM DOMA, MRS. DOUBTFIRE - TÁTA V SUKNI). Herecké obsazení lze jen pochválit a tím nemyslím pouze krásku Elisabeth Shue a tři dětské herce, ale také herce vedlejších postav (Penelope Ann Miller jako Brenda, Vincent D'Onofrio jako automechanik "Thor" nebo George Newbern jako sympaťák Dan). Celkový dojem nakonec vylepší i pestrý písničkový doprovod ("Then He Kissed Me" od The Crystals, "Just Can't Stop" od Percy Sledge, atd.).

Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti (1968)

Slabší indiánka od režiséra kultovní čtyřky, Haralda Reinla. V hrerecké sestavě nechybí osvědčená jména, ale to je jen slabá náplast na hodně naivní podívanou..))

Malá Miss Sunshine (2006)

MALÁ MISS SUNSHINE je inteligentní komedie, která bezvadně funguje a úžasně pobaví. Výborný scénář i herecké obsazení a to všechno... Pro mě zatím to nejlepší co jsem letos (2006) v kině viděl a vůbec nepamatuju, kdy naposled jsem se tolik zasmál..))

Noční podnik (2001)

Již přes třicet let točí Claude Zidi komedie a jestliže NOČNÍ PODNIK na ty jeho úplně nejlepší nemá, tak stále ještě velice dobře pobaví a s přehledem obstojí..))

Pomsta (1990)

Jasně, kdo zná pozdější filmy Tony Scotta (POSLEDNÍ SKAUT, NEPŘÍTEL STÁTU) a čekal něco podobného i od POMSTY, bude zklamán. Tohle je spíše drama s milostnou zápletkou a trochou akce... Scénář filmu napsal podle své knihy "Revenge" Jim Harrison. hodnocení 2,5*

Kellyho hrdinové (1970)

Po výtečném KAM ORLI NELÉTAJÍ (1968) natočil Brian G. Hutton další valečný film s Clintem Eastwoodem v hlavní roli. Tentokrát se však jedná o komediálně laděný válečný film s jistou mírou nadsázky a to je jen dobře. Herecké obsazení se povedlo (Donald Sutherland je kouzelný) a to včetně vedlejších postav (hláškující Harry Dean Stanton). No a ta finální westernová variace se prostě musí vidět, bravo.

Americký Casanova (2002)

První "velký" film dosud seriálové režisérky Victorie Hochberg nedopadl zas tak zle. Přes několik slabších míst vcelku pobavil a o to šlo. Předpokládaný happy end se nedostavil a to lze také pochválit. Denis Leary a Liz Hurley byli fajn. hodnocení 2,5*

Potomci lidí (2006)

Film jako celek mě zrovna nenadchnul, ale potěšilo alespoň několik maličkostí. Jednak Clive Owen v hlavní roli - ten se mi líbí už od té doby, kdy jsem viděl film KRUPIÉR (1998), dále pak nestárnoucí Michael Caine a také ještě, na tak depresivní film velice pohodový písničkový doprovod. Tenhle film jsem si chtěl k nějakému podobnému z poslední doby přirovnat a napadly mě pouze dva - Boyleovo 28 DNÍ POTÉ (2002) a Spielbergova A. I. UMĚLÁ INTELIGENCE (2001). Ve srovnání s těmito dvěma filmy, mi příjdou POTOMCI LIDÍ prostě slabší.

Aljaška v plamenech (1994)

Po veleúspěšném PŘEPADENÍ V PACIFIKU (1992) byl Steven Seagal hodně v kursu a tak ani nepřekvapilo, že svůj další akční hit dokonce režíroval. ALJAŠKA V PLAMENECH splnila očekávání a plnila kina.. Role hlavních záporáků ztvárnili Michael Caine a John C. McGinley. Během závěrečných titulků pak potěšila "Under The Same Sun" od Scorpions.