Columbo - Ve hře je všechno (1993) (epizoda)

Už dlouho nebylo pro poručíka Columba vyšetřování tak příjemné. Hlavní podezřelá (Faye Dunaway) ho zahrnuje hromadou pozornosti, dárky i polibky. Bohužel jako protivník je hodně slabá a celkový dojem také sráží příliš komplikovaná a těžko uvěřitelná pointa.

Romantická komedie (1983)

Možná to sami znáte, skončí něco hezkého, deprese, smutno. Ten film má dost možná spoustu chyb, ale pro mě byl v tu chvíli tak hezký, vtipný, romantický.. A při titulkovém duetu "Maybe" (Peabo Bryson a Roberta Flack) jsem měl opět úsměv na tváři a navíc jsem se zamiloval do Mary Steenburgen..)))

Lovec hlav (1976)

K největším přednostem tohoto krimi patří výborný scénář (Philippe Labro). Přestože Stopař (Jean-Paul Belmondo) je na "Případ Jestřáb" policií nasazen zhruba až od poloviny filmu, divák již ví co se odehrálo v Paříži a s kým bude mít Stopař tu čest. Zkrátka každý záběr má svůj smysl a všechno do sebe krásně zapadá. Za zmínku stojí ještě atmosférická hudba Michela Colombiera, herecký výkon Bruno Cremera v roli Jestřába a hodně "stylové" úvodní titulky.

Poslední pomazání (1988)

Už podle obsahu je patrné, že tohle bude tedy něco. Obavy se záhy potvrdí a můžeme jen užasle sledovat, jak tvůrci několikrát otočí dějem o 180 stupňů. Hlavní postava otec Michael (Tom Berenger) se v závěru zachová jako krysa, ale naštěstí to jistí závěrečné titulky.

Slovo policajta (1985)

Nepříliš propracovaný příběh posloužil především k tomu, jak přimět Alaina Delona k akci a ta již stojí zato. Rvačky, honičky, střelba, sledovačky, nastražené pasti, maskovačky a samozřejmě také nějaká ta romantická chvilka. Pointa sice slabší, avšak ve výsledku slušná oddechovka.

Velký bazar (1973)

Les Charlots blbnou jako obvykle, ale tentokrát to má alespoň dobrý příběh. Navíc jim jistí záda zkušená dvojice Galabru - Serrault a kdo z vás si všimnul mladičkého Coluche? Mihnul se v miniroličce "prohlídka bytu".

Corrina, Corrina (1994)

Mnohokrát zpracované téma ani tentokrát ničím novým nepřekvapí, ústřední dvojice Goldberg - Liotta vcelku fajn, ale žádné velké emoce se nekonají. Potěší cameo Joan Cusack a dobrá dětská herečka Tina Majorino.

Syn sladké Caroline (1955)

Závěrečná část trilogie se již zcela nese na vlně romantické série 60. let o Angelice. Caroline se v příběhu již neukáže, zato sledujeme úžasné dobrodružství jejího krásného syna Juana (Jean-Claude Pascal). Jedna ženská náruč střídá druhou, polibky, objetí a to všechno...

Chatova země (1972)

Při natáčení tohoto filmu spolu poprvé spolupracovali herec Charles Bronson a režisér Michael Winner. Po dalších společných projektech THE MECHANIC, THE STONE KILLER, vzniklo velmi úspěšné DEATH WISH (PŘÁNÍ SMRTI). To bylo v roce 1974 a na tento úspěch poté ještě navázali v 80. letech v pokračováních DEATH WISH II a III.