5x2 (2004)

Skvostná úvodní "rozvodová" epizoda ve mě vzbudila velké očekávání toho, co bude následovat. Bohužel. V dalších epizodách jsou situace pouze naznačené, ale nedořčené. Že tento vztah fungovat nemohl, je více než jasné, ale když si položím otázku, co bylo tou hlavní příčinou nebo čí vinou dospělo manželství takového konce, tak jist si nejsem. Jinak působivý výkon podala v roli manželky Valeria Bruni Tedeschiová.

Dívky z Jersey (1992)

Především díky Jami Gertz a Dylanu McDermottovi jasně nejlepší limonáda jakou jsem kdy viděl. Prostě úžasné.

Moje matka je na holky (2002)

Tento snímek je vyprávěn z jistou mírou nadsázky a nebere se až tak smrtelně vážně. Tak jsem ho vnímal a pokud před vstupem do kinosálu ve mě určité pochybnosti byly, tak po skončení projekce jsem odcházel usměvavý jako sluníčko. Zkrátka tahle dámská jízda se mi moc moc líbila a vůbec nejsympatičtější z hereček mi byla jednoznačně půvabná Leonor Watling.

Silverado (1985)

Počínaje razantním intrem se Scott Glennem se pořád něco děje a přiznám se, tenhle western se mi moc líbil. Za pochvalu stojí zejména výborné herecké obsazení a hudba (Bruce Broughton).

Exil (2004)

Zpočátku kdy sledujeme ústřední dvojici, film ubíhá příjemným tempem, ale zhruba od poloviny se režisér až příliš nechává unést hudbou a tancem. Film klade na můj vkus, až příliš velký důraz na uměleckou stránku a např. zobrazování nahoty bylo celkem samoůčelné a nicneříkající. Hlavní herečka podala sympatický výkon a scénka na fotbalovém hřišti byla díky ní nejlepším momentem filmu.. Při odchodu z kina jeden mladý muž pronesl ke své přítelkyni větu "Musel jsem se hodně držet, abych se nepodíval na hodinky, no to bych se hrozně shodil."

Šílenství (1994)

Sam Neill v zajímavém oblečku si jde s pikslou popcornu sednout do přední řady prázdného kina a ... No, zase jednou geniální pointa.

Svět zítřka (2004)

Pominu-li technickou stránku, tak musím přiznat, že ve střední části filmu než do děje vstoupila Franky jsem se místy nudil.. Hezký vedlejší příběh "ona a on".. Gwyneth Paltrow nepatří mezi mé oblíbené, ale tady se mi moc líbila a Laurence Olivier? Jen dobrý reklamní tah.. Nejlepší scénka filmu byla ta "postelová".

Dech života (1987)

Bond v novém obsazení a v nové akčnější poloze je příjemným pokračováním série. Timothy Dalton coby milovník rozpačitý, ale jako bojovník více než dobrý.

Atentát (1997)

Neokoukaný Keenen Ivory Wayans v titulní roli a další z řady záporáků Jona Voighta jsou největší přednosti tohoto filmečku.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Tak tahle hloupoučká husička Bridget si mě vůbec nezískala a přesto, že jsem byl připraven na slabší pokračování, tak zklamání bylo obrovské. Podtitul přesně vystihuje stav scénáristů při psaní scénáře k tomuto filmu a dost možná i autorky knižní předlohy, ale to posoudit nemohu, pač knihu jsem nečet. Ze slibného hereckého obsazení zaujal pouze Jim Broadbent v miniroličce otce. Jinak v úvodu hezký odkaz na bondovku ŠPION, KTERÝ MĚ MILOVAL.