Občan Havel (2007)

6/3/08 v rámci festivalu Jeden svět proběhla v pražském kině Světozor světová premiéra režisérské verze (150 min.) za účasti tvůrců. V debatě po skončení projekce pak zaznělo několik zajímavých informací, mj. že existuje ještě jedna cca 210 min. dlouhá verze.. tv nova plánuje uvedení tohoto dokumentu na 17/11/08.. a v roce 09 by se na stejné stanici měl objevit další sestříhaný materiál do hodinovek, ve formě mini seriálu..

Všechny polohy lásky (2006)

scénář a režie Daniel Sánchez Arévalo.. Okolo nevšedního milostného trojúhleníku (zřejmě rozvinutý nápad z ozonova ČAS, KTERÝ ZBÝVÁ) rozehrál Arévalo spletitou mozaiku vztahů a udělal to maximálně poutavým způsobem. Už teď se těším na jeho další, třeba i starší film. (Festival Španělských filmů 2008)

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Přes 90 minut napětí a zábavy v jednom. Tenhle film má na to, stát se kultovním..)) Festival Otrlého diváka 2008

Plynové lampy (1944)

Perfektní thriller nebo chcete-li film-noir. Atmosféra, psychický terror, Charles Boyer a to všechno. Klasika. // p.s. v roli služky Nancy se představila tehdy mladičká Angela Lansbury, dnes známá zejména z detektivního serálu "TO JE VRAŽDA, NAPSALA".

Volný pád (1993)

Napoprvé snad napínavý, napodruhé už zevšeho nejvíc zatraceně zábavný thriller. Navíc Michael Douglas si zaslouží držet palce jako nikdy předtím, je skvělý..)) p.s. při druhém shlédnutí jsem si dokonale vychutnal celou řadu zajímavých vedlejších postav, nejlepší byl zřejmě Frederic Forrest coby nácek z armyshopu..))

Maska (1985)

Krásný film, který má všechno počínaje dojemným příběhem a hereckými výkony v čele s Cher konče..)) p.s. hodně potěšil nabitý soundtrack (Bruce Springsteen, Gary U. S. Bonds, Steppenwolf, Lynyrd Skynyrd, The Beatles, atd.) a příznivci akčních béček jistě nepřehlédli v mini roličce zdravotníka Steve Jamese..))

Gladiátor (2000)

Teprve v roce 2008 jsem zkouknul tenhle velkofilm, což je ostuda. Výborný žážitek, ke kterému se rád vrátím.

Pahorek (1965)

Vynikající vězeňské drama, které se může směle měřit s filmovou klasikou jakou je MOST PŘES ŘEKU KWAI nebo MOTÝLEK.

Hlubina (2002)

duchařina jako sviňa..))