Bitva v Ardenách (1965)

Ze všeho nejvíc se mi líbila dějová linie mezi německým velícím důstojníkem (přesvědčivý Robert Shaw tentokrát na blond) a jeho řidičem, desátníkem Konrádem. V jejich rozhovorech se střetávaly dva naprosto odlišné světy. Jeden se narodil pro uniformu a válka byla jeho život, druhý si nepřál nic jiného, než aby to celé už nějak skončilo.

Timecop (1994)

30%.. V polovině 90. let byl tento akční film uveden do českých kin a líbil se mi. Po více než deseti letech jsem se k němu vrátil a bohužel, zklamání. Jedině Jean-Claude v hlavní roli a několik solidních akčních sekvencí jde k dobru, jinak zbytek je docela o ničem..))

Malý Nicky - Satan Junior (2000)

Za pochvalu stojí především vynikající písničkový doprovod, složený ze samých rockových pecek. Vzhledem ke své ikonce musím vyzdvihnout zejména kytarový rif písně "Runnin' With the Devil" od Van Halen, ale výčet dalších interpretů je neméně zajímavý (P.O.D., AC/DC, Scorpions, Ozzy Osbourne, atd.). Jinak příběh je docela o ničem, humor někdy na hraně dobrého vkusu, ale nadruhou stranu je tu několik kouzelných odkazů - mj. cameo role Ozzyho fakt neměla chybu.

Bitva o Midway (1976)

Další výborný válečný film 70. let. Herecké obsazení (mj. můj oblíbený Robert Mitchum odehrál svou roli na nemocničním lůžku), tempo, akce, napětí, to všechno chválím.

Generál Patton (1970)

V zajímavém příběhu dostane hodně prostoru vykreslení charakteru generála George S. Pattona Jr. (vynikající George C. Scott v životní roli), ale nechybí také akce a svižné tempo. Zkrátka vynikající válečný film - Franklin J. Schaffner docela zabodoval.

Hra o přežití (1994)

70%.. Svižná akční naháněčka, která připoměla SÍLU POMSTY (Dudikoff) nebo ŽIVÝ TERČ a byla v polovině 90. let uvedena do českých kin. Na tento žánr nebývale kvalitní herecké obsazení (mj. držitel oscara F. Murray Abraham).

Černý déšť (1989)

"Jsem zvyklý na pusu, než mě někdo začne jebat." Nick Conklin____Příběh - zápletka, písničkový doprovod, hlášky, záporák a samozřejmě drsný Michael Douglas v hlavní roli, to všechno nemělo chybu. Prostě další povedený akčňák konce 80. let.

Concorde - Letiště 1979 (1979)

Nejslabší díl série. Scénář je slabý a některé momenty působí vysloveně směšně (manévrování Concordem). O nějaké atmosféře strachu ani nemluvím. Tohle bohužel nezachrání ani Alain Delon a další známí herci.

Chladná ocel (1987)

"Zeptej se syna, zeptej se ho v pekle." Iceman____Už když začínaly úvodní titulky a objevilo se... Brad Davis in... střih na zběsile jedoucí policejní auto... COLD STEEL... tak nějak jsem tušil, že tohle se mi bude líbit a taky že jo. Pro takovéhle vymazlené akčňáky 80. let mám holt slabost... Oceňuji zejména akční sekvence s několika explozemi (nej. autodrom), písničkový doprovod, hlášky, příběh a nakonec i zajímavé herecké obsazení - nej. byl Jonathan Banks, jeho Iceman je záporák jak vyšitý.____Pro Sharon Stone byl tohle dobrý odrazový můstek a zdaleka ne ojedinělý. Ke konci 80. let se ještě ukázala v NICO - VÍC NEŽ ZÁKON a ACTION JACKSON, tedy další akčních filmech.

Přepadení vlaku z Pelhamu (1974)

Docela originální krimi 70. let, které má slušnou zápletku, atmosféru (hudba David Shire) a pointu. K zábavnosti přispěje řada hlášek a nakonec i herecké obsazení jistě potěší - mj. Hector Elizondo coby pan Šedý.