Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Dokumentární
  • Hudební

Poslední recenze (131)

plakát

Žena pro tři muže (1979) 

SPOILER ALERT: Láska v pěti aneb Papoušek je zvíře. Tento téměř zapomenutý film je patrně genderově nejpozoruhodnější rodinnou komedií všech dob, neboť se v něm originálně střetávají nejotřepanější dobové stereotypy s jedinečným řešením krize nukleární rodiny. Titánsky trpitelský sochař Málek v nekomediálně patetickém podání Ladislava Freje žije zklamán všemi ženami se svým lehce otravným pětiletý synem, ale jelikož je jako správný pan umělec vysoce nepraktický, musí se o oba a vlastně i o sochařova mladšího bodře toxicky maskulinního bratra (vcelku autentický Karel Heřmánek), pilně se angažujícího v brigádě socialistické práce (jíž je věnováno několik naprosto zbytečných době poplatných scén), starat osamělý dobrosrdečný major ve výslužbě ze sousedství, jehož se svou charakteristickou neodolatelnou těžkopádností ztvárnil Ota Sklenčka. Jednoho dne si však opilý sochař uvědomí, že major vlastně svými pečovatelskými aktivitami ztratil mužnost a stal se ženou, což mu dá náležitě najevo a uražený major zmizí. Následuje bratrovo nepříliš úspěšné hledání ideální benevolentní sexy hospodyňky pro tři muže, které se navíc zadrhne, když je sveden extrémně náruživou nymfomankou (typově vhodná, avšak odpudivě přehrávající Lenka Kořínková). Bratr se z nějakého neznámého důvodu nechá málem usouložit k smrti, aniž by se zajímal o to, co je dívka zač, takže až při sondování, zda umí vařit, zjistí, že jde o šestnáctiletou učnici a nepříliš úspěšně se ji pokusí odehnat, protože už jednou měl kvůli nízkému věku dívky problémy. Nakonec ovšem dojde k naprosto neuvěřitelnému happyendu, jelikož se k Málkovým (tentokrát dokonce natrvalo) vrátil pan major, o němž se navíc v pikantní líbací scéně s malým Málkem dozvídáme, že je nejspíš pedofil, a nymfomanka vyhozená z učiliště nemá kam jít, takže se z neodbytné milenky stane jakousi adoptivní dcerou v nové nestandardní rodině. Historická přelomovost tohoto řešení hned několika rodinných krizí najednou je navíc akcentována tím, že se odehrává na pozadí Remkova letu do Vesmíru, ale bohužel se nedozvíme, jak to bylo dál. Jakkoliv je děj snímku divoký, nachází se zde navzdory skromné stopáži dost hluchých míst, což je až k nevíře vzhledem k tomu, jak dynamické dříve Papouškovy filmy bývaly. Dojem částečně vylepšuje hudba Karla Mareše, která je podobně jako v Zákonech pohybu nadšeně eklektická a stačí zahrnout vše od jazz rocku až po synťákový instrumentální cover husitského chorálu.

plakát

Hra (2019) 

Jako Kladeňák lituji, že zasazení filmu do mého rodného města nebylo ještě více zdůrazněno, třeba názvem "Kladno, město hříchu", protože kamera pracuje s duchem města vcelku působivě. Problém Hry však spočívá v tom, že se v ní osudově střetává jihoamerické erotické melodrama antických rozměrů s provinčním českým uměníčkem, takže vášnivý námět je zpracován téměř bez vášně, ač Elizaveta Maximová je bezesporu velmi vhodnou představitelkou osudové ženy. Jenže když rozervaného ředitele kladenského divadla Mádl hraje jako znuděného úředníka, který patrně vstoupil do hnutí Vitalismus v ČR nechceme, jde veškeré melodramatické kouzlo stranou a zůstávají jen nudná klišé spolu s dosti marnou hrou na umění, podpořenou nadužíváním příliš akademicky nahrané vážné hudby. Pozoruhodnou perličkou je pak cameo skutečného ředitele kladenského divadla Jana Krafky v roli sexuálně predátorského herce.

plakát

Místo zločinu České Budějovice - Statek (2023) (epizoda) 

Sice se na to skoro nedalo dívat, ale postava perverzního hipsterského jazzmana, který se pragmaticky oženil s o generaci starší statkářkou, jež ho živí, byla naprosto dokonalá.

Poslední hodnocení (3 259)

Flight of the Conchords - Dobrá příležitost (2009) (epizoda) (S02E01)

09.02.2023

Pytel blech (1962)

08.02.2023

Tohle jsme my - Naše malá ostrovanka, část druhá (2022) (epizoda) (S06E06)

08.02.2023

Žena pro tři muže (1979)

07.02.2023

Zlatá šedesátá - Jan Kačer (2009) (epizoda) (S01E11)

06.02.2023

Hirošima, má láska (1959)

06.02.2023

Místo zločinu České Budějovice - Kvadratura muže (2023) (epizoda) (E06)

06.02.2023

Poslední dny Mussoliniho (1974)

05.02.2023

Docent - Lesní vražda (2023) (epizoda) (E01)

05.02.2023

Reklama

Ovládací panel
6 bodů