• Fantasy

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Ako clovek, ktory s kniznou predlohou rastol a emocne sa cely zivot na pribeh namotaval, ma filmy sklamali prakticky vsetky - okrem tretieho dielu, ktory prinasa aspon inovativnost a velmi podareny pohlad na vec. Pribeh Harryho Pottera nie je nijako zlozity, je ale prepracovany a vysperkovany do podrobnosti, a prave preto uplne zmenil celu generaciu. A tym sa dostavame k filmu, ktory cely tento vypiplany dej schmatol, pozul a vyplul tuto pateticku vybuchovacku plnu klisoidnych scen, kde zakladna myslienka celeho pribehu ostala nedopovedana, dolezite postavy absolutne nerozvinute, tym padom sa vas ich smrt vobec nedotkne - predpokladadam, ze necitatel vo velkej miere ani nepochopil, kto to vlastne zomrel. Je velka skoda, ze to Yates ponal takto, kazdopadne peniazky to zarobilo, ucel splnilo. Hviezda navyse za Alana Rickmana.

Zaklínač (2019) (seriál)

Nie. Katastrofalna vyprava, rozpravkova atmosfera, absolutne nevyvazene herecke vykony, ale... najviac ma ako necitatela predlohy stve, ze si bez knihy clovek neskrtne. Univerzum ostava nevyskladane, postavy nepodstatne, motivacie, pozadie, ci suvislosti nevysvetlene. Dve hviezdy len za Geralta a jeho solo bojove sceny. Mohla som si usetrit cas a pockat kym to niekto zostriha na yt, zazitok by bol obdobny.

Řbitov zviřátek (2019)

Ako zarytý Kingov fanúšik považujem predlohu za vrchol jeho zvráteného diela, preto som od filmu nemala takmer žiadne očakávania. Napokon ma celkom milo prekvapil. Čo bolo nutné zmeniť, zmenili, čo bolo nutné zachovať, dokázali do deja zakomponovať. Už som sa celá nažhavená vytešovala na triumf, keď tu zrazu prišlo posledných 15 minút a bolo po radosti. Koniec je výsmechom Kingovej typickej beznádeje, a to je veľká škoda. Herecké výkony boli uspokojivé, hoci malá Ellie nebola schopná zahrať normálne dievčatko, malého diabla stvárnila natoľko presvedčivo, že ak ju niekedy stretnem, radšej ani nechcem autogram.

Dunkerk (2017)

Dve hodiny nudy a hluku. Uznávam technickú dokonalosť snímku, žiaľ, v závere to nestačí. Osud postáv ma nechal chladnou až do konca, napätie je zväčša vytvárané iba veľmi iritujúcim soundtrackom, ktorý ma párkrát prinútil sa od filmu vzdialiť. A napokon som aj tak o nič neprišla. Záver s dôstojníkom na móle je doslova absurdný, a ako jediný mi vyčaril na tvári úsmev. Veľká škoda peňazí.

Příchozí (2016)

Pre mňa top scifi súčastnosti, vynikajúca brnkačka na emócie. Toto je ten odkaz, o ktorý sa pri svojej najlepšej vôli snažil Interstellar. A pohorel. Villeneuve opäť raz ukázal, že veci sa dajú robiť aj inak a zbrane vedené americkými hrdinami nie sú vždy odpoveďou na úspech. Potlesk si zaslúži ako námet, tak veľkolepé spracovanie a v neposlednom rade hudba. Tá hudba...

Zrodila se hvězda (2018)

Musím vyzdvihnúť najmä scenár. Dialógy boli miestami úplne zbytočné, priam absurdné, no práve tým dodávali deju punc reálnosti. Šikovná kamera, chytľavá hudba, aj nutný tlaky na slzičky. Jednoznačne nejde o nič originálne ani šokujúce, svoj účel ale plní. Lapač Oscarov ako sa patrí.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Masterpiece. Wire podáva trefnú analýzu ľudskej malosti, nenásytnosti a zloby v piatich skvelo nadávkovaných sériách. Ponúka široký záber sociálnych problémov vo všetkej ich surovnosti a bez príkras. Policajnú prácu plnú byrokracie a politiky. Výborná pomalá gradácia, postavy rozpracované a tak obyčajne skutočné, že som doslova čakala kedy len tak niekoho z nich stretnem v sámoške. “I got the shotgun. You got the briefcase. It’s all the game though, right?” Ak by sa dalo, dám tých hviezd desať.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tarantinovka každým coulem. Dejovo sa tam prakticky nič nedeje, je to najmä spleť nápaditých dialógov, úžasných hereckých výkonov, parádnej retro výpravy... skrátka celé je to veľmi odľahčené, zábavné, mierne utopické, ale až DOKONALÝ záver u mňa zabezpečil plný počet hviezd. Páčilo sa mi to veľmi

Dark (2017) (seriál)

Meh... Velmi rozporuplne...je to dobre, a zaroven je to dost zle. Nebyt taziveho soundtracku a ponurej atmosfery, bol by to gulas plny stupidnych dialogov a casto fakt hroznych efektov. Herci prehravaju, vrestia a afektovane prskaju v kazdej druhej scene, tych uveritelnych spocitam na jednej ruke. Miestami az bolestivo predvidatelne, miestami zbytocny mindfu*k... Tri hviezdy davam za to, ze ma napriek vsetkemu aj tak zaujimalo, co bude dalej. SPOILER - /tvoja mama je zaroven tvoja dcera ???!!!/ Oh, gimme a break, I'm too old for this shit

Král (2019)

Film sa spociatku tiahne pomaly a mocne politicky. A predsa je zaver stopercentny. Ziadny zbytocny patos, milostna zapletka, srdcolomne sceny, len husta rezanica v blate. Sam film sa tak vo svojej podstate stava srdcolomnym dielom. Som velmi spokojna