Kajínek (2010)

Az na par detailnych chyb, zopar nie az tak podarenych dialogov a par nie moc dobrych hereckych vykonov v mensich ulohach sa jedna o velmi kvalitny cesky film. Medialna kauza Kajinek je zaujimava tema na zfilmovanie a myslim, ze pan reziser Jakl ml. tento film zvladol z prehladom. Styl filmovania odkukal od niekolkoch svetoznamych reziserov co by mu mohol hocikto vycitat, ale mne sa jeho rezia pacila. Obsadenie hlavnej ulohy sa mi pozdavalo hned od zaciatku a myslim si, ze Konstantin Lavroněnko vynikajou volbou a dodal hlavnej postave istu charizmu, ktoru nema ani skutocny Kajinek. Tatiana Vilhemova, ako jeho advokatka bola taktiez moc dobra a Vladimir Dlouhy (RIP) predviedol rovnako vyborny vykon. Teism sa na dalsie filmy Petra Jakla ml. Je velky prinosom pre cesku kinematografiu a dufam, ze nadviaze na uspech tohto snikmu. Film Kajinek sa mu velmi podaril.

Vyšší zájem (1996)

Na politicky thriller ma tento film prilis slabu zapletku, ale na druhu stranu je to zasa celkom dobre napisane a dialogy ma nenudili. Tento film ma vsak prvotriednych hercov, ktory tento nepodarok vytiahli aspon do priemernosti. Nesmierne ma prekvapil John Cusack, ktory velmi dobre zahral hlavnu postavu zastupcu starostu a Al Pacinovi, ktory vsak nedostal az tak vela priestoru bol rovnocenym spoluhracom. Celkom ma sklamal zaver. Cakal som, ze sa to vyvinie trosku inac, ale z celkove vysledku az taky sklamany nie som. Nebyt vsak dvoch hlavnych protagonistou asi by moje hodnotenie islo o jednu hviezdicku nizsie. A celkom ma aj potesil vidiet na obrazovke Briget Fonda, ktora sa uz bohuzial herectvu moc nevenuje.

Pád do ticha (2003)

Velmi odcenujem sposob natocenia tohto filmu. Nie je to tocene ako obycajny celovecerny film, ale je podany dokumentnym sposobom a zaujimavymi vypovedami hlavnych hrdinov. Film je silnejsi ako kdejake horory ci samoucelne thrillery. Horolezci su tvrdy chlapi, a po vzhliadnoti tohto dokumentu dokumentu im patri moj obdiv a uznanie. Osobne nemam rad sneh a ani po horach moc nechodim, ale tento film sa da odporucit aj tym co hory a sneh zo srdca nenavidia.

Ong bak 2: Pomsta (2008)

Na rozdiel od prvych dvoch casti sa toto pokracovanie aspon snazi o aky taky pribeh. Ten je vsak plochy a nie dobre napisany a na konci uplne nelogicky. Bojove umenie Tony Jaa stale zostava na velmi vysokej urovni a o to tu vlastne ide. Osobne by som uvital aby sa Tony Jaa na chvilku vybral do USA a skusil tam natocit aspon jeden film, ktory by zaujal aj pribehom. pretoze to, ze vie za tri minuty polamat nohy dvadciatum chlapom som videl v jeho troch ong-bakoch a uz ma zacina dost nudit a celkom aj otravovat.

Capote (2005)

Napriek tomu, ze film nesie nazov velkej osobnosti Trumana Capoteho, tak sa dozvieme iba par udalosti z jeho zivota. Trosku ma sklamalo, ze sa tvorcovia viac zamerali iba na spracovanie jeho knihy Chladnokrvne. Truman Capote bol urcite velmi zaujimava postava a zasluzil by si vacsi priestor na zfilmovanie jeho pribehu. Velmi sa mi pacil vykon Philipa Seymour Hoffmana, a da sa povedat, ze bez neho by tento film asi za vela nestal. Excentrickeho spisovatela z tenuckym hlaskom zahral dokonale. Samotny film ma vsak miestami trosku nudil a najde sa v nom aj pomerne dost hluchuch miest. Ale aj napriek tomu sa na to da pozriet uz len koly hereckemu vykonu hlavneho protagonistu. Je to tak na tri a pol hviezdicky.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Celkom dobry film z vezenskeho prostredia, ale tych aktualnych 81% ma dost zarazilo. Uznavam, ze som sa ani chvilku nenudil ale uz po zhruba tridsiatich minutach som musel predca len vypnut mozog a nerozculovat sa nad nelogickymi zvratmi v scenari a nedoveryhodnymi rozhodnutiami hlavnych postav. Odcenujem dobre vybrate prostredie. Film slape v dynamickom tempe az do samostatneho finale, ktore nekonci ziadnym happyendom co tiez velmi odcenujem. Len je skoda tych scenaristickych preslapov a nedoveryhodnych situacii. Tri hviezdicky su tak akurat.

Zkrocená hora (2005)

Vyhybal som sa tomuto film dlho a asi som sa mu mal vyhnut natrvalo. Po precitani chvalospevnych komentarov tunajsich uzivatelov a akademickych odceneniach som sa predca len prinutil pozriet si to a mozem teda povedat, ze nezdielam tolko nadsenia ako ostatny pritomni a hlavne nevidim na tomto diele nic vynimocne. Jedine co ma napada a asi to bude aj fakt, ze kritika jednoducha da odcenenie len za to, ze sa niekto pusti do niecoho odvazneho. V tomto pripade je to homoseualita. V com je tento film tak vyborne nakruteni, ze si odniesol oscara za reziu? Ja som na tom nic vynimocne nevidel. Hudba mi prisla iba priemerna a scenar uplne obycajny. Jedine co sa mi na filme pacilo bol herecky vykon dvoch hlavnych protagonistov v ktorom nad Ledgerom o dost viacej vycnieval vykon Jakeho Gyllenhaala. A aby som bol objektivny jednu hviezdicku pridam aj za krasnu kameru, ktora nadherne zachytava a exterieri krasnych hor. Z filmu nie som sklamany, lebo som vlastne ani neveril, ze sa mi bude pacit. Len nechapem tie ovacie okolo neho. Pre mna je Skrotena hora iba obycajny film ceneny len vdaka tomu, ze sa snazi opierat o homosexualitu a je zaujimave, ze akonahle sa nieco podobne natoci hned to pozbiera kopu odceneni( Philadelphia, Milk). Slabe dve hviezdicky.

Masoví vrazi, Hannibal Lecter - skutečné příběhy (2001)

Pohlad do mysle seriovych vrahov, v tomto pripade tych kanibalistyckych sa v tomto pripade nekona. Hoci toho vela naznacuje, aj tak su to vsetko len domienky, ktore sa opieraju o fakty a vypovede samotnych vrahov, o ktorych je zname, ze su vysoko inteligentni a tym padom mozu byt aj dobry klamari. Jedna sa vsak velmi dobry a zaujimavy dokument, na ktory ak sa divak dostatocne nepripravy, tak je sanca, ze s nim moze celkom slusne zamavat.

Vůně ženy (1992)

Nadherny film o ktorom mozem z kludom povedat, ze patri medzi tie najlepsie, ktore som v zivote videl. Al Pacino znovu rozohrava skvely herecky koncert z vygradovanym koncom, ktory sice moze vyzniet tak trosku pateticky, ale myslim si, ze k tomuto filmu sa hodil a ak by bol iny asi by som s toho nemal taky fantasticky pozitok ako z neho mam teraz. Navyse som rad, ze Pacino konecne premenil oscarovu nominaciu. Ulohu slepca zahral tak nesmierne presvedcivo, ze som miestami zostaval v nemom uzase nad jeho neskutocnym herecvtom. Mlady Chris O'Donnell ma svojim herectvom tiez prekvapil a tiez hral velmi dobre. Pre mna je Vona Zeny jeden z mala Pacinovych filmov, ktore som dlho odkladal. Je to vynikajuci snimok, ktory sa da iba odporucit. Pacinove tango je nezabudbutelne.

Jonah Hex (2010)

Ak mam byt uprimny cakal som viac. Postava Jonaha Hex je velmi zaujimava a aj napriek tomu, ze je skaredy ako noc, rozprava sa z mrtvymi a whisky mu vyteka zo znetvoreneho lica, tak v podani Josha Brolina vyznie celkom charizmaticky. Navyse aj slusne hlaskuje a tak by sa dalo povedat, ze sa tato postava celkom podarila. Jedine co ma mrzi je pribeh. Nedokazal ma zaujat natolko aby ma poriadne vtiahol do deja a tym padom som sa casto nudil a dival na hodinky. John Malkovich v ulohe hajzlika predviedol svoj standart a Megan Fox je sice vzdy sexi, ale v tomto filme moc priestoru nedostala, co je tiez na skodu. Tie tri hviezdicky su z odretymi usami. Pozriet sa na to urcite da, ale bohuzial to nicim vyraznym neprekvapi a po case to upadne do zabudnutia.