Něha (2009)

Film ma velmi zvlastnu atmosferu, ktora udrzi divaka aj napriek znacnej nude pri obrazovke. Postavy maju potencial, ale ani jedna ma nestrhla takz mi bolo v podastate jedno co sa s nimy bude diat. Dopozeral som to z nie velkym zaujmom a samotny zaver mi nic zasadne nepovedal a osud a samovrazda mladeho dievcata zostala u mna nepochopena a nelogicka. Najlepsiu postavu si sice zahral Russell Crowe a tak trosku som cakal, ze film posunie aspon on o nieco vyssie, ale ani to sa nestalo a jeho ucast na tomto filme tak isto zostava pre mne zahadou. Filmu by asi pomohlo lepsie spracovanie. Pozret sa na to sice da, ale ak budete cakat nieco solidne, tak asi zostanete sklamany. Slabe dve hviezdicky.

Zevlovat a prudit (2009) odpad!

Ani nemam chut tento odpad nejako komentovat. Seth Rogen je netalentovany herec a z jeho sileneho smiechu sa mi zdviha zaludok. Nechapem pre koho sa vlastne tieto komedie tocia. Nie je to ani vtipne a cloveka to skor otravi ako pobavi. Odpad ako vysity.

Simone (2002)

Jedine co ma napada povedat k tomuto filmu je ze je zvlastny. Taktiez moc nechapem Al Pacinovu ucast na tomto filme. On predca nikdy nebol a ani nikdy nebude komikom. Aj napriek tomu vsak mozem povedat, ze sa z ulohou vysporiadal celkom obstajne a vlastne iba vdaka nemu som si tento film pustil a iba koly nemu som ho aj dopozeral. Nie je to vylozene zly film, ale mne nesadol a tak povediac som ho takmer cely pretrpel z ocakvanim, ze sa mi zapaci. Ale nestalo sa. Jedna hviedza za Ala a jedna za vzdy sympaticku a v tomto filme aj skvele hrajucu Winonu Ryder. Ale inak nic moc.

Domino (2005)

Mam rad filmy Tonnyho Scotta a paci sa mi jeho filmarsky a vizualny styl. Myslim si vsak, ze tento film nebol prenho. Hlavna hrdinka filmu Domino Harveyova musela byt velmi zaujimava osoba a kedze mam rad filmy o skutocnych postavach mrzi ma reziser sa nezameral viac na jej postavu a sustredil sa len na dvojhodinovy videoklip, ktory sice zo zivota zvlastnej Domino co to napovie, ale aj napriek tomu zostava jej postava dost plocha. Co sa vsak vydarilo je kasting. V zivote by som nemyslel, ze budem Keiru Knightley chvalit za postavu akcnej drsnacky, ktoru zahrala skvele a aj napriek jej chudunkej postave bola v kazdom jednom zabere uveritelna. Dobra postavu, ktora ktorej potencial vsak tiez zostal tretstuhodne nevyuzity si strihol Mickey Rourke a zdatne mu sekundoval aj Edgar Ramirez. Solidne ma pobavila aj postava tvorcu realityshow, ktoru si zahral vyborny Ch. Walken. Bohuzial nemozem zapriet male sklamanie. Pribeh skutocnej Domino Harveyovej mal obrovsky potencial, ktory reziser Scott absolutne nezuzitkoval a namiesto toho ho utopil svojim stylovym podanim.

Vrah ve mně (2010)

Cakal som trosku iny film. Trailer velmi navnadil, ale dojem z filmu uz taky silny nie je. Hlavna chyba je asi v rezisrovy. Ten iba odrozprava pribeh a nudne pasaze strieda z dvoma skutocne brutalnymi scenami. Jedna jedina vyhoda je ubsadenie hlavnej ulohy. A tu Casey Affleck uziva plnymi duskami a hlavne vdaka jemu sa stava tento film aspon lepsim preimerom. Skoda ze maju reziseri Scorsese a Fincher vela prace, pretoze si myslim, ze toto by bol presne namet pre nich a mohol s toho vzniknut paradny noir thriller. Skoda premrhaneho nametu, ale aj napriek tomu si to tri hviezdicky a to hlavne za mladeho Afflecka zasluzi.

Talentmania (2010) (pořad)

Talentmania je ubohe kopirovanie o dost lepsieho cesko-slovenskeho talentu. Malokedy nieco hodnotim skor ako to dopozeram do konca, ale v tomto pripade je znamka jasna. Navyse mi dost vadi aj porota. Habera je povysenecky pokrytec a nafukany blbecek, ktory si mysli, ze je najvacsi spevak na slovensku a pritom uz dlhe roky nic nove nenaspieval a zije iba zo starej slavy. Navyse ked nieco spieva sam nazivo tak je to uplna katastrofa. Banasovu mam radsej ako maderatorku a do polohy porotkine mi nesedi. Nie je ziadna spevacka ani herecka tym padom ani ziadna umelkyna a tym padom tam ani nema co hladat. O Seredovej sa vyjadrovat nejdem. Posobi na mna ako clovek bez nazoru a v porote je snad iba do poctu. Jediny kto stoji za aku-taku zmienku je prekvapivo Zdenek Troska. Leos Mares je ako moderator takistov pohode a je vidno, ze z ludmi to vie a zbytocne ich neuraza. Jedna hviezda za nich dvoch a za par talentov, ktore su celkom fajn, ale svoj volny cas radsej vyuzijem na sledovanie niecoho ineho ako tejto traparne. Napriklad Cesko-Slovenskeho talentu. Ten je o dost lepsi.

Titanic (1997)

Titanic je najlepsi velkofilm zachytavajuci skutocnu tragediu. Prva polovicu filmu zachytavajuca novovznikajuci vztah medzi dvoma ludmi z odlisnych spolocenskych vrstiev je sice mozno trosku gycova preflaknuta a presledna, ale treba priznat, ze bez nej by bol Cameronov pribeh trosku fadny. Leo DiCaprio a Kate Winslet si tymto filmom viac menej zabezpecili nemrtelnu slavu a odvorili si dvere k tym najlepsim filmovym uloham ake moze hollywood poskytnut. ALe ved napokon aj skvele hrali. Druha polovica zachycujuca potopenie slavnej lode je strhujuca a clovek si v tej rychlosti ani neuvedomi, ze sleduje vyse trojhodinovi film bez toho aby sa co len na chvilku nudil. Pacilo sa mi ked hudobnici hrali poslednu pohrebnu pesnicku a reziser Cameron do toho vsunul zabery totalneho chaosu bezmocnych ludi. Vsetkym je jasne, ze ked sa do niecoho Cameron pusti tak to stoji za to a pre mna je Titanic jeho najlespim filmom ku ktoremu sa vzdy rad vraciam.

Až tak moc tě nežere (2009)

Celkom prijemna romanticka komedia, ktora si tentokrat berie na musku nie jeden vztah ale hned niekolko. Z paradneho hviezdneho obsadenia, ma asi najviac bavila pre mna do tejto doby naznama herecka Ginnifer Goodwin, ktora svoju tak trosku "trhnutu" postavu ztvarnila dokonale a casto krat mi svojim vycarila usmev na tvari. Dalej sa mi pacil vztah Bena Afflecka a Jennifer Aniston ale hlavne Benov pohlad na spolocny zivot. Je vidno, ze scenarista ma nieco za sebou a vsetky tie pribehy a situacie, ktore sa v tejto romantickej komedii vyskytnu su napisane ako zo zivota a tym padom su aj lahko uveritelne. Tento krat som od filmu vela necakal a vzhladom na jeho dlzku som sa aj trosku obaval, ale musim uznat, ubehol hodne rychlo a pozeralo sa nan velmi fajn.

Expendables: Postradatelní (2010)

Treba asi brat v uvahu, ze Sylvester Stallone, tento film vzdy propagoval ako poctu akcnym filmom osmdesiatych rokov. Netrvrdim, ze by sa to nepodarilo, len som uz asi z takych filmov vyrastol a uz pre mna nie su az tak zaujimave a cool ako ked som bol mlady dorastenec. Priznavam, ze ma potesilo viediet spolu takmer vsetky akcne hviezdy, ktore som zboznoval a nenechal si ujst ani jeden film s nimy. K veteranom akceho zanru (Stallone, Schwarzenegger, Rourke, Willis, Lungern) si Stallone prizval mladsiu krv akcnych filmov (Statham, Li, Austin), takze milovnici akceho zanru, coolovych hlasok, drsnych pohladov a pravych chlapskych bitiek si urcite pridu na svoje. Mne osobne sa najviac zo vsetkych pacil Dolph Lungren ktory uz v Univerzalnom vojakovi ukazal, ze polosialene postavy dokaze zahrat uveritelne. Ostatny predvadzaju svoj osobity standart a to uplne myslim uplne staci. Co mi vsak vadilo bolo slabe vyuzitie niektorych postav. Mickeyho Rourka by som radsej videl v akcii ako pateticky plakat nad svojou prazdnou dusou. Ani Willis tu nemal co predviest a vedel by som si predstavit film aj bez neho. Scena v kostole je zabavna a dialog medzi dvoma najvacsimy hviezdami Arniem a Slym vyborny. Ku filmarskemu stylu nemam az tak zo namietat aj ked by sa dalo trosku popracovat na priehladnosti akcie. Film hodnotim lepsimy troma hviezdickami, ale priznavam, ze toto uz veru pre mna nie je.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Prvy cast Narnie som sice videl, ale nikdy som ju nevidel celu. Vzdy som videl uchytky, ked to nahodou bezalo v telke. Takze som ju nehodnotil. Dvojku som vsak pozrel celu. Hlany hrdinovia mi boly nesympaticky uz v prvom diele a tak isto na mna posobily aj tomto pokracovani. Azda len predstavitelka kralovny Zuzany Anna Popplewell stoji za zmienku. Pribeh ako taky je celkom zaujimavy a efekty a vizual na velmi vysokej urovni. Skoda len toho natahovania. Dalo by sa to kludne skratit minimalne o pol hodinku a som si isty, ze by to malo aj lepsie kritiky. Ak vsak prekusnem tych nesympatickych detskych hrdinov, tak mozem povedat, ze druha narnia je aj napriek svojej dlzke celkom pekna rozpravka, ktora sice moc neprekvapi, ale ani neuraza. Davam tri hviezdicky z odretymi usami a verim, ze na tretom pokracovani si daju uz tvorcovia viac zalezat a okrem efektov nam pripravia o trosku strhujucejsi pribeh.