Bratři (2009)

Pribeh je sice predvidatelny, ale pomala komorna rezia, velmi dobre napisane postavy a v prvom rade perfektne herecke vykony, zdobia tento film a radia medzi tie lepsie natocene snimky, ktore zachycuju americku vojnu v Afganistane, alebo po prichode vojaka z nej. Viem, ze Oscarovi film Smrt caka vsade je o niecom inom, ale tento film sa mne osobne pacil ovela viac. A vykon Tobeyho Maguire bol natolko presvedcivy, ze sa nestiham cudovat, ze nebol na Oscara ani nominovany. Jake Gyllenhaal a Natalie Portman boli vo svojich ulohach rovnako presvedcivy. Film Brothers je velmi dobry film, ktory vyborne zachytava atmosferu afganistanu a aj totalnu depresiu po nej. Len sa cudujem akadenii, ze tento film v 2009 nejako prehliadla.

Lítám v tom (2009)

Film, rozhodne ma svoje kvality. Ale ja som bol asi pripraveny alebo som ocakaval nieco ine. Film vsak dobre poukazuje na zivot dnesnej spolocnosti a vsadza na sarm Georga Cloneyho,Sympatacku a skvelu herecku Veru Farmiga. Do filmu vniesla svetlo aj Anna Kendrick, ktoru ulohu karieristky a vztahovo naivnej asistentky Georga Clooneyho zahrala z prehladom a jej nominacia na oscara bola v tomto pripade zasluzena. Ako vacsina tychto navadobych romantickych komedii film ku koncu tak trochu moralizuje, ale v tomto pripade na spravnom mieste takze sa mu to da celkom prepacit. Mozno po druhom pozreti svoje hodnotenie zvysim, ale ako som uz na zaciatku napisal, predca som len cakal nieco ine. Cakal som v prvom rade komediu ,ale toto je skor romanticka drama.

The Runaways (2010)

Velmi som sa tesil na tento film a zaroven som sa dost bal toho, ze sa mi nebude pacit. Tesil som na na dve hlavne predstavitelky Kristen a Dakotu. A obaval som sa, ze sa mi film nebude pacit, pretoze rockovu, punkovu alebo metalovu hudbu moc rad nemam a vobec ju nevyhladavam. O skupine The Runaways som nic nevedel takze bol pre mna tento viac menej takym skokom do neznama. Zo zaciatku som sa bal, ze sa moje obavy naplnia a myslel som, ze si film vobec neuzijem. Ale akonahle sa Kristen dala dokopy s Dakotou obavy sa hned rozplynuli. Na muziku som si akotak zvykol a film som si uzil viacej ako som od neho po prvych patnastich minutach cakal. Mlada herecka Kristen Stewart znovu raz vsetkym dokazala, ze ked dostane slusny scenar a solidny pribeh dokaze vynikajuco zahrat skutocny postavu a ze seria Twillight nie je neuspesna koly nej. Na Dakotu som si musel chvilku zvykat, ale rolu namyslenej hviezdicky, ktora sa vdaka nahode stala slavnou a svoju slavu neuniesla a ku koncu prepadla drogam zahrala taisto ako Kristen vyborne. Vela ludi pise, ze tento film si uziju iba fajnsmekry rockovej hudby, ale ono je to vlastne pribeh zo zivota o kamaratstve, ctiziadostivosti o uspechu a jeho zvladnuti. The Runaways je velmi dobry film zalozeny na vybornom skutocnom pribehu a podporeny presvedcivymi hereckymi vykonmi dvoch najtalentovanejsych teenegeriek hollywoodu.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Necakal som od tohto filmu vela nakolko ma tieto novodobe mlaticske filmy uz akosi neprietahuju. Po pozreti vsak konstatujem, ze som videl velmi uspokojivy film, ktore scenar je sice poriadne demetny a nepremysleny, ale zato choreografie subojov, ktore tu predvdzaju dvaja hlavny rivali su vynikajuce a efektne zrezirovane. Pacilo sa mi to ovela viac ako prvy diel z Wesley Snipesom. Keby bol tento film natoceny v devedesiatych rokoch urcite by sa stal velkym hitom a skvele by konkuroval van Dammeovkam a Seagalovkam a ja by som mu dal bez rozmyslania plny pocet bodov. Tentokrat davam velmi silne tri hviezdicky a celkom sa tesim aj na treti diel.

Kniha přežití (2010)

Tak znovu film, ktory ma trosku sklamal aj ked vizual je zvladnuty na jednotku. Film ako taky tak trosku nudi a nie je v nom takmer ziadna hudba co na konecnom dosledku tiez moc neprida. Pribeh je taky jednoduchy, ze sa moze zdat, ze je az hlupy. Denzel Washington uz tiez nie je to co byval a aj ked sa celkom snazil tak si myslim, ze filmu ani oni moc nepridal. Skor ma potesila pekna Mila Kunis, ktora tu celkom miestami schopne natocenu depresivnu atmosferu trosicka ozivila. A zo svojho hereckeho umenia nic nestratil ani Gary Oldman aj ked si myslim, ze mohol dostat trosku viac priestoru. Ked uz bol pribeh z celkovou zapletkou tak slaby mohli ho aspon vyplnit vacsou akciou, ale ani tej v nom bohuzial moc nie je. Takze z odretymi usami davam tomuto postapokaliptickemu filmu tri hviezdicky, za vyborny vizual, miestami solidny atmosferu a slusnych hercov a tesim sa na CESTU Viggom Mortensenom, ktora, ako sa zda podla hodnotenia tunajsich uzivatelov vynahradi toto male sklamanie.

Dr. Dolittle 3 (2006)

Priemerny rodinny film pre celu rodinu. Nevidim na tomto filme nic take hrozne ako vacsina uzivatelov. Mozno je to preto, ze som doteraz nevidel ziadneho Dr. Dolitlla, a nemozem porovnavat. Ako rodinna komedia na jedno pouzitie mi to vsak vobec neprislo zle a celkom slusne som sa pri tomto filmiku pobavil. Mozno aj preto, ze mi naladu nepokazil Eddie Murphy, ktoremu to v poslednej dobe moc nejde. Kazdopadne si u mna tento film vysluzil ciste tri hviezdicky.

Řeč peněz (1997)

Dalsia nostalgicka bomba a spomienka na podarenu dvojicu v podani Chrisa Tuckera a Chrlieho Sheena. Chris je velky sef a da sa povedat, ze z tych styroch hviezdiciek patria jemu tri. Tie jeho hlasky a ukecanost mne proste vyhovuje a dokaze ma skvele pobavit. Akcia vyborna, vtipky podarene a mala uloha Paula Sorvina ma tiez velmi potesila. Po case to na kvalite sice trosku straca, ale aj tak sa z mojho pohladu jedna avelmi podarenu akcnu komediu. Skoda, ze Tucker nenataca viac filmov.

Zkažená mládež (2007)

Vdaka stale aktualnemu nametu o sikane a par silnym scenam je tento film zlahka nadnodnoteny a svojim vysokym hodnotenim tak troschu zavadzajuci. Herci su vyborny a scenar tak isto. Jedine co tomuto filmu chyba je lepsia rezia. Ta je bohuzial bez napadu a bez akejkolvek gradacie. Traslava kamera, ktora chcela pridat na autentickosti ma po cely film len rozculovala. Pre mna je tento iba takym lepsim priemerom.

Smrtící zatykač (1990)

Jeden z tych horsich filmov JVCD, ktory sice ma hlavu a patu a je jednym zmala filmov tohto herca ktory ma celkom solidny namet. Bohuzial spracovanie je velmi zle. Hlavy zaporak,ktory v tomto filme nie je az taky "hlavny" sa objavi iba na zaciatku a na konci filmu a je malo vyuzity. Subojov v tomto filme tak isto vela nie je vela a ked uz sa aj nejaky zacne tak rychlo skonci a je zle a neefektne zrezirovany takze divak viac rozladi ako nadchne. Oproti inym filmom z van Dammoveho ranneho herectva je tento film velmi slabucky. A to uz je co povedat.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Lepsie tri hviezdicky. Zmena rezisera vobec nebola zla. Od Bretta Ratnera mam rad tie jeho akcne komedie a tak som si mal trosku obavy ci zvladne navodit spravnu atmosferu u dobre rozbehnutych X-Menov. Ale podarilo sa. Aj ked ten pribeh bol vzhladom na ostatne dve casti trosku plytky a mozno sa mohol viac zamerat na postavu Logana, kedze v prvom rade o nom boly prve dve casti. Ale celkovy dojem je viac ako dobry. Potesila mlada Ellen Page a aj postava Bena Fostera, ktora sa vsak tiez nikam vyraznejsie neposunula. Ale pozeranie bolo prijemne a celkovo aj naplnilo moje ocakavanie.